Bauskas pilī uzstāsies Kopenhāgenas koncertkoris

Sestdien, 5.oktobrī, Bauskas pils muzejā ar spožākajiem Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Islandes komponistu darbiem, papildinot tos ar Eiropas mūzikas dižgaru - Fēliksa Mendelsona un Jozefa Rainbergera - kompozīcijām uzstāsies Kopenhāgenas koncertkoris, portālu informēja Bauskas pils muzeja pārstāve Ilva Neimane.

Viņa atklāja, ka šī būs pirmā reize, kad koris viesosies Baltijas valstīs. Vairāk kā 40 gadus kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Stēns Lingholms (Steen Lingholm) - Dānijas mūziķu aprindās augsti novērtēts kordiriģents un dažādu starptautisku kora konkursu žūrijas loceklis.

I. Neimane stāsta, ka koris dibināts 1967. gadā un dalībnieku darba gaitas bijušas cieši saistītas ar Kopenhāgenas Mūzikas skolu. Vēlāk koris no mūzikas skolas nodalījies un kļuvis par pastāvīgu vienību. Korī aktīvi dziedot ap 50 mūziķu.

Iecienītākais mūziķu repertuārs ir lielās formas - skaņdarbi korim ar orķestri, oratorijas un mesas. Arī laikmetīgie dāņu un skandināvu skaņdarbi esot neatņemama kora repertuāra daļa. Nozīmīgi ir romantisma laikmeta a capella darbi, kas atbilst kora izmēram, piemēram, 8-daļīgās Mendelsona motetes.

Koris uzstājies Dānijā, Zviedrijā, Fēras salās, Islandē, Beļģijā, Austrijā, Vācijā, Lihtenšteinā, Itālijā un Lielbritānijā. Ierakstījis trīs mūzikas diskus un vairākkārt piedalījies Dānijas Radio ierakstos.

Diriģents un ērģelnieks Stēns Lindholms vadījis diriģēšanas meistarklases un kursus daudzviet pasaulē. Saņēmis Kopenhāgenas Mūzikas kritiķu balvu un viņam piešķirts prestižais Islandes Piekūna ordenis.

Koncertu Bauskā organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Bauskas pils muzeju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas