Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilī rāda paukošanās mākslu

Bauskas pilī 28. septembra pēcpusdienā noritēja kārtējais Senā dzīvesveida skolas cikls, kas bija veltīts paukošanās tēmai.

Bauskas pils muzeja speciālisti Jānis Grūbe un Ilona Ozola sanākušos iepazīstināja ar paukošanās vēsturi – divkaujām un dueļiem.

Paukošanos 18. gadsimtā uzskatīja par Francijā radušos cīņas sporta veidu ar aukstajiem ieročiem. Nodarbes mērķis nebija nonāvēt pretinieku, bet gan ar pēdējo uzvaras dūrienu pazemot. Kopš 1898. gada paukošanās ir olimpiskais sporta veids. Latvijas Paukošanas federācija izveidota 1936. gadā. Tās pārstāvis Jānis Jakubovskis atzīst, ka Latvija ir izcīnījusi savu vietu paukošanas elitē.

Sarīkojumā tika demonstrēta sporta paukošanās tehnika un ieroči: florete, špaga un zobens. Brāļi Kristaps un Kārlis Supes no Rīgas rādīja floretes cīņas elementus un paņēmienus. Lai gan nebija sporta standartos prasītā 24 metrus garā uzbrukuma un aizstāvēšanās celiņa, interesanti bija vērot cīņu profesionālā ekipējumā: izturīgā maskā, bruņuvestē, biksēs un elektrovestē, kas veidota no daudzām sīkām elektrostieplītēm, lai fiksētu trāpījumus.

Sarīkojumā ar cieņu pieminēja Latvijas sporta meistaru Bruno Habārovu. Viņš pasaules čempionātos ir ieguvis vairākas godalgas, divas reizes piedalījies Olimpiskajās spēlēs, izcīnot divas bronzas medaļas.

Nodarbības apmeklēja daudz interesentu. Uz sarīkojumu bija atbraucis rīdzinieks Lūkass, kas jau trīs gadus apgūst paukošanos. Jaunietis atzina, ka Senā dzīvesveida skolas nodarbība viņam ļoti patikusi.

Bauskas pilī bija aplūkojama ekspresizstāde. Tajā tika eksponēta 1664. gada paukošanās mācību grāmata, 16. gadsimta divkaujas duncis un 16. – 17. gadsimta rapiera asmens, kas arheoloģisko izrakumu laikā atrasts Bauskas pilī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas