Bauskas policijas redzeslokā šobrīd ir vairāk nekā 30 personu, kurām jāatrodas pašizolācijā 2

Valsts policijas (VP) kontrolē patlaban atrodas aptuveni 2000 personu, kurām Covid-19 dēļ jāatrodas pašizolācijā. VP Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa uzraudzībā ir 31  persona, kurai jāievēro pašizolācijas prasības, portālu informēja VP Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Viņa paskaidroja, ka personas, kuras iebraukušas no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem pārsniedz 16, aizpilda anketu, apņemoties ievērot 14 dienu pašizolāciju. Attiecīgi Valsts robežsardze informāciju nodod Valsts policijai pēc piekritības, un likumsargi veic personu kontroli. Bauskas iecirkņa amatpersonas veic klātienes pārbaudes – nekavējoties tām personām, par kurām ir saņemta informācija no Valsts robežsardzes, kā arī visām pašizolācijā esošām personām atkārtoti katru otro dienu līdz pašizolācijas termiņa beigām.

D. Kalniņa uzsvēra, ka pašizolācija obligāti jāievēro arī tām personām, kuras caur Covid-19 smagi skarto valsti ir braukušas tranzītā, kā arī tad, ja persona ierodas no «nedrošām» valstīm, caurbraucot arī tās valstis, kur nav paaugstināts saslimstības risks. Šie nosacījumi ir saistoši arī tiem, kuri ierodas no Baltkrievijas un Krievijas.

Jauni reģistrēti Covid19 inficēšanās gadījumi parāda, ka vīruss vēl joprojām nav uzveikts, tāpēc policija atgādina, ka dažādi ierobežojumi vēl aizvien ir spēkā un ikvienam ir jāapzinās sava atbildība, godprātīgi ievērojot noteiktos drošības pasākumus.

Neskatoties uz to, ka robežas ir vaļā un ir iespēja doties ceļojumā, Eiropā un pasaulē turpinās Covid-19 izplatība, tādēļ policija aicina kritiski izvērtēt nepieciešamību pēc došanās uz ārvalstīm.

Tāpat vēl aizvien ir jāievēro divu metru savstarpējā distance un jāizvērtē nepieciešamība apmeklēt vietas vai pasākumus, kuros pulcējas daudz cilvēku.

Ja kāda rīcībā ir informācija par iespējamiem minētajiem likumpārkāpumiem, policija aicina zvanīt uz tālruni 110.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

es

tiem kuri atrodas saucamajā pašizolācijā pa naktīm gonko??????????

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.13 14:59

Radiniece

Policijai pie kājas.Pati zvaniju par cilvēku kurš neievēroja pašizolāciju.Policija nereaģēja.Tā tas cilvēks divas nedēļas vandījās rinķī.

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.15 15:56

Vietējās ziņas