Bauskas pilī vīnogu izstāde divas dienas raisa apmeklētāju interesi

Vīnogu izstādē Bauskas pilī sestdien un svētdien, 26. un 27. septembrī, desmit audzētāji bija izlikuši apskatei un nogaršošanai 413 eksponātus no aptuveni 300 ogu šķirnēm, portālu informēja Vīnkopju un vīndaru biedrības vadītājs Ričards Ivanovs.

Bauskā jau ceturto gadu izstāde, jo Bauskas pusē vīnkopjiem ir plašākās kolekcijas Latvijā, un apmeklētāju skaits ekspozīcijai arī daudz lielāks nekā iepriekš, kad šie pasākumi tika rīkoti Rīgā, Latvijas Nacionālajā dabas muzejā, skaidro biedrības vadītājs.

Bijušās kafejnīcas telpās pilī galdi «lūza» no vīnogu ķekaru pārpilnības. «Te jau izskatās kā Gruzijā, nevis Latvijā!» izsaucās pārsteigtie apmeklētāji. Vīnogu daudz, pārsvarā ogas lielas, lai gan pastāv stereotipi, ka Latvijā tik mazas un skābas ogas aug un ka visvairāk ar vīnkopību nodarbojas ap Kandavu, Sabili. Tomēr īsti tā nav – tas centrs pavirzījies uz Zemgali un arī Bauskas pusi.

Gatis Kužums no Bauskas novada Ceraukstes un citviet pilsētas apkaimē esošiem dārziem nedēļas nogalē uz Bauskas pili bija atvedis nedaudz virs 200 šķirnēm vīnogu no savas kolekcijas, kurā jau esot 500 šķirņu. Piedāvāja arī pašu darināto vīnu, šajā nozarē arī pamazām sākot strādāt.

Bauskas novada Brunavas pagastā vīnogas divpadsmito gadu audzē Dmitrijs Rižovs. Dārzā 130 šķirņu, Bauskas pilī eksponēja 54. Audzētājs stāstīja, ka šis gads vīnogu ražai nav bijis tas labākais, to ietekmējusi siltā ziema un aukstais pavasaris, lielās temperatūras svārstības. Tālab arī ogu novākšana šogad sākusies vēlāk. Dmitrijs izveidojis šķirni ‘DM-16-2’, kuras ogas pagrabā saglabājot līdz pat Ziemassvētkiem un Jaungada dienai. Ķekarus pakarot pagrabā, kur temperatūra 4 – 6 grādi, tā tie stāvot.

Bauskas puses vīnkopjus pārstāvēja arī Ģirts Miķelsons, vēl ogas atveduši un skatītājiem demonstrēja audzētāji no Inčukalna, Aizputes, Tukuma puses, Krustpils, bija kolekcija, ko piedāvāja Dārzkopības institūts, kur galvenais uzdevums ir saglabāt ģenētisko resursu kolekciju.

Pašlaik Latvijā vīnogas audzē ap 20 hektāros, informē Vīnkopju un vīndaru biedrības vadītājs Ričards Ivanovs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas