Bauskas novads plāno pārņemt tiltu pie Mežotnes 2

Plānots, ka Bauskas novada dome pārņems Mežotnes pils gājēju pontona tiltu pār Lielupi bezatlīdzības lietošanā. Plānotas arī izmaiņas tilta izmantošanā – tilts pār upi šoreiz būs bez arkas, zem kuras tiltu varēja šķērsot laivotāji.

Par lēmumprojektu Bauskas novada vides un attīstības komitejas sēdē, kas notika 13. maijā, informēja Bauskas novada saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis. Viņš pastāstīja, ka sarunas par to, kāds varētu būt risinājums ar Mežotnes pili un parku, pašlaik turpinās, bet jau tagad var pieņemt lēmumu pārņemt tiltiņu bezatlīdzības lietošanā. «Mērķis ir apmierināt novada iedzīvotāju un tūristu vajadzības. Ja mēs pārņemam tiltiņu, tad to var ievilkt upē un sākt izmantot,» informēja J. Feldmanis. Viņš sacīja, ka tiltiņa uzraudzību nodos SIA «Vides serviss».

Diskusijas bija par to, ka šoreiz tiltu izmantos bez arkas, kura nodrošināja iespēju šķērsot šo vietu laivotājiem, neizkāpjot krastā. Galvenais iemesls – iedzīvotāju un apmeklētāju lūgums iztikt bez paaugstinājuma, kas apgrūtināja pārvietošanos vecākiem cilvēkiem, māmiņām ar bērniem un invalīdiem. «Kad bija zems ūdens līmenis, arkai bija grūti izbraukt cauri – traucēja meldri,» pauda J. Feldmanis. Deputātu vairākums lēmumprojektu atbalstīja.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Riteņbraucējs,/laivotajs

Pareizi ir.. Beidzot ar ratiņiem un riteni normāli pāri varēs tikt.. Laivotaji var izkāpt krastā, panest laivu tālāk un atkal kāpt atpakaļ.. Būs ka piknika, atpūtas vieta tur laivotajiem. Piestās vienmēr Mežotnē.

pirms mēneša, 2021.05.18 12:33

Vēl viens laivotajs

Soliņi pie upes (tiltiņa) lieti noderētu!

pirms mēneša, 2021.05.20 13:53

Vietējās ziņas