Bauskas pašvaldība pilsētā plāno iegādāties vēsturisku ēku par vienu eiro 51

Bauskas novada domes kārtējā sēde notiks 30. aprīlī, un viens no lēmumprojektiem ir «Par nekustamā īpašuma Plūdoņa iela 26k-1-701 Bauskā iegādi pašvaldības autonomo funkciju izpildei». Pašvaldība plāno iegādāties ēku par vienu eiro.

Uzņēmējs Ģirts Karpovičs piedāvāja šo ēku, kas savulaik bija zināma ar nosaukumu «Dreņģeru sēta» un vēlāk «Gulbja» veikals, iegādāties par vienu eiro jau 2019. gada noslēgumā, bet tad Bauskas novada domes deputāti nepiekrita šādam piedāvājumam, aicinot administrāciju veikt ēkas vērtējumu.

Par apzināto Bauskas novada finanšu komitejas sēdē, kas notika 23. aprīlī, informēja Bauskas novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone. Viņa pauda – ja pašvaldība iegādāsies ēku, tas uzliks lielas saistības un atbildību tuvāko desmit gadu laikā.

«Pašvaldībai lieku līdzekļu nav, un vajadzību ir ļoti daudz. Tomēr iespējams attīstīt koncepciju par lietišķo amatu māju. Kopā ar tautas lietišķās mākslas studiju «Bauska», startējot konkursos, kas domāti kultūras pieminekļiem, redzam iespēju piesaistīt finansējumu un atjaunot ēku, kas turpmāk varētu darboties tāpat kā Kuldīgā vecais rātsnams,» informēja I. Tijone. Viņa piebilda, ka tā varētu veidoties centrs amatniecības un tūrisma attīstībai, ēkā varētu izvietot restaurācijas centru, kur taptu koka ēku logi un durvis. «Kuldīgā šīs ēkas nesauc par graustiem, bet gan par par atgūstamo mantojumu. To, ko tagad pazaudēsim, nekad neatgūsim,» tā I. Tijone.

Deputātu viedokļi bija dažādi. Mārīte Ķikure ideju atbalstīja. «Vienīgā iespēja ēku saglabāt, citādi notiks tas pats, kas Rīgas ielā 16, – sabruks. Visi speciālisti, kas vērtē šādus īpašumus, atzīst, ka tieši koka apbūve, kas strauji iet bojā, ir pati vērtīgākā,» pauda Raitis Ābelnieks. Arnolds Jātnieks norādīja, ka izdevies veiksmīgi pabeigt rātsnamu, tāpat liela kultūrvēsturiskā vērtība ir Bauskas pilij, un arī šādai ēkai varētu būt nozīme pilsētā.

Citus deputātus uztrauca finansējums. «Esmu par šādu ēku saglabāšanu, īpaši piesaistot finansējumu no malas, bet uztrauc tas, ka jau esošos projektus, kuri vajadzīgi cilvēkiem, nevar paveikt vai iesākt,» sacīja Agris Mustermanis. «Kultūras pieminekļiem jābūt pašvaldības paspārnē, tas būtu loģiski,» atzina Gatis Skurba.

Deputāts Aleksandrs Novickis bija pret šo ideju. «Vienu graustu Rūpniecības ielā jau pārņēmām. Jūs apzināties, ka ēka var radīt riskus nākamā gada budžetam, bet vienalga vēlaties to iegādāties,» deputāts pārmeta novada vadībai.

Gan deputāti, gan I. Tijone atzina, ka vēl viens traucējošais faktors ir transporta plūsma, kas iet cauri pilsētai, un ielu pārbūves darbi. «Apvedceļa trūkums ārkārtīgi traucē Bauskas vecpilsētai, īpaši visiem, kas mēģina darboties ap Kalna ielu. Sakārtojot rātslaukumu, uzņēmēji sāka attīstīt īpašumus, bet iedzīvotājiem piekļuve bija apgrūtināta. Arī Dreņģeru sētai īpašnieki nesaredz nākotni, īpašumu var glābt tikai pašvaldība,» pauda I. Tijone.

«Brauktuves pacēlums nedod neko labu nevienai Bauskas vecpilsētas ēkai. Uzskatu, ka pašlaik svarīgākas ir sporta halles Mežotnē un Vecsaulē – šīs zāles nevar uzcelt finansējuma trūkuma dēļ, bet tagad uzņemsimies vēl vienu jaunu objektu,» neapmierināts bija deputāts Juris Landorfs.

Deputātu vairākums nobalsoja par šī lēmumprojekta virzīšanu uz novada domes sēdi.


Pievieno komentāru

Komentāri 51

Juri

Nu tik atkal celsim sporta halles, mums par maz to haļļu???To, ka Aleks. ir iebidumi nav nekāds jaunums, tur visam jānotiek pēc ši cilvēka gribas, visi citi viedokļi zemē mesti un Āmen.

pirms gada, 2020.04.28 09:31

Aija

Ko tas novada kaunu traips var kontrolēt? Lai pirmkārt kontrolē sevi...

pirms gada, 2020.04.28 10:12

“mantojuma” vērtējums

“gan ēka, gan tās telpas ir ekspluatācijai pilnīgi nederīgā tehniskā un vizuālā stāvolī- praktiski ēka ir grausts un uzturēšanās tajā ir bīstama dzīvībai- griesti un grīdas sapuvušas. Logu nav-to ailes aizsistas ar dēļiem, iekšdurvju nav, bet ārdurvis pagaidu. Teritorija aiz mājas ir aizaugusi ar nezālēm. stipri bojāto, ar viļņoto azbestcementa loksnēm klāto jumtu sedz zaļs drošības siets!

Pie tam zemes gabalam ir vairāki īpašnieki! Rakstiska vienošanās par zemes gabala un ēku lietošanas noteikumiem kopīpašnieku starpā vērtētājam nav uzrādīta.

pirms gada, 2020.04.28 11:27

ar putniem galvā

attīstības “galma dāmu” šedevrs! Projektiņš, lai izpalīdzētu “Vecpilsētas” biedram, uzņēmējam, kurš naudu skaitīt prot! Pārņems 1 eiro vērto Tijones “atgūstamo mantojumu”, kurā tagadējie “Bauskas saimnieki” kas iespējams pat nebūs domē pēc novadu reformas, 2023. gadā būšot gatavi ieguldīt pat 1,4 miljonus eiro!

pirms gada, 2020.04.28 11:30

bez putniem

uzņēmējs ēku, iespējams, savulaik iegādājās ar perspektīvu, bet tad "atklājās" ka šī zemūdene ir vēstures piemineklis, un kā tāda arī jāsaglabā, vien atļauts ieguldīt tajā pāris miljonus. Nav tā kā rātsnamā "autentiskumam" atstāja vienu ziemeļu sienas fragmentu, bet pārējo uzcēla pilnīgi no jauna, atbilstošu mūsdienu vajadzībām. Diez kā būtu, ja tagadējā rātsnama griestus ar roku varētu atsniegt un grīda būtu zem tagad uzklātā bruģa līmeņa?

pirms gada, 2020.04.28 12:49

aha

Kādi tad Aleksandr ir tavi piedāvātie risinājumi, vai lai tā ēka turpina kā spoks stāvēt Bauskas viducī, vai, lai būtu skaisti sakārtota, proatsms, tu nedzīvo nedz Bauskā nedz, Bauskas novadā, tev jau tur tik runāšna, nebūsi vairs deputāts nez vai uz Bausku no Rīgas brauksi...Uzraksti, ko darīt ar šo ēku!

pirms gada, 2020.04.28 15:26

administrācijas ahai

ēka kā spoks stāvēja esot privātīpašumā. Vai Čačs lika īpašniekam sakārtot to graustu, palielināja NIN, jeb roka necēlās? vai pašvaldībai pēkšņi ir uzradusies nauda? vai plānojams Corvid radīts budžeta līdzekļu pieaugums? vai novada "auļotāji" ir tikuši galā ar sporta halles ziepēm un nepabeigtajām ielām? cik nerealizētu un apmaksātu attīstības "projektu" ir Tijones atvilknēs? to ēku sāks atjaunot šogad? nākamgad jeb 2022? vai pārņemot to šodien ēka pašrestaurēsies, no prieka vien, ka saimnieks pašvaldība? ja nav atbildes, tad nenodarbojies te ar pliku muldēšanu!

pirms gada, 2020.04.28 16:53

Darbiniece

Aleksandr paldies par garo monologu, bet atbildes nebija, ko iesaki ar šo ēku darīt, vai nodarboties ar komercdarbību, kā tu savā Z/S... tad pasaki, kā to var darīt attālināti...

pirms gada, 2020.04.28 16:59

darbiniecei

diemžēl, darbiniec, šie komentāri nav Aleksandra, jo mani kopš atceros neviens šajā vārdā nav mēģinājis saukt. Bet, atbildot uz jautājumu, varu vien teikt, ka arī šī nama atjaunošanai varētu piemērot tādu pašu "restaurāciju" kā "kultūras piemineklim" tagadējam rātslaukumam, nojaukt ieskaitot pamatus un celt visu no jauna, diemžēl, ne vairs pēc Bākules projekta.... Par šādu, jau piekoptu restaurāciju ne vienā vien "kultūras mantojumā", varbūt, ieinteresēt varētu arī līdzšinējo īpašnieku, bet nevis spiest viņam par miljonu "praulus labot"

pirms gada, 2020.04.28 19:26

fotogrāfam "rūgts"

fotogrāfijā redzamā ēka nav ne "Drenģeru sēta" ne arī "Gulbja" veikals., mums tie avīzes līdzstrādnieki saguruši izskatās....

pirms gada, 2020.04.28 10:00

....

Ēka tak atradās uz stūra.

pirms gada, 2020.04.28 10:51

nu re

redakcijā uzradās Bauskas pazinējs un bildi nomainīja

pirms gada, 2020.04.28 12:40

bauskas biznesmenis

Pareizi, pirms komandēt lai pied..stos trusikus vispirms izmazgā.

pirms gada, 2020.04.28 11:09

arī novadniece

Bet citu variantu jau nav.Ēka vecpilsētas centrā.Protams,ka jāsaglabā.Ja to izdotos restaurēt,tā piesaistītu daudz tūristu.

pirms gada, 2020.04.28 16:03

Saule

Amatu māju tiešām Bauskā vajadzētu. Vairākās pilsētās un pilsētciematos ir šīs mājas, kur arī tūristi apmeklē.

pirms gada, 2020.04.28 13:36

Vecpilsēta

varētu vēl uzstādīt skulptūru dēkainim, ķīmiķim, «brīnumārstam» jeb vienkāršam blēdim Magno Kavallo. 18. gadsimtā Bauskā viņu vairāk pazina kā Lielo Murzu – īpatni garā mētelī, kuram gaitās pa pilsētu nereti sekoja kaza un uz pleca sēdēja balodis.

pirms gada, 2020.04.28 17:26

Nesaule

Un kas tad tajās amatu mājās notiek? Sēž vecenīte un klapē stelles vai kāds čudiks grebj koka karoti? Manuprāt kārtīgs amatnieks taču dara savu darbu un pelna ar to iztiku, nevis sēž un tēlo eksponātu pašvaldības subsidētās istabiņās. Vai arī es kaut ko nesaprotu?

pirms gada, 2020.05.02 22:21

Sssss

Cik tā darbā nojaukt ūzbūvēt vēl kādu sporta halli tik jautājums kas sportos tur vizmaz noplēsimies naudiņu par izmantošanu nēvajaga mums nēko nē norm slimnīcas bērni dzimst ! mašinas !!!

pirms gada, 2020.04.28 13:55

S

Varbūt kādreiz ari bauškiniekiem uzprāsim ko vēlas kam lāpstās rokas kas baro ....

pirms gada, 2020.04.28 14:01

dārgais SSSS

Tu varbūt pats saproti, ko domāji, rakstot šo murgojumu, bet es personīgi gan neko, varbūt iztulko - ko nozīmē : lāpstās rokas , kas baro,bērni dzimst! mašīnas!!! Pirms raksti, varbūt nedaudz atdziesti- nav jēga rakstīt to vienlaidu gabalu , ja neviens neko nesaprot.

pirms gada, 2020.04.28 15:08

pieminēšu

Deputāt Landorf, vai tiešām mums sporta haļļu nepietiek?! Tūlīt būs megahalle Bauskā. Nav taču to sportistu vairs. Tūristi vien palikuši, kam tieši 18.gs. ēku skatīties. Esiet taču prātīgi, deputāti! Māja vairāk kā divus gadsimtus nostāvējusi un jūs būsiet tie, kas šo kultūrvēstures šedevru aizlaidīs nebūtībā.... Nu ko, var arī tā vēsturē ieiet. Nākamās paaudzes to pieminēs.

pirms gada, 2020.04.28 14:59

pieminētāja

re kā domes administrācijas komentāru brigāde atkal "plēš nabu" - Juri, cel roku pareizi! citādi "vēsturē ieiesi un vēl Nākamās paaudzes to pieminēs" :))

pirms gada, 2020.04.28 17:00

pieminētājam

Aleksandr, iedzer drapīti un nomierinies!

pirms gada, 2020.04.28 17:51

SM

Jā, bet kas ir ar zemi? Bez zemes nevajadzētu ņemt, jo tas ir liels riska faktors nākotnē, jaņem vērā paredzamos ieguldījumus.

pirms gada, 2020.04.28 15:37

nu nesaprotu

Kāpēc gan pašvaldībai jāglābj Ģirts Karpovičs no viņa grausta, ja reiz nopirka, tad lai tagad apsaimnieko, lai izdomā, kā to darīt, citādāk izskatās, ka vienkārši meklē kādu muļķi, jo plāni nesanāca un tagad ar steigu jātiek vaļā, kamēr vēl viss nav sabrucis.Nopirks par rubuli, un tad ilgi un dikti domās, ko ar to graustu darīt. Ja jau Karpovičs tagad nezin, ko darīt, tad tā tomēr ir viņa personīgā problēma, nevajag to padarīt par pašvaldības problēmu. Vēl ir laiks pieņemt sakarīgu lēmumu , kam gan viens grausts uz mūsu pleciem un maciņiem. Apmēram tā.

pirms gada, 2020.04.28 20:09

baušķenieks

Šis manuprāt ir deputātu triju gadu vissakarīgākais lēmums.Izrādās,viņi grib izdarīt arī kaut ko labu.Šī ziņa priecē.

pirms gada, 2020.04.28 16:32

arī baušķenieks

Nepiekrītu, mauprāt, absolūti politisks lēmums, lai tādiem kā tev parādītu, ka viņi "grib" izdarīt kaut ko labu. Pilnīgi nepārdomāts un nepamatots lēmums, kas var un visticamāk arī atspēlēsies uz renovēšanas/uzturēšanas u.c. izmaksām. Ņemot vērā, kā tā ēka izskatās ejot garām.. Visefektīvāk būtu to nojaukt, kas, protams, nav iespējams kultūras pieminekļa statusa dēļ, līdz ar to renovācijas izmaksas būs kosmiskas.
+ tas, ko teica SM - tekstā ir tikai "ēka" "ēka", jautājums, kas ir ar zemi?

pirms gada, 2020.04.28 16:59

Tiešām

Nojauciet to būdu!
Kādi amatnieki!Ir jau BJC,nevajag!
Nojaukt un parku izveidot!

pirms gada, 2020.04.28 18:18

tik tiešām

Kāds nu tur parks tajā ielas stūrīti, to tikai slims cilvēks var ieteikt, kas to, kā izskatās dabā, nav nekad redzējis.

pirms gada, 2020.04.28 19:59

Reāli

Iesperiet ar kāju mājai un viņa sagāzīsies.

pirms gada, 2020.04.28 20:15

Biezpiens

Tie tik ir priekšlikumi.Visputekļainākajā un toksiskākajā vietā Bauskā būvēt.Pieceliet dibengalus no auto sēdekļiem un ar kājiņām aizejiet apskatīties cik tur draudzīga vide.

pirms gada, 2020.04.28 20:21

Dep.Jurim

Mežotnē 1500 iedzīvotāji,Vecsaulē 2000 iedzīvotāji.Suņu un kaķu tur ir vairāk.Mežotnē kaķu namu,Vecsaulē suņiem halli.

pirms gada, 2020.04.28 20:35

Raimonds

Kaut kur dzirdēts salikums-par 1 latu , tagad par 1 eiro , ar ko tas beidzās ? nothing special - tikai 1 000 000 000 no nodokļu maksātāju kabatām.Kā tur novada nolikumā rakstīts- ja ilgstoši nesaved privāt īpašumu kārtībā , tad .............par 1 eiro tur nav ne vārda.

pirms gada, 2020.04.28 21:09

Smags lēmums

Pieņemt lēmumu par šīs ēkas tālāko likteni nebūs viegli. Sava taisnība ir katrai no pusēm un daudziem komentētājiem, taču deputātiem tāpat būs jāatrod gudrs kompromiss. Jau esam pieraduši, ka, aizbildinoties ar nekad nepietiekošajām sporta būvēm (Bauskā vien jau trīs stadioni ar mākslīgo segumu) vai citām "aktuālākām" vajadzībām, vēsturiskā apbūve mūsu pilsētā arvien paliek pēdējā vietā. Arī šoreiz daudzi šai ēkai novēl nozust no zemes virsas. Kā saka, nav mājas, nav problēmas.Tomēr ikviens normāls cilvēks sapratīs, ka "nojaukt", "uzsēt zāli", "ierīkot parku" u.t.t. šajā gadījumā nav risinājums. Māja šajā vietā viennozīmīgi nepieciešama ne tikai kā vēsturiska būve, bet galvenokārt kā pilsētbūvnieciski svarīgs vecpilsētas struktūras elements, kuru zaudējot, rātslaukuma stūrī skatam pavērsies maz estētisks, gauži utilitārs iekšpagalms. Iedomājoties šo skatu, jau tagad metas slikta dūša. Cits jautājums, kāpēc pašvaldība un pieminekļu inspekcija (pardon, Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde) 20 gadus nesodīti ļāva Karpoviča kungam šo māju pūdēt? Kas liedza šo jautājumu risināt tad, kad māja vēl nebija tik traģiskā stāvoklī? Murgaina ir arī ideja par kaut kādu amatu māju, jo tā pagaidām ir pilnīgi "baltiem diegiem šūta". Un, runājot par logu un durvju restaurēt gribētājiem, pagaidām nav dzirdēts ne par rindu, kas stāvētu pēc šāda pakalpojuma, ne par to, ka gribētāji, ja tādi Bauskā vispār būtu, nevarētu savus logus restaurēt tikai tāpēc, ka restaurētājs nesēž tieši Dreņģera sētā. Mājai jāmeklē kāda cita pilsētai reāli vajadzīga funkcija, kā to dara kaut vai tai pašā pieminētajā Kuldīgā, kur daudzas pašvaldības struktūrvienības izvietotas vēsturiskās ēkās. Ēkas funkcija, tās pārņemšanas nosacījumi un citi aspekti noteikti ir diskusijas vērti jautājumi, taču fakts, ka māju jāglābj, domāju, nav pat apspriežams.

pirms gada, 2020.04.28 23:25

Baušķeniece

Paldies par konstruktīvo komentāru, īpaši par senīlo, murgaino ideju akcentēšanu, cik tad var cerēt uz to, ka tautas lietišķā māksla "pavilks" miljonu vērtu projektu....

pirms gada, 2020.04.29 08:26

lēmums varētu būt vieglāks

ja šai ēkai pielietotu to pašu "restaurācijas" metodi kā savulaik rātsnamam, nojaukt, varbūt, atstāt kādu fragmentu, kas nav vēl sapuvis vai sagāzies, un visu, ieskaitot pamatus, uzbūvēt no jauna. Kāds iebildīs, bet, vai Bauskas pils jaunākā daļa nav uzbūvēta pilnīgi no jauna, pat ievērojamā daudzumā, zem apmetuma, mūrēti silikātķieģeļi, vai tādēļ gan pilij, gan rātslaukumam mazāk tūristu veltīto skatienu?

pirms gada, 2020.04.29 15:23

Lēmums

šobrīd jau jāpieņem tikai par mājas pārņemšanu, nevis par atjaunošanas metodi. Skaidrs, ka tik nolaistai koka ēkai daudz ko nāksies izgatavot no jauna, kopējot autentiskos elementus. Nav skaidrs, kāpēc jau šobrīd tiek piesaukti atjaunošani it kā nepieciešamie miljoni. Katrs, ka savā dzīvē saskāries ar būvniecību, taču saprot, ka te pat pie vislielākās "apetītes" līdz miljonam ir tālu.

pirms gada, 2020.04.29 20:26

apetīte

tā ir "Bauskas saimnieku" virzītājspēks!

pirms gada, 2020.04.29 21:53

lēmumam

Diemžēl šādas vēsturiska mājas atjaunot sanāk daudz dārgāk, kā uzcelt no jauna.Kas nav celtnieks, tam to nesaprast.

pirms gada, 2020.04.30 15:37

Varbūt

Dome, atpērciet par 1.00 euro visus novada graustus, nojaukšana un zemes sakopšana prasa investīcijas, bet tad domes ziņā viss būs.

pirms gada, 2020.04.30 09:00

par Vecpilsētu

Vai to pieminekļa statusu piešķīra kāda dievišķa būtne? Vai šajā piemineklī ir bijuši vēsturiski notikumi? Vai šis piemineklis ir koka arhitektūras zelta pērle? Nu nav taču! Piemineklis taču ir miris, koka ēkas nav ilgmūžīgas, turklāt pie A7. Restaurēt? Koka un pelējuma sēnes? Kur vispār ir zemes īpašnieku viedoklis, ja ēkas un zemju īpašnieki ir dažādi juridiskie subjekti? Kas gribēs dzīvot/strādāt pie A7?
Fūru šoferi droši vien visā Eiropā stāsta , ka Bauskā dzīvo kaut kādi aptaurēti ļautiņi, kas 30 gadus galvenās ielas malā tur graustu.
Vecpilsēta pašlaik pilda sociālo dzīvokļu rajona lomu, ar atbilstošu sociālo vidi.
Ja grib mainīt šo statusu un rajona izskatu, tad jāļauj nomirt neglābjamiem graustiem un jādod vieta jaunām, saderīgas arhitektūras ēkām. Vecpilsētas rajons ir pietiekami interesants, jāļauj ienākt cilvēkiem, kuriem ir nepieciešamas normālas ēkas, nevis lēti grausti. Kāpēc Kuldīga vai Cēsis var, bet Bauska nevar?

pirms gada, 2020.05.02 10:05

Par to pašu

Beidzot tomēr viens kaut anonīmi izteicis to, kas jau sen mājo daudzu mūsu pilsētas "tēvu" galvās. Ļaut nomirt un "basta". Diemžēl Jūsu plāns, cienītais, nepavisam nav oriģināls un konsekventi tiek pildīts jau 80 pēdējos gadus. Tikai tie koka grausti izrādījušies izturīgāki nekā bija cerēts un pārdzīvo gan caurus jumtus, gan fasāžu nekrāsošanu, gan ielu līmeņa pacelšanu par pusmetru, aizberot pagrabu logus un pūdējot šo māju pamatus. Tā ka speriet tik nākamo soli un aiciniet vecpilsētu nošķūrēt. Precendeti jau mums ir. Un vēl - vai tad konkrēto ēku līdz šādam stāvoklim nenoveda konkrēts pilsonis ar plašu rocību? Kur viņa atbildība? Kas attiecas uz mājas atrašanos līdzās A7, ceru, ka tas mainīsies. Diemžēl tikai tad, kad baušķenieki sapratīs, ka A7 pilsētai neko nav devusi, bet jau daudz ir atņēmusi...

pirms gada, 2020.05.02 22:16

fui

Tikpat labi par kultūras pieminekli varētu pasludināt Bauskas estrādes mūra tualeti un konsekventi saglabāt nākošajām paaudzēm. Apskatiet mājas fotogrāfiju, vai ēkas arhitektūra jūsos raisa cēlas jūtas un rada estētisku baudījumu? Paskaidrojiet, kas tur ir tik īpašs. Ēka no sava zirgu laikmeta ir nonākusi A7 laikmetā. Ja viss ir jāsaglabā par jebkuru cenu, tad varbūt nojauksim visas ēkas kas uzbūvētas kādus 80 gadus atpakaļ un atjaunosim Bausku atbilstoši 1924. gada fotogrāfijām, ar zirgu piesiešanas vietām utt. Un galvenais, par katru cenu, neskatoties uz iespējām. Tas gan nenozīmē, ka veco ēku īpašniekus par ēku elementāru neuzturēšanu nevajadzētu nedaudz represēt. Laikam daudzu ēku īpašnieki ir "sermuliņi", kam interesē tikai īrnieku nauda. Var taču ieciklēties uz laikmetu raksturojošam ēkām, kuras ir restaurējamas bez pilnīgas nojaukšanas, kuras atrodas piemērotās vietās utt.

pirms gada, 2020.05.03 09:48

Kas kurā raisa cēlas jūtas, lai paliek katra paša ziņā. Jūsējās acīmredzot - estrādes tualete. Bet par vēsturisku celtņu vērtību, līdzīgi kā daudzās citās jomās, spriež kompetenti cilvēki, un mums atliek viņu viedoklim uzticēties. Vismuļķīgākais ir katru problēmu novest līdz naivam vispārinājumam un pat pilnīgam absurdam, kā iepriekš rakstītajā tekstā. "Visu nojaukt", "zirgu laikmets". Lai gan liela daļal pēdējos 80 gados celtā savu estētisko "kvalitāšu" dēļ noteikti būtu vairāk pelnījusi nojaukšanu, nekā Dreņģera sēta. Bet idejai restaurēt laikmetu raksturojošas ēkas, kuras to īpašnieki vēl nav noveduši līdz pilnīga grausta stadijai, var piekrist, tikai kāpēc tas netiek darīts?

pirms gada, 2020.05.03 12:35

Beta

Nu baušķenieki jau nemīl nevienu laikmetu raksturojošas ēkas. Kas notiek, piemēram, ar 20. gadsimta vidū uzcelto kādreizējo kinoteātri? Kā reize, uzcelta tajā "fui" uzskatā, nez kāpēc vērtīgākajā par citiem pēdējo 80. gadu laikā jeb A7 laikmetā. Arī nepavisam ne trūcīga cilvēka īpašums. Un arī, starp citu, arhitektūras piemineklis.

pirms gada, 2020.05.05 18:49

Vietējās ziņas