Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilī notiks paukošanas turnīrs «Ius gladii»

Svētdien, 22. jūlijā, no plkst. 12 līdz 14.30 Bauskas pilī jau piekto gadu sadarbībā ar Latvijas Paukošanas federāciju notiks floretes un špagas paukošanas turnīrs «Ius gladii» jeb «Zobena tiesības».

Paukošanas turnīrs «Ius gladii» ir prezentācijas sacensības, kurās mijiedarbojas mūsdienu sporta cīņa ar vēsturisko vidi, radot apmeklētājiem priekšstatu, gan par mūsdienu paukošanas sporta veidu, gan parāda vēsturisko turnīru būtību.

Vēsturiski turnīru sākotnējais uzdevums bija pierādīt bruņinieka prasmes un pārākumu. Vēlāk turnīri kļuva ceremoniālāki, mainījās cīņas uzdevumi. Turnīru uzvarētāji tika bagātīgi apbalvoti, piemēram, 12. – 13. gs. turnīru uzvarētājiem dāvināja kādu dzīvnieku – lāci, lauvu vai cūku un papildus šai balvai uzvarētājs ieguva zaudētāja bruņinieka cīņas aprīkojumu.

Bauskas pils muzeja turnīra uzvarētāji ik gadu saņem ceļojošās balvas (zobenu un ķiveri), kurās katru gadu iegravē uzvarētāju vārdus. Visu gadu līdz pat nākamajām sacensībām balva glabājas pie uzvarētāja.

Turnīra apmeklētājus sagaidīs pilskungs un par īpašu atmosfēru rūpēsies galma āksts. Neatņemama un nozīmīga persona paukošanas turnīrā ir Herolds, kurš paziņo turnīra sākumu, dalībnieku vārdus, titulus un ģerboņus, kā arī piesaka cīņas. Herolds vēsturiski bija valdnieku un bruņinieku pavadonis, ģerboņu pazinējs, sūtnis un tulkotājs.

Bruņiniekus sagaidīs sirdsdāmas. Katra izvēlēsies savu bruņinieku, kurš tai veltīs savu cīņu un uzvaras gadījumā dāma izrādīs īpašu labvēlību un veltīs kādu priekšnesumu savam bruņiniekam.

Cīņu starplaikā skatītājus pārsteigs un priecēs Bauskas pils muzeja seno deju grupa «Galms» ar deju priekšnesumiem, par muzikālo atmosfēru rūpēsies senās mūzikas ansamblis «Artemisia Absinthium», kā arī ikvienu pārsteigs neprātīgie iluzionista Gabriela Gota triki.

Paralēli paukošanas turnīram no plkst. 12.30 līdz 14 Livonijas ordeņa pils drupu pagalmā ikvienam interesentam, kas ir vecāks par 16 gadiem, būs iespēja iemēģināt roku šaušanā ar arbaletu un piedalīties turnīrā «Šaušana ar arbaletu». Turnīra noslēgumā labākie šāvēji tiks apbalvoti. «Sudraba Pīlādzis» rādīs alvas rotu liešanas paraugdemonstrējumus, un iepazīstinās ar arheoloģisko rotu kopijām.

Pils pagrabs visas dienas garumā pārtaps par Vinotēku, kur varēs nobaudīt «Dūmiņu vīna darītavā» darinātos vīnus, kas tapuši tepat Bauskā.

Jāpiemin, ka visos festivāla otrās dienas pasākumos un koncertos ieeja bez maksas. Par atsevišķu samaksu iespējams apmeklēt muzeja interjerus un ekspozīcijas.


UZZIŅAI

Iepriekšējo gadu paukošanas turnīra «Ius gladii» uzvarētāji:

Špaga (balvā ceļojošais zobens no Bauskas pils)
2014. g. – Mihails Jefremenko,
2015. g. – Gints Baķis,
2016. g. – Anatolijs Naumčiks,
2017. g.  - Andrejs Manuhins.

Florete (balvā ceļojošā ķivere no Bauskas pils)
2014. g. – Renārs Blūmentāls,
2015., 2016. g. – Lūkass Edmunds Teteris,
2017. g. –  Stefs De Greef (Beļģija).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas