Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilī notiks Ziemassvētku balle

Sestdien, 28.decembrī, plkst.17 Ziemassvētku ballē Livonijā, kas notiks Bauskas pils muzejā, apmeklētājiem būs iespēja iejusties 15.gadsimta beigu un 16.gadsimta sākuma Melngalvju brālības Ziemassvētku balles atmosfērā, portālu informēja Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Bitēna.

Viņa skaidroja, ka pasākumā būs iespēja mācīties dejot, uzzināt, kā Ziemassvētkus svinēja pirms vairāk nekā 500 gadiem, un nobaudīt īpašās ingvera konfektes, kuras mēdza pasniegt balles laikā.

"Lai piedalītos ballē, apmeklētājiem līdzi vēlams ņemt sejas masku, ērtas kurpes dejošanai un sauju riekstu vai žāvētu augļu. Mugurā jāvelk tērps, kurā cilvēks jūtas svinīgi, tam obligāti nav jābūt vēsturiskam kostīmam. Vēlams ierasties ar savu deju partneri, bet var nākt arī bez, kas zina, varbūt ballē kādu izdosies atrast," pauda Bitēna.

Viņa skaidroja, ka Melngalvju brālības Ziemassvētku svinēšanas tradīcijas ir veidojušās pils pastāvēšanas laikā, to apraksti saglabājušies līdz mūsdienām. Melngalvju brālība - gados jaunu un neprecētu ārzemju tirgotāju apvienība - izveidojusies 14.gadsimta beigās. Vēlāk tā kļuva par Rīgas neprecēto vācu tirgotāju apvienību.

Melngalvju Ziemassvētku svinēšana ilga vairākas nedēļas. Vēsturiski svētku laikā bija aptuveni seši dažādi tematiskie vakari. Ceremonija sākās piektdienā, kurai sekoja Svētās Lūcijas diena, un turpinājās līdz pat 6.janvārim ar noslēdzošajām dzīrēm.

28.decembra balle bija tematisko pasākumu kulminācijas punkts, uz kuru Melngalvju brāļi iepriekšējā dienā ielūdza neprecētās dāmas ar viņu mātēm, kuras uzraudzīja, lai viss noritētu tikumīgi.

Nākamajā dienā pēc Ziemassvētku balles - Svētā Tomasa dienā - Melngalvji, lai demonstrētu savu elitāro statusu, organizēja dzīres ar dejošanu pilsētas ielās. Svinēšana kopā ar rātskungiem un birģermeistariem turpinājās Rātsnamā visa vakara garumā, klāstīja Bitēna.

Biļetes uz pasākumu iespējams iegādāties Bauskas pils kasē un rezervēt pa tālruni.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas