Bauskas pilī ansamblis «Mediatore» izpildīs 14.gadsimta itāļu komponistu skaņdarbus

Sestdien, 10. augustā, Bauskas pilī ar koncertu “Itāļu mūzika Londonas manuskriptā” uzstāsies viduslaiku mūzikas ansamblis “Mediatore”, portālu informēja muzeja pārstāve Elīna Jegorova.

Lai bagātinātu Latvijas koncertdzīvi ar viduslaiku mūziku, ansamblis “Mediatore” sagatavojis dziesmu un deju programmu ar skaņdarbiem no Londonas manuskripta, kas ir 14. gadsimta itāļu komponistu sacerējumu krājums. E. Jegorova skaidro, ka mūsdienās to iesaukuši par Londonas manuskriptu tādēļ, ka kopš 1876. gada tas atradies Lielbritānijas muzejā, bet šobrīd glabājas bibliotēkā Londonā. Manuskripta izcelsme gan visdrīzāk esot saistāma ar Toskānu vai Umbriju, un savulaik tas piederējis slavenajai Mediči dzimtai.

E. Jegorova stāsta, ka krājumā ietilpst vairākas kompozīcijas, kas ir unikālas, jo nav pierakstītas nekur citur. To skaitā 15 vienbalsīgas instrumentālas dejas, kas ir viens no pirmajiem tieši instrumentālās mūzikas paraugiem viduslaikos. Koncertā Bauskas pils muzejā tiks atskaņota tikai laicīgā mūzika, iekļaujot vienu no populārākajiem Trecento vokālajiem žanriem – ballatu, un dejas. Tāpat vakara gaitā paredzēts stāstīt klausītājiem par vēsturisko kontekstu, Londonas manuskriptu, kā arī par izvēlētajiem skaņdarbiem un to tekstiem.

Ansambļa “Mediatore” sastāvā ir daudzsološais un Latvijā jau labi pazīstamais soprāns Aija Veismane-Garkeviča, dažādos muzikālos sastāvos dziedošā Dārta Treija, Beļģijā un Nīderlandē koncertējošā vijolniece, fideles spēlētāja Anita Romanova. Visas trīs mūziķes studējušas vēsturisko interpretāciju, tās ietvaros notikušas viduslaiku mūzikas teorijas un atskaņošanas prakses Latvijā, Nīderlandē, Francijā un Vācijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas