Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilī uzstāsies šā gada labākais Ziemeļeiropas valstu stīgu kvartets

Šodien Bauskas pils muzejā skanēs Liepājas stīgu kvarteta koncerts "16 stīgu burvība". Liepājas stīgu kvartets šogad ieguva pirmo vietu pirmajā Arvīda Norīša Baltijas valstu stīgu kvartetu konkursā.

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste informēja, ka repertuārā iekļauti Volfganga Amadeja Mocarta un Jāzepa Vītola skaņdarbi, kas rakstīti stīgu kvartetam, un Hugo Volfa Itāļu serenāde, alta, vijoļu un čella izpildījumā.

"Programma unikāla ar skaņdarbu dažādību, kurā apvienotas nezūdošas klasiskās vērtības, romantiski dvēseles pārdzīvojumi un tautiskums. Liepājas stīgu kvartets popularizē kvarteta mūziku kā aizraujošu, daudzveidīgu, cauri gadsimtiem aktuālu, demokrātisku kamermūzikas pīlāru," skaidroja Bitēna.

Austriešu komponists Volfs skaņdarbu "Itāļu serenāde" uzrakstīja 1887.gada maijā, ko uzskata par vienu no viņa izcilākajām instrumentālajām kompozīcijām. Mocarts komponētos kvartetus dēvēja par saviem dēliem - koncertā mūziķes atskaņos 1783.gadā sacerēto skaņdarbu. Vītola "Stīgu kvartets" komponēts 1898.gadā - laikā, kad viņš dzīvoja Pēterburgā un bija augsti godāts konservatorijas docētājs.

Šogad grupa ieguva pirmo vietu pirmajā Arvīda Norīša Baltijas valstu stīgu kvarteta konkursā, kas norisinājās no 14.jūnija līdz 19.jūnijam.

Liepājas stīgu kvartetam ir vairāk nekā desmit gadu vēsture. Grupā apvienojušās četras Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķes - čelliste Dina Puķīte, pirmā vijole Līga Baltābola, otrā vijole Ginta Alžāne un altiste Karlīna Īvāne.

Mākslinieces pagājušajā gadā ar izcilību absolvēja JVLMA maģistrantūru profesores Agnes Sprūdžas stīgu kvarteta klasē un regulāri papildina prasmes dažādās meistarklasēs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas