Bauskas pašvaldība: Konsolidācijai jābūt solidārai, nevis uz pašvaldību rēķina 17

Pašvaldībām jābūt gatavām, ka varētu būt samazinājums iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) sadalē, taču piecu procentu samazinājums būtu pārāk liels, un jautājums ir par samazinājuma apmēriem, informēja Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Feldmanis.Viņš uzskata, ka, ņemot vērā tautsaimniecisko situāciju valstī, pašvaldībai ir jārēķinās, ka samazinājums IIN sadalē varētu būt. "Jautājums ir tikai - par cik? Pieci procenti ir pārāk liela summa. Ja tiks īstenoti šie samazinājumi un valsts līdzfinansējums sociālā tīkla pasākumiem, tas radīs lielu spriedzi un nozīmē, ka pašvaldības nespēs no sava budžeta vajadzīgajā apjomā nodrošināt sociālo pabalstu izmaksu. Būtiskais samazinājums ietekmēs arī citu pašvaldībai noteikto funkciju izpildi," skaidroja Feldmanis. Viņaprāt, pie risinājuma var nonākt tikai sarunu ceļā un izdevumus samazinot solidāri gan valstij, gan pašvaldībām. Runājot par Bauskas novada budžetu, šā gada deviņos mēnešos IIN neizpildes nav, taču vēl nevarot apgalvot, ka budžets "gājis uz augšu", jo līdz gada beigām vēl ir divi mēneši, skaidroja Feldmanis. Kā ziņots, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) dome 3.novembrī nolēma prasīt iedzīvotāju ienākuma nodokli nākamgad dalīt proporcijā - 84% pašvaldībām un 16% valstij. Šāda prasība pieņemta, ņemot vērā LPS rīcībā esošo informāciju, ka valdībai ir iecere nākamgad samazināt pašvaldību proporciju iedzīvotāju ienākuma nodokļa sadalē par pieciem procentpunktiem (no 82% uz 77%, kas veido vairāk nekā 40 miljonus latu). LPS arī pieņemtajā lēmumā paziņo, ka tai nav pieņemami, ka iecerēto pasākumu rezultātā 60% no konsolidācijas būtu uz pašvaldību, bet tikai 40% uz valsts rēķina. Finanšu ministrs Andris Vilks (V) paudis, ka pašvaldību ieņēmumi patlaban pildās labāk nekā iepriekš plānots. Vakar LPS domes sēdē finanšu ministrs Andris Vilks (V), atbildot uz pašvaldību vadītāju jautājumiem, apgalvoja, ka nezina nākamā gada valsts budžeta konsolidācijas apmēru, kas kļūšot skaidrs tikai pirmdien, 7.novembrī, pēc sarunas ar starptautisko aizdevēju misiju. Atsevišķi iespējamās konsolidācijas pasākumi netiekot publiskoti, lai, pēc finanšu ministra vārdiem, "netracinātu sabiedrību".

Pievieno komentāru

Komentāri 17

to PE-3

Zinu tās pieredzes un izglītību, kad likvidēja pagastu administrācijas darbiniekus, tad viņiem piedāvāja darbu novada nodaļās, un tur nu neprasīja ne pieredzi, ne izglītību, vienkārši pārcēla uz novada nodaļām uz daudz lielākām algām , tā, ka tikai nevajag....... Tie konkursi jau arī tikai uz jaunajām vietām, un noteikumi tiek sastādīti ne uz amatu, bet uz konkrētu uzvārdu. Tikai jau nu nevajag....

pirms 9 gadiem, 2011.11.06 22:08

to PE-3

Zinu tās pieredzes un izglītību, kad likvidēja pagastu administrācijas darbiniekus, tad viņiem piedāvāja darbu novada nodaļās, un tur nu neprasīja ne pieredzi, ne izglītību, vienkārši pārcēla uz novada nodaļām uz daudz lielākām algām , tā, ka tikai nevajag....... Tie konkursi jau arī tikai uz jaunajām vietām, un noteikumi tiek sastādīti ne uz amatu, bet uz konkrētu uzvārdu. Tikai jau nu nevajag....

pirms 9 gadiem, 2011.11.06 22:07

to PE3

Ja kāds nervozē, tad tie ir komentētāji, bet es sēžu pašvaldība ar 9 klasēm, piržu krēslā, urbinu degunu un gaidu algas peilikuma ar 2012.gadu.

pirms 9 gadiem, 2011.11.05 16:57

***

Neņemos spriest par pašvaldību darbinieku atalgojumu , bet domāju , ka konsolidācija būtu jāsāk no nelietderīgi uzblīdušā Valsts pārvaldes aparāta nesamērīgajiem atalgojumiem , nevis atkal kārtējo reizi apcirpt nabadzībā iedzīto tautu , it īpaši pensionārus.

pirms 9 gadiem, 2011.11.05 13:28

...

Cik tad tajā pašvaldībā ir to ierēdņu ar "baigi krutajām" izglītībām????????

pirms 9 gadiem, 2011.11.05 12:40

paskataties iecavā ar kādiem autiņiem laiž nabaga pašvaldību darboņi

pirms 9 gadiem, 2011.11.05 11:01

broņs

nogriezt pašvaldību vadītājiem algu, tad uzreiz sāks domāt, ja nepatīk lai tinās

pirms 9 gadiem, 2011.11.05 10:59

E-2

Mudaks neesmu gan. Un tieši pašvaldībās kopš krīzes sākuma algas ir ļoti skaisti saaugušas, jo nekas konsolidēts tur netika. naudu Noņēma sociālām lietām un attīstībai, bet ne algām.To rāda visas pašvaldību mājas lapas. Un ar izglītību tur maz sakara. Nav dzirdēts, ka kaut kur dārgi u īpaši izglīto pašvaldību ierēdņus.

pirms 9 gadiem, 2011.11.05 06:58

nonsenss!!!!!!!!!!!!!!!!!!

skolai nav bērniem bez maxas jākopē.._____!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja notiek kopēšana -- tad maxā ragā!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! vecāks neapmierinātais!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 23:07

vecāks

Varbūt ne pa tēmu , bet tomēr . Atnākot no Bauskas pamatskolas klases sapulces vecākiem rodas pārdomas. Nav klases nodrošinātas ar elementārām lietām , kā miskastu maisiņu, skolēniem jāmaksā par papīru, lai veiktu kopēšanu. Varbūt mācību gada sākumā pašvaldība var paziņot katram vecākam cik skolai jāziedo. Tas viss ir sakārtojams.

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 21:39

L.

Cik labi var atšķirt no kurām pusēm ir izteiktie viedokļi . Es arī uzskatu, ka ja ir nepieciešama konsolidācija, tad tas noteikti iespējami uz neadekvāti lielām algām pašvaldības administrācijā. Esošā situācijā valstī tās joprojām pārāk dāsnas.
Un nevajag šīs kastas pārstāvjiem demonstrēt šeit savu zemu kultūras līmeni apsaukājoties. Jūtās, ka uz varžacs uzkāpts. :)

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 21:12

to PE3

izglitiba?bauskas pashvaldiba izglitibas limenis ir pavajsh taka nenervoze

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 18:05

PE-3

Ne tev mudak spriest par algu apmēriem, jo kad aicina darbā tad vajag tādas izglītības un pieredzes, kuras diemžēl maksā naudu. Bez pieredzes un izglītības vari strādāt tirgū un siltumnīcā.

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 15:35

E-2

pilnigi piekrītu konsolidācijai un pasvaldību ierēdņu algu rēķina. Smukas izskatās!

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 14:50

Eksperts

Konsolidācijai jābūt uz pašvaldības BIROKRĀTU ALGU rēķina. Un nav ko tēlot muļķus. Ja valsts budžetam paredzēta konsolidācija, tad nav ko slēpties aiz citu mugurām .

pirms 9 gadiem, 2011.11.04 13:57

Vietējās ziņas