Bauskas pašvaldība plāno sadarboties ar «Sarkano Krustu» pansionāta izveidē Garozā 12

Pēc vairāku gadu pamestības beidzot varētu parādīties jauni apsaimniekotāji Bauskas novada Mežotnes pagasta Garozas ciema bijušās skolas ēkai un kopmītnei. Bauskas novada domes sēdē vakar, 28. februārī, deputāti nolēma nodot nekustamo īpašumu «Anckaiši 5» bezatlīdzības lietošanā biedrībai «Latvijas Sarkanais Krusts».

Iedzīvotājus šādas pārmaiņas ļoti iepriecinātu. Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» Garozas ciema iemītnieki atzina, ka tas ir ļoti pozitīvi – būtu namu apsaimniekotājs, lielāka dzīvība ciemā, varbūt pat jaunas darba vietas.

Bijušās Mežotnes internātvidusskolas ēkas pašlaik uzrauga Jānis Alonderis. Nav tā, ka uzraudzība ir tikai tāda pastaigāšanās – ēkas aktu un sporta zāli aktīvi izmanto vietējie iedzīvotāji. Ēku uzraugs stāsta, ka vakarā telpas ir pilnas ar jauniešiem un sportot gribētājiem – sanāk 30 – 50 cilvēku. Aktīvie iedzīvotāji cer, ka arī nākotnē sporta un aktu zāle būs pieejama ciema iedzīvotājiem.

Labā kārtībā ir skolas un jaunākā kopmītņu ēka. J. Alonderis vērtē, ka daudzās vietās var ievākties kaut vai uzreiz pēc nelielas pārbūves. Bauskas novadā izstrādāts arī ēku pārbūves plāns – abās bija paredzēts lifts, kā arī rekonstrukcija, piemērojot pansionāta vajadzībām. Ēku uzraugs cer, ka šīs iestrādes ļoti noderēs jaunajiem namu apsaimniekotājiem.

Īpašumā «Anckaiši 5» iekļauta arī vecā kopmītņu ēka. Mežotnes pagasta pārvaldes vadītājs Zigurds Kalējs atzīst, ka savulaik domāts par nama nojaukšanu – ēka reāli ir avārijas situācijā. Ja to plānos atjaunot, tas prasīs vislielākos līdzekļus. Tas gan tagad palikšot «Sarkanā Krusta» ziņā.

Sazinoties ar «Latvijas Sarkanā Krusta» vadību, iznāca noskaidrot, ka biedrība nebūt nav gatava ar pilnu spēku un jaudu mesties projekta realizācijā. «Bijušās skolas tomēr prasa lielus ieguldījumus. Tas nav bizness. Tās ir investīcijas, kas nenesīs lielu peļņu. Šādu pansionātu galvenais jautājums tradicionāli ir par izdzīvošanu, nevis ieguvumiem,» skaidro biedrības ģenerālsekretārs Uldis Līkops.
Pašlaik pilnīgu apstiprinājumu plānam biedrība paust nevarot. «Viss pašlaik notiekošais ir tāda vienošanās, bet nav teikts, ka uzreiz slēgsim līgumu. Jāskatās, kā veidosies sadarbība ar pašvaldību un iedzīvotājiem,» saka U. Līkops.

Arī ne visi novada domes deputāti ir pārliecināti par šāda soļa pamatojumu. «Ja likvidēsim pansionātu, mums būs jāmaksā par pakalpojumu, un pastāv nākotnes risks – maksāt aizvien vairāk un vairāk,» viedokli pauda deputāts Juris Landorfs.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

njaa

nuu, vecajiem laudiim buus taa attaalaak no pilseetas,. Kas diez notiks ar Derpeles muižu!? vai taa turpinaas funkcioneet?

pirms gada, 2019.03.01 11:43

Persika

Kā avīzē minēts, vēl jau nekas nav zināms. Sarkanais krusts neko nesola. Jautājums vietā, kas notiks ar pansionāta ēkām? Nolemtas sagrūšanai? Novadam bija problēmas ar to ko darīt ar Mežotni, nākamais būs jautājums ko darīt ar trīsstāvīgo Derpeles ēku un tai pieguļošajām ēkām? Apburtais loks. Kauns novadam. Ka tik atkratīties no neizdevīgiem darījumiem - pansionāts pilnīgi nekāds peļņas avots.

pirms gada, 2019.03.01 11:52

VOLDEMĀRS

VISU CIEŅU NOVADA DOMEI, SAPRĀTĪGS LĒMUMS JAU NO PAŠA SĀKUMA.ĻOTI LABA VIETA TELPAS LIELAS PLAŠAS UN SAULAINAS,UN TUR TAK CIK SAPROTU PARKĀ UN DĀLIŅU CEĻĀ IEGULDĪTI LĪDZEKĻI. DOMĀJU KA AR LAIKU BAUSKA VARĒS LEPOTIES AR LIELU, PLAŠU PANSIONĀTA KOMPLEKSU.

pirms gada, 2019.03.01 20:19

Voldemār

tavs patoss par domes lēmumu varētu būt vēl lielāks, ja pati dome pārceltos uz šīm lielajām, plašajām un saulainajām telpām, ceļš uz turieni labs, svaigs gaiss apkārt, un visi dienesti vienuviet

pirms gada, 2019.03.02 10:08

....

Bērni aizbrauc uz ārzemēm, veciem cilvēkiem viens ceļš - uz pansionātu. Skumji....

pirms gada, 2019.03.02 15:12

būtu priecājies

bērni ārzemēs vismaz nopelnīs, lai būtu ko par pansionātu samaksāt, ar novada algām bērniem par vecāku pansionātu nepavilkt.

pirms gada, 2019.03.02 17:02

to būtu priecājies

mana kaimiņiene savu mammu aizveda uz Angliju, nekādā pansionātā nav atdevusi. Kur problēma?

pirms gada, 2019.03.03 18:47

problēma varai

problēma tajā, ka kaimiņa piemēram neseko visi pārējie bērni, savu vecāku nogādāšanā valstīs, kur par cilvēkiem domā

pirms gada, 2019.03.04 14:55

Kika.

Doma jau laba. Jautajums ,ka tas viss realizesies!

pirms gada, 2019.03.02 19:52

dalībnieks

Doma jā ,bet izpilde kā parasti.....savdabīga.

pirms gada, 2019.03.05 09:37

parastais pilsonis

Infrastruktūra ir, telpas ir. Ka tik cilvēki būtu, kas viņas piepildītu. Gaiša un pozitīva ideja!

pirms gada, 2019.04.26 12:56

Vietējās ziņas