Bauskas pašvaldības elektromobiļi piedalīsies salidojumā Jelgavā 16

Divi Bauskas pašvaldībai piederošie elektromobiļi šodien un rīt, 20. un 21. maijā, dosies braucienā pa Zemgali. Viņi piedalīsies Latvijā pirmajā elektromobiļu maratonā «Izbaudi Zemgali nesteidzoties!».

Trešdien, 20. maijā, uz Jelgavu dodas divi pašvaldības «VW e-up» elektromobiļi. Ekipāžās ir Bauskas pašvaldības administrācijas darbinieces Ieva Šomina, Guna Purene, Jolanta Lauva un Laine Baha. Jelgavā automobiļus varēs aplūkot Pasta salā, laukumā aiz slidotavas. Plānots, ka te ieradīsies 22 otrās paaudzes elektromobiļi «VW e-up», «VW e-Golf», «Nissan e-NV200», «Nissan Leaf», BMW i3, «Tesla». Būs apskatāmi arī Latvijā ražotie elektrovelosipēdi «Blue Shock Bike», kā arī gaidāmi citi pārsteigumi elektrisko transportlīdzekļu jomā. Pēc tam mašīnu kolonna dosies uz Auci, kur arī plānotas dažādas aktivitātes.

Ceturtdien, 21. maijā, elektromobiļi no Auces caur Tērveti un Eleju atbrauks uz Bausku. Rātslaukumā pasākuma dalībniekus sveiks novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, paredzētas spēkratu prezentācijas, dalīšanās pieredzē par mašīnu ekspluatācijas priekšrocībām.

Viena no elektromobiļu maratona dalībniecēm – Bauskas novada pašvaldības preses sekretāre Ieva Šomina – «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka ar elektromobili ērti pārvietoties pa pilsētu. Tā ir klusa, labi manevrējama mašīna. Dodoties tālākos braucienos, rūpīgi jāseko elektroenerģijas patēriņam. Ar auto droši var nobraukt aptuveni 140 kilometrus. Maratona mašīnas tiks uzlādētas Jelgavā, naktī Aucē, nākamā spēkratu «barošana» paredzēta ceturtdien Bauskā.

Elektromobiļu maratona mērķis ir popularizēt videi draudzīgu transporta līdzekļu izmantošanu apvienojumā ar nesteidzīgu tūrisma objektu vai kultūras pasākumu baudīšanu. Katrā maratona pieturvietā (Ozolnieku novada Ānē, Jelgavā, Aucē un Bauskā) dalībniekiem tiks prezentēti attiecīgās vietas nozīmīgākie tūrisma objekti. Elektromobiļu maratonu «Izbaudi Zemgali nesteidzoties!» organizē biedrība «Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra» sadarbībā ar Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrību.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

un?

mērķis samērā dīvains
pirmkārt, kam ir interese par elektroautomobīli, tie to sameklē paši
otrkārt, ko nozīmē ''nesteidzīgu tūrisma objektu vai kultūras pasākumu baudīšanu''- tautas kalpi nesteidzīgi baudīs dzīvi darba laikā?

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 09:22

nu!

pašvaldībā viss notiek darba laikā

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 12:00

Dīvaini nudien

Pārāk liela tā baudītāju komanda. Vai tad pašvaldībai vairs nav nekā cita ko darīt?

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 11:53

Homina

atsaukuma raksts "melīgajai dienas publikācijai" sarakstīts, tagad var nodarboties ar nesteidzīgu tūrisma objektu vai kultūras pasākumu baudīšanu

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 11:56

slota

nekas nav dīvaini, administrācija cenšas atražot paši sevi un atrod (nodarbošanos) pamatojumu uzpūstajam administrācijas štatam uz nodokļu maksātāju rēķina.Šis ir labs piemērs, ka attīstības nodaļā darbiniekiem reāli nav ko darīt! Izbaudiet nesteidzīgi!

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 13:17

Bauska rullē

Vai tiešām, vai tiešām mēs, baušķenieki, nevarētu reiz par kaut ko priecāties un lepoties?
Neko citu kā gānīties, ņirgāties un kritizēt tiešām nemākam?
Un tā ņemšanās par katru lietu, notikumu un rakstu - neatkarīgi no tā, kurā jomā, pagastā, iestādē u.c. notikums norisinājies.
Nekad nekas nav labi.
Varbūt šie "gudrinieki" kritizētāji varētu pārcelties uz dzīvi kur citur - kur labāka pašvaldība, pasākumi, notikumi?
Bet diez vai jūs to darīsiet, vai ne?
Jo jūs neesat spējīgi ne uz ko vairāk kā trulu kritizēšanu.
Brīžos, kad jāpakustina pēcpuse un pašiem kaut kas jādara - mutes ir ciet un tiek atrasti simtiem iemesli lai nedarītu.

Tā kā - malači tie, kas dara. Visās jomās.

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 13:45

ivo

Kāpēc par šitādām figņām vispār ir jāraksta? Kaut kādi virinātāji! Baudiet nesteidzoties un nevienam par to nekladziniet. Vai Jums pašiem tas liekas normāli? Labi, ka ir skats no malas, kas pasaka, ka tas nu ir galīgi garām. Ja nav ar ko lepoties, tad klusējiet....

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 14:22

atvaino ,Bauska

Bet man kā nodokļu maksātājai tas neliekas normāli- šādi tērēt naudu! Kam šis viss domāts? Kāda atdeve šim, konkrētajam, pasākumam un kas būs ieguvēji? -nu pastāstiet, lūdzu! Vai novada skolotāji, skolēni, traktoristi, zemnieki, biblotekāri uc darba darītāji nāks lūkoties, kādi auto sabraukuši?! Nu un ja atnāks- ko tālāk? Viņi pirks šos šobrīd dārgos autiņus! Es patiešām nesaprotu, kam tas viss domāts!

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 14:42

maratona dalībniecei

šoreiz jūsu "rullētāju" komentāri ar ieteikumiem nevietā, izmantojiet iespēju paklusēt!

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 15:26

beidz kakāt

ja visi pārcelsies uz dzīvi citur, kas tad maksās nodokļus un sponsorēs tos izdomātos štatus, kā izpilddirektora vietniece, rātsnama šveicars trīs vienā, jau kurā lietvede, projekta vadītājs saimnieciskajā nodaļā, pietuvināto personu uzlabotie štati un paaugstinātās algas? Kas par to maksās, ja visi aizies??? Bet diemžēl, jūs dzīvojiet sabiedrībai uz kakla un norādīt, kur palikt Bauskas novada iedzīvotājiem ir pārmēru liela nekaunība no "īpaši apdāvinātās domes" puses, vai pašiem tā neliekas?

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 19:25

Bauskai rullē

Tev jau labi.Pati novadā ēkā strādā.Viss okei.Tāpēc tā vari rakstīt.Nez kāpēc baušķenieki tā nedomā.Padomā pirms te visu slavē arī par to.Droši vien,pirms pati tur nebiji,pati visu kritizēji .

pirms 5 gadiem, 2015.05.21 08:41

bauskai

Šeit nav nekāds baušķenieku viedoklis. Viena destruktīva cilvēka un viņa rokasmeitu viedots viedoklis sabiedrības prāta jaukšanai. Tāpēc nevajag te iztaisīties par baigiem sabiedrības pārstāvjiem. Anonīmi komentāri nekad netiks uzskatīti par vērā ņemamu viedokli. Bezmugurkaulnieki, kas to vien spēj kā aplikt aizmuguriski, pienest ziņas un noklausīties aiz durvīm.

pirms 5 gadiem, 2015.05.21 10:07

koļa

Trešdien, 20. maijā, uz Jelgavu dodas divi pašvaldības «VW e-up» elektromobiļi. Ceturtdien, 21. maijā, elektromobiļi no Auces caur Tērveti un Eleju atbrauks uz Bausku. Ar auto droši var nobraukt aptuveni 140 kilometrus. Maratona mašīnas tiks uzlādētas Jelgavā, naktī Aucē, nākamā spēkratu «barošana» paredzēta ceturtdien Bauskā.
Tātad no Bauskas līdz Jelgavai 140 km, tad jālādē, no Jelgavas līdz Aucei 140 km, atkal jālādē, no Auces līdz Bauskai 140km un atkal jālādē.
Viensvārdsakot nevajag fleitēt- 60-70 km maksimums, ja vien nesēž aiz fūres aizvējā.

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 14:07

?

Vai benzīna/ dīzeļa auto ar vienmēr izbrauc tukšu bāku? Pieļauju, ka nē, tāpat arī elektromobiļiem... nu negribas braukt ar pēdējiem resursiem....

pirms 5 gadiem, 2015.05.20 14:11

bet vajadzētu sākt domāt ar to orgānu, kurš tev trūkst

pirms 5 gadiem, 2015.05.21 08:21

Vietējās ziņas