Bauskas pašvaldība saņem balvu par energoresursu taupīšanu 7

Bauskas novada domei ceturtdien, 29. oktobrī, pilsētas Rātsnamā tika pasniegta balva par labāko rezultātu starptautiskā projektā, kura mērķis – sistemātiska pieeja enerģijas patēriņa samazināšanai pašvaldībās.

Bauskas novada pašvaldība astoņu Eiropas Savienības dalībvalstu 32 pašvaldību konkurencē Eiropas Komisijas programmas «Horizon 2020» projekta «Compete4SECAP» gaitā rīkotajā sacensībā ieguvusi pirmo vietu. Otrā – Saldus novada pašvaldība, trešo vietu dala pašvaldības Itālijā un Spānijā, informē projekta vadošās partneres SIA «Ekodoma» projekta vadītāja Marika Rošā.

M. Rošā «Bauskas Dzīvei» atklāja svarīgākos kritērijus, pēc kuriem vērtēta pašvaldību energoefektivitāte: pirmkārt, vai energopārvaldības sistēma ir ieviesta un sertificēta; otrkārt, kāds ir panāktais energoresursu ietaupījums pašvaldības ēkās; treškārt, kā samazināts siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņš; ceturtkārt, vai un kā ir informēta sabiedrība par pieeju enerģijas patēriņa samazināšanai.

Latvijā energotaupīšanas sacensībās, kuru mērķis ir parādīt, kā ietaupījumu var gūt tieši no cilvēku paradumu maiņas, kopš 2019. gada janvāra piedalījās energokomandas, kas darbojās 15 pašvaldību ēkās Bauskā, Ķegumā, Saldū un Tukumā. Trīs Bauskas novada pašvaldības namos – Uzvaras ielā 1, Katoļu ielā 3 un SIA «Vides serviss» administratīvajā ēkā Salātu ielā 7a – vairāki darbinieki brīvprātīgi apvienojušies energokomandās. SIA «Ekodoma» ik mēnesi apkopoja energokomandu sacensību rezultātus. Gada laikā izglītības nodaļas ēkā Katoļu ielā 1 strādājošie spējuši ietaupīt 4,5% energoresursu patēriņa, «Vides servisa» mājā Salātu ielā 7a – 3,8% un domes administrācijas namā Uzvaras ielā 1 – 1,7% elektro un siltumenerģijas patēriņu.

Novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks sacīja, ka no dalības projektā pašvaldībai bijis liels ieguvums, kā pozitīvu viņš akcentēja Raita Ignatjeva pieņemšanu pastāvīgā darbā pašvaldības administrācijā par energopārvaldnieku.

M. Rošā informēja, ka projekts ilga trīs gadus un šajā decembrī beidzas, tomēr viņa akcentēja tā ilgtspēju, par ko liecinot arī ceturtdien Bauskas novada domes sēdes darba kārtībā iekļautais jautājums «Par Bauskas novada ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plāna līdz 2030. gadam apstiprināšanu».


Pievieno komentāru

Komentāri 7

Laucinieki

♥️ ♥️ ♥️Apsveicam, mūsu Arnoldu Jātnieku.

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.30 11:55

pilnīgi tukša......

Riktīgi izsmējos un ietaupīju uz siltumu par šito "panākumu"....

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.30 12:26

bet,

kaut kā taču jāparāda par ko domē kā speciālists saņem konkurētspējīgu algu, jo, kā saka Pašvaldību savienībā, šie speciālisti aizies uz privāto biznesu, tomēr šis frukts domē tieši ir savākts kā lieks biznesā, tiesa, nevis privātajā bet valsts, un tieši tādā kaut cik spējīgi zemē nemētājas, bet....

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.01 12:35

Ietaupījums

Trūkst plašāka izklāsta un analīzes par "ietaupījumu". '
Kaut vai no aspekta, cik Bauskas novada iedzīvotājiem un uzņēmējiem izmaksā pašiem savs enegopārvaldnieks pret to, par cik precīzi ir samazinājies energoresursu patērīnš, kādu pienesumu ir nesusi taupības pasākumu veicināšana u.c.
Pavisam ok būtu to arī salīdināt ar kaut kādiem sasniedzamajamiem mērķiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.30 12:59

tarifs

Pilnīgi piekrītu. Lai uzraksta konkrētas summas, ne jau tikai to, ka aizejot dzert kafiju, izslēdzu galda lampiņu.....

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.30 13:20

EUR

22 --- 26 tukst. eur gadā šis brīnums - ignatjevs izmaksā mūsu kabatai ... man tas nav pieņemani

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.30 21:54

bet,

šiem 22-26 tūkstoši gadā ir beidzot rasts attaisnojums, varbūt 100 eiro ietaupījums un Jātnieks ar svītu var pagrozīties kameru priekšā

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.31 12:44

Vietējās ziņas