Bauskas pagalmu un putras svētkos apmeklētājus gaidīs 19 pagalmiņi

Bauskas vecpilsētā sestdien, 7. septembrī, norisināsies IX Pagalmu svētki un VII Putras godēšana. 19 vecpilsētas pagalmiņos būs iespēja iesaistīties dažādās aizraujošās norisēs, nobaudīt gardas putras un piedalīties loterijā. Savukārt Bauskas rātslaukumā Zemgales dižtirgus pulcēs mājražotājus, amatniekus, dizaina un citu noderīgu preču tirgotājus no visas Latvijas, informē Ilze Lujāne, Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste.

Pagalmu un Putras svētku mērķis ir biedrības «Bauskas vecpilsēta» rosināts un noteikts – pievērst sabiedrības uzmanību kultūrvēsturiskajam mantojumam Bauskas vecpilsētā, domāt par tā saglabāšanas nozīmību, kā arī atgriezt vecpilsētā dzīvību. Šogad vecpilsētā rosība būs 19 pagalmiņos, kuru saimnieki apmeklētājiem būs sarūpējuši radošas, aktīvas un izklaidējošas nodarbes.

Pirmsskolas izglītības iestādes (PII) «Zīlīte» pagalmā būs iespēja apskatīt lelles un rotaļu auto no retro līdz mūsdienām, Bauskas Centrālās bibliotēkas pagalmā gaidāmas dažādas izdarības ar grāmatām – fotoakcija, brīvais mikrofons, prāta mežģi un citas aktivitātes, Strautnieku ielā, skatu laukumā pie Mēmeles, būs iespējams iesaistīties Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības aktivitātēs.

Mākslinieku dārzā koncertā «Sanāciet, sadziediet un sadejojiet» uzstāsies Bauskas novada amatierkopas – TDA «Jandāls», TDA «Jandāls» studija, deju kopa «Rota», koris «Skalve», teatrālas izdarības veiks amatierteātris «Dadži». Veterinārās aptiekas «Cortex» pagalmā viesosies Faira un Draiskulis no «Dabas zirgiem» Plakanciemā – ikviens varēs uzdot jautājumus par zirgiem, kā arī uzzināt patiesību par dažādiem mītiem.

Tirdzniecības nama «Kvēle» pagalmā plkst. 12 vasaras izskaņas koncertā uzstāsies vokālā studija «Pigoriņi», savukārt veļas mājas pagalmā plkst. 13 svinīgi tiks atklāti biedrības «Meistars Gothards» projekti «Uzplaukšana» un «Ziedēšana», bet mazākos svētku apmeklētājus priecēs lielie ziepju burbuļi. Tāpat arī citos pagalmiņos gaidāmas dažādas interesantas nodarbes, kas būs aizraujošas gan lieliem, gan maziem svētku apmeklētājiem.

Bauskas novada pašvaldība aicina visus svētku apmeklētājus uz satikšanos atpūtas laukumā Dambja ielā, lai kopā svinētu svētkus un iepazīstinātu ar informāciju par pašvaldības aktuālākajiem projektiem.

Tāpat kā pērn, arī šogad apmeklētāji būs aicināti sniegt palīdzīgu roku līdzcilvēkiem, iesaistoties svētku laikā plānotās akcijās. Pestīšanas Armijas Bauskas korpusa pagalmā gaidāma ziedojumu akcija «Būsim līdzās» – apmeklētāji aicināti ziedot tīras un nesaplēstas bērnu un mazuļu drēbītes, rotaļlietas, grāmatas un citas noderīgas mantas. Savukārt sociālā dienesta pagalmā notiks radošas aktivitātes «Par un ap ābolu» – ikviens būs aicināts iesaistīties kādā no ābolu ievārījuma sagatavošanas posmiem akcijā «100 burciņas labdarībai», skaidro I. Lujāne.

No pulksten 13 vairākos pagalmiņos būs iespējams baudīt dažādas putras – bukstiņbiezputru ar speķi, uzputeni, auzu pārslu putru ar raibumiem, rīsu putru ar žāvētiem augļiem un citas. Savukārt Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība cienās ar gardu zivju zupu.

Lai piedalītos loterijā, apmeklētājiem jāiegūst deviņi spiedogi uz pasākuma kartes, no kuriem pieci ir apmeklētāju brīva izvēle, bet četri pagalmiņi jāapmeklē obligāti – PII «Zīlīte», sociālais dienests, atpūtas laukums Dambja ielā un bibliotēkas pagalms. Spiedogotās kartes līdz pulksten 15 jāiemet loterijas kastē Bauskas rātsnamā, izlozes sākums plkst. 15.05.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas