Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pils muzejs atklāj tūrisma sezonu

Sākot ar 1.maiju, papildus Bauskas pils ekspozīcijām, būs apskatāmas Livonijas ordeņpils drupas un skatu tornis, portālu informēja pils muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilva Bitēna.

Savukārt svētdien, 4.maijā,  ar īpašu programmu notiks oficiāla tūrisma sezonas atklāšana. Plānots, ka  Bauskas pils Seno deju grupa «Galms» plkst. 11:10 uzstāsies Bauskas Rātslaukumā, demonstrējot savus jaunos aksesuārus - ādas kurpes, maciņus un jostas.

I. Bitēna stāsta, ka aksesuāri tapuši Zemgales plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta - «16., 17.gs. Kurzemes un Zemgales hercogistes pilsētnieku apavi un tērpu aksesuāri kultūras vēstures programmām» - ietvaros. Projektu līdzfinansēja Bauskas novada dome.

No 1. maija līdz 30.septembrim Bauskas pils muzeja darba laiks, katru dienu, būs no plkst. 9 līdz 19. Bauskas pils rezidences daļā apskatāmas izstādes «Tērps un rotas Kurzemes hercogistē 1562 - 1620», «Bauskas pils - militārs nocietinājums» un Bauskas pils vēstures ekspozīcija.

I. Bitēna atgādina, ka Bauskas pils ir unikāls Latvijas arhitektūras piemineklis, kas raksturo 15. - 17.gs. militāro un reprezentācijas būvju arhitektūru Latvijas teritorijā. Tās vecākā daļa ir vienīgais ugunsšaujamo ieroču lietošanai celtais Livonijas ordeņa cietoksnis, bet jaunākā daļa - nocietinātas rezidences tipa pils.

Vienīgais arhitektūras piemineklis Latvijā, kurš ilustrē renesanses un manierisma laika piļu arhitektūras un dekoratīvās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē (1562-1795), kā arī vienīgā daļēji saglabājusies pirmo Kurzemes - Zemgales hercogu Ketleru rezidence. Ap pili saglabājušies Ziemeļu kara laikā Zviedrijas karaļa Kārļa XII uzraudzībā izbūvētie franču sistēmas zemes nocietinājumi. Pils kompleksu ieskauj gleznaina ainava ar trim upēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas