Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilī slēdz «Valrāves krogu» 11

Bauskas pilī vairs nav iespējams baudīt maltīti senatnīgā gaisotnē. Kopš 1. augusta pilī slēgts tajā esošais «Valrāves krogs». Ēdināšanas uzņēmuma vadītāja zemnieku saimniecības «Strīķeri» pārstāve Olga Tarvāne «Bauskas Dzīvei» skaidro, ka darbu nolemts pārtraukt, jo nav bijis pietiekami daudz apmeklētāju. «Krogu slēdzām finansiālu apsvērumu dēļ,» tā O. Tarvāne. «Valrāves krogs» bija iekārtots pašvaldības pārziņā esošās Bauskas pils muzeja telpās. Novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips skaidro, ka līgums ar pakalpojuma sniedzēju pārtraukts, pamatojoties uz z/s «Strīķeri» iesniegumu. Tajā norādīts, ka «Valrāves krogs» Bauskas pilī strādā ar zaudējumiem, «lai nepieļautu jau tā ievērojamo zaudējumu palielināšanos», tiek lūgts līgumu pārtraukt. Bauskas novada domes pārstāvji tikās ar z/s «Strīķeri» pārstāvjiem, jautājums tika pārrunāts, un par labāko risinājumu atzīta līguma pārtraukšana.Kā zināms, Bauskas pils atjaunota par ES struktūrfondu līdzekļiem. Viens no ES nosacījumiem bija nodrošināt rekonstruētajās pils telpās sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus. V. Veips teic, lai nodrošinātu ES nosacījumu ievērošanu, pašvaldība izsludinās konkursu. Tiks meklēts jauns pakalpojuma sniedzējs.Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis spriež, ka kroga darbības neveiksmes meklējamas nespējā pilnībā īstenot tam noteikto vēsturisko koncepciju: «Paēst jau cilvēki var jebkur. Nevar ikdienas ēdināšanu ienest pilī un cerēt, ka te būs kaut kas īpašs. Man šķiet, krogā netika ieguldīts pietiekami daudz darba, neizdevās īstenot visu iecerēto. Uzņēmējam pietrūka pacietības, bija vēlme iegūt peļņu ātri.» «Strīķeriem» bija iznomātas telpas viesnīcas iekārtošanai. Šo biznesa projektu viņi tā arī nesāka īstenot. M. Skanis pārliecināts, ka pilī tiks atrasts cits ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs. Šajā tūrisma sezonā tas diezin vai izdosies, jācer uz nākamo. «Bauskas Dzīve» atgādina, ka «Valrāves krogs» Bauskas pilī tika atvērts 2010. gada maijā. Tā personālam tērpus, kuru paraugi bija nolūkoti vēsturiskās gravīrās, šuva individuālā uzņēmuma «Rasas rīts» meistare Anda Sivicka. «Valrāves kroga» nosaukums atrasts senos dokumentos, kas datēti ar 1490. gadu. Tāds nosaukums bija Pilsmiesta (apdzīvotā vieta pašreizējās pils teritorijā) pirmajam krogam.«Valrāves krogs» nebija gluži tipiska sabiedriskās ēdināšanas iestāde. Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem bija iekļaušanās vēsturiskā laikmeta stilistikā. Tā izpaudās interjera koptēlā un detaļās, ēdienkartē, viesmīļu tērpos, mūzikas izvēlē. Koncepcija tika izstrādāta sadarbībā ar pils muzeja speciālistiem. Šī gada sākumā «Valrāves krogs» ieguva laureāta diplomu konkursā «Latvijas labākais tirgotājs 2010».

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Andris Klepers

Vēsturiskā vidē augstas klases restorānam noteikti ir vieta, taču ne ēdnīcai. Tā ir specifiska publika ar ko jāstrādā atsevišķi. Paļaušanās tikai uz esošajām plūsmām ir vāja cerība. Skaidrs, ka maksātspēja ietekmē šobrīd daudzus restorānus, īpaši Latvijas mazpilsētās. Tajā pat laikā ir vairāk labi piemēri - šobrīd skatos uz Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa restorānu kā labo piemēru. Jelgavai pašiem vietējiem, protams, ir augstāka pirktspēja. Ceru, ka izdosies atrast jaunu uzņēmēju - noteikti uz vasaras sezonu.

pirms 9 gadiem, 2011.08.28 10:38

Olgai Tārvānei

Kad beidzot sāksi izmaksāt pavāriem algas,kuras tie nav redzējuši jau kopš maija...???

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 23:06

moņa

skanis lai savas gudrības patur muzejam , štrunta biznesmens, izpūta nodokļu maksātāju naudu kaut kādā viesnīcā, vajadzētu lai dome viņam pašam visu to izīrē, lai vēl pameklē kādu muļķi kurš tur ies iekārties "vēsturiskā laikmeta stilā "

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 11:03

es:))

patiešām tie akmeņi celiņa vietā ir pilnīgi garām, daudzi dēļ viņiem pat vairs neiet uz pilskalnu, žēl, ka tā notiek.....

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 10:32

lauķis

iedzeršu šņabi (iespējams, no punkta), tad iešu skatīties kaut ko. varbūt.

pirms 9 gadiem, 2011.08.12 01:17

Domigā

Pievienojos J viedoklim par to nejauko celiņa segumu pie pils vārtiem. Ne tur vēsturiskas elpas, ne patīkamas iešanas pa to.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 22:17

J

Ne pilij, ne krogam tak normāli nav iespējams piekļūt. Tas celiņš pie pils vārtiem ir katastrofals lielam, kur nu vēl ar bērnu ratiem vai vecāka gada gājuma cilvēkam to šķērsot. Ir nosūtīta vēstule pils administrācijai ar lūgumu skaidrot un ko labot, bet nu jau 6 men ka atbildes nav.
Ja Skaņa kungs nevar kroga koncepciju izdomāt, tad vismaz uzklausiet ko domā vairums cilvēki par šo celiņu un lūdzu jūs, 6dienas vakaros, kad estrādē notiek pasākumi, pastāvēt paskatīties kā nākas tur kluburēt un ***ies!!!

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 18:41

iii

Manuprāt, ideja bija ļoti laba par autentisku krogu Bauskā. Tikai lieta tāda, ka Strīķeru vadība nespēja šo ideju realizēt. Visiem jau gadās kādreiz dzīvē 'uzlikt latiņu augstāk' - tikai ne vienmēr izdodas iecerētais. Es tikai ceru, ka ideja par krogu un viesnīcu Bauskas pilī nepazudīs.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 17:34

gans

Skaņa kungam nu gan nav taisnība par to, ka neveiksmes meklējamas kroga vēsturiskās koncepcijas neievērošanā. Ja pilī atvērtu viduslaiku ateju, tad apmeklētāju vairāk tik un tā nebūtu. Daļa vainas jāuzņemas pils vadībai par komercijas izprašanu vai vienkārši nesaprašanu.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 16:38

kvā

Nevainosim uzņēmējus, cilvēkiem vnk nav naudas. Cik tad to bagāto tūristu iebrauc?
Es paēdīšu mājās un tad iešu uz pilskalnu staigāties.

pirms 9 gadiem, 2011.08.11 15:32

Vietējās ziņas