Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pašvaldība atbalsta ideju par iespēju samazināt maksu par zemes nomu

Bauskas novadam ar bijušā lidlauka teritoriju varētu būt nepieciešama valdības atbalstītā iespēja pašvaldībām uz konkrētu laiku par 50% samazināt nomas maksu zemesgabaliem, komentēja Bauskas novada pašvaldības nekustamā īpašuma apsaimniekošanas galvenais speciālists Voldemārs Čačs.

Viņaprāt, ir atbalstāma iniciatīva uz noteiktu laiku samazināt potenciālam investoram zemes nomas maksu par 50%, ja tiek uzbūvēts ražošanas objekts, jo parasti pašvaldība iznomā tādus neapbūvētus zemesgabalus, kuros nav izbūvēta infrastruktūra (ūdensvads, kanalizācija, elektrība un tamlīdzīgi) un kura potenciālajam investoram par saviem līdzekļiem jāizbūvē.

Pašvaldība noteikti būtu ieguvēja, jo patlaban par pašvaldības īpašumā esošiem un neiznomātiem zemes gabaliem netiek maksāts ne nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), ne arī nomas maksa, bet, ja zeme būtu iznomāta, tad investors maksātu NĪN, 50% nomas maksu par zemi, NĪN par ekspluatācijā nodotām ēkām, kā arī tiktu radītas darba vietas - nāktu ienākuma nodoklis, sociālais nodoklis.

"Tikai ar atlaidēm mēs varētu ieinteresēt potenciālos investorus, jo Bauskas novada pašvaldībai pieder bijušā lidlauka teritorija pāri par 100 hektāriem, kurā nav izbūvēta infrastruktūra," pauda Čačs.

Jau ziņots, ka 6.maijā valdība atbalstīja grozījumus noteikumos par publiskas personas zemes nomu, kas paredz iespēju pašvaldībām uz konkrētu laiku samazināt nomas maksu par nekustamo īpašumu, arī zemesgabaliem.

Šādus grozījumus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavojusi, lai veicinātu uzņēmējdarbību pašvaldībās.

Secināts, ka nepieciešams paredzēt pašvaldībām tiesības uz noteiktu laiku samazināt nomas maksu ne vairāk kā par 50% no noteiktās nomas maksas apmēra, ja neapbūvēts zemesgabals tiek iznomāts ražošanas objekta būvniecībai. Grozījumos noteikts, ka atbalstu samazinātas nomas maksas veidā var piešķirt uz laiku no zemesgabala nodošanas nomā līdz pieciem gadiem pēc ražošanas objekta nodošanas ekspluatācijā.

Kā skaidro VARAM, šāds termiņš noteikts, lai nomas maksas samazināšana būtu pēc iespējas efektīvāka, tādējādi radot iespēju ilgstošākā laikā ar nomas maksas samazinājumu kompensēt tos izdevumus, kas radušies ražošanas objekta būvniecības laikā.

Šādas izmaiņas normatīvajā aktā nepieciešamas, lai atbalstītu pašvaldību vēlmi radīt investīcijām pievilcīgu vidi, kā arī ņemot vērā, ka nomas maksas samazinājums uz pusi sekmēs kā investīciju, tā arī potenciālo nomnieku piesaisti, uzsver VARAM.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas