Bauskas pašvaldība NĪN iekasējusi 99,6% no plānotā 2

Pagājušajā gadā Bauskas novada pašvaldībā samaksāts 2 449 544 eiro nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), kas ir 99,6% no plānotā, informēja Bauskas novada nekustamo īpašumu nodaļas nodokļu inspektore Ineta Šķirmante.

Viņa pastāstīja, ka maksājumi tiek veikti dažādi, ir personas, kas maksā gada sākumā visu summu, un ir, kas norēķinās pa ceturkšņiem. Komentējot situāciju par parādniekiem, I. Šķirmante minēja, ka kopsummā kūtrākas darījumos ir privātpersonas. Lielākais parāds vienai privātpersonai ir 18 264 EUR, vienai juridiskai – 3605 EUR.

2021. gadā pašvaldība nav plānojusi atcelt NĪN maksājumu vienīgajam mājoklim. Tāpat pagaidām vēl nav izmaiņu maksāšanas termiņos. Paredzēts, ka NĪN maksāšanas paziņojumi par 2021. gadu tiks izsūtīti līdz 15. februārim.

Droši un ērti NĪN iespējams nomaksāt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv var arī pieteikt e-pasta adresi turpmākai NĪN paziņojuma saņemšanai.

NĪN maksājams reizi ceturksnī – ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas. Nodokli var nomaksāt arī reizi gadā avansa veidā.

Atgādināsim, ka saistībā ar valstī izsludināto ārkārtas situāciju Bauskas novadā pērn pārcēla nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) apmaksas termiņu. Citas vietvaras Latvijā arī šogad rīkojušās līdzīgi un lēmušas mainīt apmaksas termiņu. Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina pieļāva, iespējams, arī Bauskas novada dome uz februāra sēdi virzīs lēmumu par NĪN apmaksas termiņu pagarināšanu.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

kasis

Vispar jau vienigo ipasumu nevajadzetu aplikt ar nodokli.Vajag uzlikt mazu nodokli pie pirkuma un ieskaitit novada budzeta.Valsts nodeva ir 2% un pluss novada nodoklis 0.5 vai 1%

pirms mēneša, 2021.01.20 22:15

Vietējās ziņas