Bauskas pianists iegūst trešo vietu starptautiskā konkursā 8

Mūsu jaunā pianista Zhuena Janga (Enzo) sniegums ļoti sīvā konkurencē novērtēts ar trešās vietas diplomu starptautiskajā jauno pianistu konkursā Valmierā. Profesionāla starptautiska žūrija vērtēja dalībniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.

Skolotājas Inetas Rozentāles audzēknis Enzo no Valmieras atgriezies ar svarīgu diplomu kabatā. Valmieras kultūras centrā 30. janvārī notika Starptautiskais jauno pianistu konkurss. Šo konkursu rīkoja Valmieras mūzikas skola sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Konkursa mērķis ir attīstīt jauno pianistu profesionālās prasmes un uzstāšanās kultūru, sekmēt interesi par mūziku, kā arī veicināt pieredzes apmaiņu starp pedagogiem. Tas bija veltīts izcilajai pianistei un pedagoģei Jautrītei Putniņai. Par to informē Anita Velmunska, Bauskas mūzikas skolas direktore.

Pianistei veltītajā konkursā bija četras vecuma grupas, kurās tika vērtēti jaunie talanti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Katrs pianists izpildīja klasicisma laikmeta izvērstas formas skaņdarbu, dalībnieka pārstāvētās valsts komponista skaņdarbu un brīvas izvēles skaņdarbu. Enzo skaņdarbu pūrā bija J. S. Baha «Invencija Nr. 14 Sib», V. A. Mocarta «Sonatīne Nr. 4» un R. Kalsona «Bērnu ainas V». 10 – 11 gadus vecu konkursa dalībnieku grupā 16 ļoti spēcīgu konkurentu vidū baušķenieks ieguva 3. vietu.

Konkursu vērtēja ļoti prasīga profesionāļu žūrija: Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Ventis Zilberts, Klaipēdas Joza Karosa mūzikas skolas pedagoģe Vaiva Purlīte, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas pasniedzēja Ilze Treija, Bolderājas mūzikas un mākslas skolas direktors Artūrs Cingujevs, Tartu Heino Elleri mūzikas vidusskolas un Igaunijas Mūzikas akadēmijas Tartu filiāles pedagoģe Ieva Kostanda.

Pedagoģe I. Rozentāle sarunā ar «Bauskas Dzīvi» sacīja, ka Enzo ir ļoti talantīgs audzēknis. «Galvenais, ka viņš pats grib mācīties, vēlas būt labākais. Viņš ir artistisks, labi uztver muzikālus tēlus, ir psiholoģiski noturīgs, koncertā neko nesajauca nevienā vietā. Audzēknis nereti uzdod interesantus jautājumus, piemēram, «vai es šodien spēlēju dramatiski?».

Bērnam acis mirdz, došu viņam to labāko, jebkurš skolotājs par to priecātos. Manā pieredzē tāds audzēknis ilgi nebija bijis. Vispār Enzo sāka ar kora klasi, es viņam uzmetu aci un «atņēmu» kora klasei,» stāsta skolotāja. Viņa ir priecīga un pateicīga zēna vecākiem par ieinteresētību, atbalstu un klātbūtni pasākumos. Vecāki vienmēr esot līdzi un ir ļoti atbalstoši. Konkursā pēc rezultātu paziņošanas Enzo mamma priekā un pateicībā sirsnīgi sabučojusi pedagoģi. Visa ģimene ir ieinteresēta zēna izaugsmē.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

Klausītāja

Skaisti un ausīm baudāmi! Prieks par talantīgiem bērniem!

pirms gada, 2019.02.02 00:16

Ankia

Ineta ir ļoti labs skolotājs, viņa mīl savu darbu un studentus

pirms gada, 2019.02.05 23:00

Ankia

Ineta ir ļoti labs skolotājs, viņa mīl savu darbu un studentus! (Enzo māte:Ankia)

pirms gada, 2019.02.05 23:04

Koko

Tagad 1 audzēknis, pēc 10 gadiem būs pilna Latvija

pirms gada, 2019.02.07 06:59

Enzo

Tu esi superpuika.Priecājamies.

pirms gada, 2019.02.10 10:25

Vietējās ziņas