Bauskas novads piesakās uz Eiropas gada pašvaldības titulu 13

Bauskas novada dome pieteikusies konkursā «Eiropas Gada pašvaldība 2012». Tā informē novada domes speciāliste Ieva Šomina. Pirmajai, reģionālai kārtai Zemgales plānošanas reģionā saņemti pieteikumi no vairākām pašvaldībām, tostarp arī no Bauskas un Rundāles novada. I. Šomina stāsta, ka pieteikumā norādīts Bauskas sociālajā dienestā, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Centrālajā bibliotēkā paveiktais.  Šogad konkursa tēma ir aktīva novecošana un paaudžu sadarbība. Nosauktajās iestādēs šajā jomā ir daudz paveiktā. 20. jūnijā Bauskā ieradīsies vērtēšanas komisija, kas apmeklēs pieteiktās iestādes.Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) informē, ka konkursa mērķis ir veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju aktīvai, veselīgai novecošanai un paaudžu solidaritātei, aktīvam dzīvesveidam. Konkursa pirmajā kārtā notiek pašvaldību vērtēšana reģiona līmenī. Zemgalē no septiņām pieteiktajām pašvaldībām izraudzīs trīs, kuras virzīs valsts līmeņa kārtai. Konkursu «Eiropas Gada pašvaldība 2012» organizē LPS sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Veselības, Labklājības, Izglītības un zinātnes un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

potenciālais vēlētājs

p,s. pili es nekur neesmu pieminējis, bet arī par to varētu būt cits stāsts.

pirms 8 gadiem, 2012.06.20 13:04

potenciālais vēlētājs

kādas "ostas" ?, to par mucu droši var attiecināt uz tevi, ja jau neesi dzirdējis par tādu pārrobežu projektu, ar laivu piestātņu ierīkošanu uz novada upēm. Tas, ka šogad nav bijuši satiksmes negadījumi Pilskalna ielā ir tikai tādēļ, ka rakumu dēļ ir visai ierobežotas ātruma attīstīšanas iespējas.Rātsnams. Ja jau šo jaunbūvi var nosaukt par kultūrvēstures mantojumu, tad tāds pats statuss jādod" Lido dzirnavām" Krasta ielā, jo tur arī kādreiz atradās dzirnavas. Pēc arhitektes fantāzijas, pilnīgi no jauna uzcelta ēka nav kultūrvēsturisks mantojums. Tad jau ķīniesu plastmasas darinājumus senatnīgā stilā arī varētu saukt par kultūrvēsturisko mantojumu. Pēc daļēji saglabātā rietumu sienas fragmenta, jebkurš speciālists pateiks, ka tik "grandiozs" rātsnams nekad nav bijis.

pirms 8 gadiem, 2012.06.20 13:00

kādas "ostas" ?
Ja tu pili vari nosaukt par neracionālu, tad jāsaka - mucā audzis un pa spundi barots. Par kultūrvēstures mantojumu kaut ko esi dzirdējis? te nav runa par racionāls-neracionāls, te ir runa par vēsturi, bet kur nu tev to saprast.
Kaut kā nav piefiksēts, ka uz Pilskalna ielas REGULĀRI tiktu nobraukts kāds riteņbraucējs.

pirms 8 gadiem, 2012.06.19 23:37

potenciālais vēlētājs

Vai, senatnīgā stilā celtās pilsētas jaunbūves, kurai nav racionāla pielietojuma, bet kura no novada budžeta prasīs vairāk kā 100 000 latu gadā, kuru nez kādā veidā iekļāva Latvijas lauku attīstības programmā , Latvijas lauku tīklam pieejamo Eiropas struktūrfondu sadalīšanā. Tieši šis objekts ir to sarakstā, kādēļ pārtrūka Eiropas naudas plūsma, un tā nav atjaunota līdz šim brīdim. Dārgas „cackas” iegādājamies par it kā svešu naudu. „Ostu projekts” uz novada upēm, tā nav vistiešākā naudas izšķērdēšana, cik ilgi tās „ostas” pastāvēja – mēnesi?

pirms 8 gadiem, 2012.06.19 12:43

potenciālais vēlētājs

Visai noderīgs projekts novadam un Bauskas pilsētai, konkrēti ūdenssaimniecības sakārtošana, uz ko pilsētas un novada iedzīvotāji gaidījuši gadu desmitiem. Nu pagājušajā gadā nauda dabūta, darbi sākušies un turpinās. Tikai no malas raugoties izskatās, ka iesaistītajiem – pašvaldības uzņēmumam un firmai, tā ir kārtējā Eiropas naudas sadalīšana savā starpā. Redzot darbu „nobeiguma fāzi”- Pilskalna ielas sakārtošanu gribas iesaukties, tie taču padomju laiki, objekts jānodod pirms svētkiem, šoreiz Jāņiem. Kas darīsies nākošā pavasarī ar šo ielu, esat padomājuši. Tiek darīts viss, lai pēc iespējas ātrāk uzraktu visu pilsētu, bet ne to sakārtotu pēc komunikāciju ielikšanas, darbu vairākkārtēja pārtaisīšana un nejēdzību labošana vedina uz domām, ka beigās šajā „darbiņā” iesaistītie varēs aizbildināties- pietrūka Eiropas naudas, vai arī darbu veicējs bankrotēs, un beigu beigās visu vajadzēs sakārtot par vietējā budžeta līdzekļiem. To, ka Pilskalna ielu, piesaistot pašvaldības līdzekļus varēja savest kārtībā , ar trotuāriem un lietus ūdens kanalizāciju, to protams neredz, ka regulāri uz šis ielas tiek nobraukts kāds riteņbraucējs ,ka visas šīs lielās teritorijas lietus ūdeņi tiks pārsūknēti uz kilometriem tālajām „attīrīšanām”, kur jau tā trūkst jaudu, galu galā darbu kvalitāte, tā nav Eiropas naudas izšķērdēšana?

pirms 8 gadiem, 2012.06.19 12:17

potenciālajam

Apgaismosi mani arī - kur tād naudiņa ir tā izsaimniekota!?

pirms 8 gadiem, 2012.06.18 19:39

potencionālajam

100% piekrītu. Tas būtu super pasākums!

pirms 8 gadiem, 2012.06.17 23:10

broņs

bauskas namsaimnieku ņemiet līdzi kā labāko piemēru iedzīvotāju čakarēšanā un naudas izsaimniekošanā

pirms 8 gadiem, 2012.06.17 09:01

labais !

Kā ''jāapcērp''naudiņa kultūras centram tā labais,kā jāpalielās ar kultūras centrā padarīto -atkal labais.Nekaunība no domes puses sit augstu vilni !

pirms 8 gadiem, 2012.06.16 21:59

priekā!

Šogad konkursa tēma ir aktīva novecošana un paaudžu sadarbība. Tēma ir īsti vietā,šodien apskatijos pagājsgad par Eiropas fondu naudu celtās laivu piestātnes. Vasara pusē. bet no piestātnēm ne vēsts. Piestātnē pie "vecā dambja" pusaudži, sasēduši uz projektā paredzētajiem galdiem, kājas salikuši uz sēdēšanai paredzētajiem soliem, malko Cēsu džinu ar toniku. Pilskalna piestātnē, pēc tur atstātajām alkohola pudelēm var secināt, ka izklaide jau beigusies, šodien, jo pilskalnā strādā cītīga sētniece. Protams, šī "novecošana"ir aktīva,jo kautkas jau jāsalauž, alkohols un jaunība ,skaties, tiltiņam uz Ķirbaksalu margu nav informācijas stends un norādes salaustas jau kuro reizi. Ir arī paaudžu sadarbība, jo kā gan pusaudži tiktu pie grādīgā. Ļoti laba ir sadarbība ar pašvaldības policiju, kura mīļā miera labad izvairās no konflikta ar šādām, sabiedriskā vietā alkohola lietotāju, kompānijām. Bijusī "iestāde sarkanie jumti" vispār ir iecienīta pusaudžu alkohola lietošanas un spēciņa izrādīšanas vieta, bet to jau paaudžu sadarbības vārdā deputāti un pašvaldības speciālisti neredz, vai arī negrib redzēt.

pirms 8 gadiem, 2012.06.16 19:50

potenciālais vēlētājs

Bauskas novads varētu pieteikties uz gada, vai labāk piecgades "Labākais Eiropas fondu naudas izsaimniekotājs" titulu.

pirms 8 gadiem, 2012.06.16 14:05

Latvijā un pasaulē