Bauskas pilī sestdien notiks seno deju grupas «Galms» koncerts

Sestdien, 7.decembrī, Bauskas pils seno deju grupa "Galms" sagatavojusi īpašu koncertprogrammu, kurā būs redzamas gan galminieku dejas, gan vienkāršo iedzīvotāju dejas maniere.

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Bitēna informēja, ka koncerts notiks Bauskas pils ceremoniju zālē. Koncerta nosaukums "Opposto" tulkojumā no itāļu valodas nozīmē "pretstats", kas precīzi raksturojot šo koncertu.

Koncerta pirmo daļu - galma dejas - raksturo graciozitāte, smalkums un grezni kostīmi, kas šūti pēc 16.-17.gadsimta vēsturisku personu parādes portretos redzamu tērpu paraugiem. Piemēram, izmantoti Saksijas princeses Amēlijas un Zviedrijas princeses Elizabetes tērpu paraugi, skaidroja Bitēna.

Savukārt koncerta otru daļu raksturo kustību brīvība, neprecizitāte, improvizācija un atbilstoši vienkāršo iedzīvotāju kostīmi, kas darināti pēc vēstures materiālos un gravīrās redzamajām vienkāršo iedzīvotāju sadzīves ainām.

Koncertu papildinās jauni, iepriekš neredzēti rekvizīti - ziedu vītnes un salmu vainagi.

Piecu gadu jubilejas koncertā deju grupas priekšnesumu vērtēja ukraiņu režisors Andrejs Kritenko. Šogad, pēc viņa ieteikumiem, veidota deja "Confesse" jeb "Grēksūdze", kas papildināta ar teatralizētiem elementiem un padziļinātāku stāstu par dejas laikā notiekošo, informēja Bauskas pils muzeja pārstāve.

Seno deju grupa "Galms" dibināta 2007.gada vasarā. To vada Bauskas pils muzeja speciāliste Ilona Ozola, kura deju prasmes pilnveidojusi seno deju meistarklasēs Vācijā, Krievijā un Anglijā. Grupas sastāvā ir gan muzeja darbinieki, gan Bauskas novada iedzīvotāji, kurus interesē vēstures izzināšana, Bauskas pils pastāvēšanas laika sadzīves un galma kultūra.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils kasē un mākslas salonā "Meistars Gothards" un rezervēt pa tālruni.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas