Bauskas pilī top jauna koncertizrāde festivālam «Vivat Curlandia!» 1

Nedēļas nogalē, 15. – 17. martā, Bauskas pilī norisinājās renesanses deju, kora dziedāšanas un muzicēšanas meistarklases.
To mērķis – iesaistītajiem kolektīviem intensīvās studijās un treniņos bagātināties koncertizrādes «Zaudētā paradīze» iestudēšanā, kuru paredzēts izrādīt šīs vasaras Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivālā «Vivat Curlandia!» (festivāla norises datumi 20. – 21. jūlijs).

Koncertizrādes iestudējuma veidošanā piedalās seno deju grupa «Galms» Bauskā, senās mūzikas ansamblis «Trakula» no Rīgas un Vecumnieku mākslas un mūzikas skolas koris. Meistarklases vadīja Eiropā atzītas seno deju un senās mūzikas speciālistes no Anglijas – renesanses deju un galma kultūras pētniece, horeogrāfe Heizela Denisone un mūzikas pasniedzēja, senās mūzikas ansambļa «Passamezzo» vadītāja Temzina Lūisa.

Jau piektdienas vakarā kora dziedātāji no Vecumniekiem T. Lūisas vadībā mācījās dziedājumus koncertuzvedumam. Deju grupas «Galms» vadītāja un uzveduma idejas autore Ilona Ozola atzina, ka kora vadītāja Liene Batņa atsaukusies koristu iesaistei uzvedumā, jo tā bērniem ir īpaša iespēja un pieredze – dziedāt latīņu valodā un uzstāties Bauskas pilī.

Sestdien un svētdien no rīta līdz vakaram divās pils zālēs vienlaikus studijās un treniņos aizvadīja deju grupa «Galms» un mūzikas ansamblis «Trakula». Kad vienā zālē kārtējā deja tuvojās «gatavībai» un otrā – muzikālais pavadījums, notika kopīgs priekšnesums un tā «slīpēšana».

«Galma» dalībnieki apguva no jauna vairākas dejas. Bet ar divām bija īpaši pagodināti no meistarklases pasniedzējas H. Denisones puses – tās bija no jauna veidotas deju horeogrāfijas tieši «Galmam», un savu pirmizrādi tās piedzīvos koncertuzvedumā Bauskas pilī.

Mūzikas meistarklases vadītāja T. Lūisa ir mācījusies vijoļspēli renesanses šūpulī Florencē, ir specializējusies renesanses mūzikā. Viņa veido dažādas senās mūzikas aranžijas muzikālām izrādēm un vēsturiskām filmām, kurās pati arī piedalās mūziķu lomās. T. Lūisa Latvijā ieradusies pirmo reizi, un tas viņai esot īpaši aizkustinošs notikums personīgi. Pagājušā gadsimta sākumā Rīgā dzīvojusi mūziķes vecvecmāmiņa, šeit jūtoties atgriezusies pie dzimtas saknēm, un ir laimīga iepazīt Latvijas zemi un cilvēkus.

Kopā ar vairākiem «Trakulas» mūziķiem «Galms» arī iepriekš iestudējis koncertprogrammas, tagad sadarbība turpinās. Mūziķe Līga Jelēviča sacīja, ka labprāt brauc uz viesmīlīgo Bauskas pili un viņai patīk muzicēt kopā ar dejotājiem: «Tad mūzika patiešām kļūst dzīva!»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas