Bauskas pilij konkursā nopietni konkurenti 9

Bauskas pils, tilts pār Mūsu – objekti, ar kuriem lepojas Bauskas novada pašvaldība. Otrdien, 24. februārī, tos apmeklēja konkursa «Latvijas būvniecības Gada balva 2014» žūrija.

Žūriju gaidot, pašvaldība dienu iepriekš veica papildu darbus, mazgājot tilta margas, uzkopjot brauktuvi un trotuārus. Ierodoties otrdienas rītā Bauskā, līdztekus vizuālajam efektam komisiju vairāk interesēja objekta būves tehniskās detaļas, oriģināli jaunievedumi.

SIA «Tilts» valdes loceklis Artjoms Gridņevs žūrijai pauda gandarījumu par sekmīgu visu ieceru īstenošanu noteiktajos termiņos. Bauskas novada izpilddirektors Jānis Kalinka, stāstot par būvnieku veikumu, norādīja, ka objekts bijis gana sarežģīts. Līdzās tiltam nav bijis iespējas izbūvēt plašus laukumus, tādēļ celtnieki cītīgi plānojuši visu konstrukciju atvešanas un novietošanas grafikus.

Bauskas pils muzeja direktors Māris Skanis žūrijai izrādīja atjaunotās pils telpas. Savā stāstījumā viņš vairākkārt uzsvēra rūpīgo pētniecisko darbu, kas veikts objektā. Kā būtisku M. Skanis minēja arheoloģiskajos izrakumos atrasto oriģinālo detaļu iestrādāšanu restaurētajās telpās un priekšmetos.

Projekta «Latvijas būvniecības Gada balva 2014» vadītāja Gunita Jansone portālam atzina, ka konkurence nominācijā «Restaurācija» bijusi ļoti liela. Žūrija cītīgi vērtējusi pirmajā kārtā saņemtos pieteikumus, lai otrajai kārtai spētu izraudzīties sešus labākos. Nedaudz mazāk objektu bijis pieteikts nominācijā «Inženierbūvju vai infrastruktūras būvju rekonstrukcija».

Pievieno komentāru

Komentāri 9

rundāliete

Tilts- lepnums un rota skaistajai, draudzīgajai Bauskai!
Paldies!

pirms 6 gadiem, 2015.02.25 08:10

ir smuki

Re kā Ineta jauki pieskaņojusi mētelīti tilta margu krāsai un bruģa akcentiem.

pirms 6 gadiem, 2015.02.25 09:08

i

It sevišķi var lepoties par izārdīto un tukšo restorānu, nozāģētajiem kokiem pie tā. Un kā viņš tagad iekļaujas tajā arhitektūrā- vispār nerunāsim.

pirms 6 gadiem, 2015.02.25 09:19

Mjā ...

+ 100 !!! Un vēl piebildīšu - atdodiet mums veco restorānu Pilskalns ar visu tik nīsto "padomju šarmu". Jo nekā labāka Bauskā nekad nav bijis un arī nebūs ...

pirms 6 gadiem, 2015.02.25 13:27

ā

Restorāns ir privātīpašums!

pirms 6 gadiem, 2015.02.25 14:11

tiešām jauki

tiešām, restorāns ir privātīpašums, bet tā izcūkošanu, koku izciršanu,lai it kā pavērtu plašāku skatu uz pažarnieku depo un lielopu kūts krustojumu, iebraucējiem no Elejas puses, par to ir atbildigas vēl joprojām amatos esošas personas novada pārvaldē, savulaik likdamas parakstu šiem ēkas un apkārtnes "uzlabojumiem"

pirms 6 gadiem, 2015.02.25 17:25

to ā

Saprotu, ka privātīpašums. Bet tikai ar piebildi - privātīpašums galīgu nejēgu un nemākuļu rokās. Diemžēl ... Lai gan vislielākās dusmas uz tiem bijušajiem un esošajiem deputātiem, kuri atļāva veco "Pilskalnu" "izvarot". Nu kas tur tagad ir ? Bēdu ieleja, kur pat iekšā iet negribas ...

pirms 6 gadiem, 2015.02.25 18:00

Tiešām dusmas, bet

... nekas jau nav mūžīgs. Kāds tagad ir kādreiz slavenais Vidzemes šosejas restorāns "Sēnīte" ? Tikai drupas ...

pirms 6 gadiem, 2015.02.25 18:05

jautājums Skanim

varētu jau arī parunāt par pils ziemeļu nogāzi, kur visas problēmas sākās pēc gruvešu tonnu izbēršanas un koku nociršanas Mēmeles krastā. Kas novāks tās mākslīgās krāces pretī gravai un iztīrīs gultni no tiem pils izrakumos pa logiem izsviestās grunts un akmeņu kubikmetriem, kas patreiz atrodas Mēmeles gultnē lejpus pilij?

pirms 6 gadiem, 2015.02.25 17:32

Vietējās ziņas