Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas «Pasaulīte» saņem atzinību 3

Šodien, 2. oktobrī, Rīgas Latviešu biedrības namā notiks ekoskolu apbalvošanas pasākums. Atzinību par dalību ekoskolu projektā saņem arī Bauskas pirmsskolas izglītības iestāde «Pasaulīte».

«Atzinību mēs saņemam par līdzšinējo dalību ekoskolu projektā. Arī 2013./2014. mācību gadā turpināsim iesaistīties,» tā bērnudārza vadītāja Daina Kadiševska. Izglītības iestāde programmā aizvadījusi tikai pirmo gadu. D. Kadiševska atzīst, ka tas tiešām ir tikai pats sākums – programma ir paredzēta septiņiem gadiem, kur katru gadu jāiziet cauri citai programmai. Pirmajā gadā iepazīta programma «Iestādes vide un apkārtne». Bērnudārza audzēkņi iepazina augus un puķes iestādes teritorijā, bet pieaugušie domāja, kā labiekārtot laukumu un labāk izmantot to, kas dabas jomā pieejams teritorijā. Tika izvērtēts, kā padarīt drošāku vidi bērniem.

Jaunajā mācību gadā tiek ņemta tēma par kokiem. Tuvumā meža neesot, bet iestāžu teritorijā ir daudz koku un blakus filiāles teritorijai neliels parks. «Mēs neesam tik daudz izdarījuši, lai domātu jau šogad par diplomu vai karogu, bet atzinība ir ļoti labs paveiktā novērtējums,» tā D. Kadiševska.

Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un arīdzan populārākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē. «Ekoskolu skaits strauji pieaug, aptverot visu izglītības sistēmas ciklu no pirmsskolas izglītības iestādēm līdz pat augstskolām, kas ir būtiski, jo līdz ar skolu skaitu programmā pieaug arī videi draudzīgo rīcību skaits ikdienā,» tā ekoskolu koordinators Latvijā Daniels Trukšāns. Kopā ekoskolu programmā darbojas vairāk nekā 124 izglītības iestādes.

Zaļo karogu 2. oktobrī saņems piecas mūsu novadu izglītības iestādes – Vecumnieku novadā Skaistkalnes, Vecumnieku un Misas vidusskola, Iecavas novadā Dzimtmisas pamatskola un pirmsskolas izglītības iestāde «Dartija». Ekoskolas nosaukumu un Zaļo diplomu saņems Bauskas novada Griķu pamatskola un Jaunsaules pamatskola.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

sos

Nu pie laukumiem tur gan vēl ļoti jāpiestrādā, dažviet kā padomju laikos.

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 18:38

sos

Nu pie laukumiem tur gan vēl ļoti jāpiestrādā, dažviet kā padomju laikos.

pirms 6 gadiem, 2013.10.02 18:38

Vietējās ziņas