Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas pilsētas pamatskolā top rekordu grāmata 2

Turpinot pērn sākto tradīciju, Bauskas pilsētas pamatskolā norisinājās rekordu konkurss. Tajā piedalījās individuāli dalībnieki, klašu kolektīvi, pedagogi un audzēkņu ģimenes.

Rekordu konkursa sarīkojumā 31. janvārī skolā tika noskaidrots, ka viena no populārākajām kategorijām ir dažādu priekšmetu kolekcijas. Mājturības skolotājas Daigas Sējējas ģimene aizraujas ar zilonīšu krāšanu. Dažādas formas, materiāla, pielietojuma ziloņu no visdažādākajām valstīm Sējēju mājās ir tik daudz, ka neviens tos nav pārskaitījis, taču krājēji lēš – to varētu būt ap 2500.

3.a klases audzēknis Kevins Hortivs kopā ar vecmāmiņu rādīja daļu no ģimenes eņģeļu kolekcijas, kurā ir 190 priekšmetu.

Vislielākie saldummīļi skolā ir ķīmijas skolotāja Gunta Biršte un 6.a klase. Pedagoģe vairāku gadu garumā ir sakrājusi ap 1000 dažādu konfekšu papīriņu. 6.a klases audzēkņiem vajadzēja vien dažas dienas, lai tiktu pie 1400 saldumu iepakojumiem, tiesa, lielākā daļa ir vienādi.

Uz planšetēm bija aplūkojamas fotogrāfijas ar 4.a klases audzēknes Klēras Kuļikauskas mīksto rotaļlietu kolekciju. Meitene lepojas ar 135 rotaļu lāčiem un citiem zvēriem.

Konkursa tiesnesēm – direktora vietniecei Ivetai Semjonovai un bibliotekārei Ingai Briedei – nācās daudz mērīt un protokolēt. Visgarākā bize – 72 centimetri – ir matemātikas skolotājai Kristīnai Kondrotaitei, bet skolēnu vidū garākie mati – 69 centimetri – ir 3.b klases audzēknei Elīnai Daugulei.

Pagājušā gada rekordu – 186 metrus garo šalli, ko veido vairākas kopā sasietas šalles un lakati, – 1.a klases audzēknim Rūdolfam Krūmiņam neizdevās pārspēt. Taču 5.a klases skolēni kopā izveidoja vairāk nekā puskilometru garu šalli, kuras izrādīšanai skolā trūka vietas. Neparastu garuma rekordu uzstādīja 2.a klases audzēkne Alise Arta Kuka, kas ar pirkstiņiem bija notamborējusi vairāk nekā 50 metrus gadu virteni.

Par īsu nevar saukt arī 3.a klases audzēkņu dzejoļu krājumu, kurā ir 86 kopā salīmētas lapas.

Bija arī sportiski priekšnesumi. Iepriekšējā gada rekordu – 25 minūtes no vietas ap vidukli griezt riņķi – izdevās pārspēt trim audzēknēm – Alisei Artai Kukai no 2.a klases, Betijai Upelniecei no 3.b un Loretai Purviņai no 6.a klases. Meitenes vingrinājumu pildīja 30 minūtes, līdz tika aicinātas priekšnesumu pārtraukt.

Vairākas audzēknes mēģināja sevi pierādīt lēkšanā ar lecamauklu, taču ātri vien spēki izsīka. Skolotāja Inta Šarikova apliecināja, ka joprojām ir lokana un spēj rokas novietot zemāk par kāju pirkstu galiem.

Visvairāk rekordu bija 6.a klasei. Audzēkņi lepojas ar visbagātāko gumijas aproču krājumu – 78 priekšmeti, interesantāko telefonu – 46 eksemplāri, smagāko pogu – 4,3 kg, īpašo pildspalvu – 72 rakstāmrīki, un 102 piespraudīšu kolekciju.

Lai arī katrs konkursa dalībnieks centās uzstāties ar vērienīgu un izdomas bagātu rekordu, daži pērnā gada sasniegumi – 100 mazo automodelīšu un 186 šokolādes olu rotaļlietu krājums – netika pārspēti.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

uzpirkstenis

Krāšana jau nav ginesa rekords, tad jau savā veidā (virtuvē pie galda)naudas krāšana arī ir ginesa rekorda vērta.Vajadzēja citu nomināciju.

pirms 6 gadiem, 2014.02.03 12:16

super sonic wawe

Ko tu kasies? Vismaz skolā ir kāds pasākums kur piedalīties skolēniem, un varbūt viņu domās tas ir rekords varbūt ne Ginesa, bet viņiem ir prieks ka kaut ko ir izdarījuši.

pirms 6 gadiem, 2014.02.03 17:46

Vietējās ziņas