Bauskas policisti konstatē 17 pārkāpumus, pārbaudot 67 tirdzniecības vietas 2

Aizvadītās nedēļas nogalē, no 12. līdz 14. februārim, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes apkalpojamajā teritorijā veiktas 579 plānotas pārbaudes tirdzniecības vietās, proti, veikalos, kafejnīcās, degvielas uzpildes stacijās un citur. 215 gadījumos doti preventīvi norādījumi, nepiemērojot sodu, bet tikai 17 gadījumos sākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Savukārt, pārbaudot 332 publiskas vietas – gan ārtelpas, gan iekštelpas, 118 gadījumos tika doti preventīvi norādījumi, nepiemērojot sodu, bet 59 gadījumos sākti administratīvo pārkāpumu procesi, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Pārbaudot tirdzniecības vietas, visvairāk pārkāpumu novēroti saistībā ar mutes un deguna aizsegu nelietošanu, kā arī joprojām samērā vieglprātīga attieksme ir attiecībā uz aizliegumu pulcēties vienuviet personām no dažādām mājsaimniecībām. Likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesu piecos gadījumos par iekšējās kontroles sistēmas neesamību tirdzniecības vietās, par to, ka nebija izstrādāta sistēma epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai, kas ietver apmeklētāju aprēķinu, iekšējās procedūras un kontroles, kā arī atbildīgo personu, lai kontroles institūcijas var objektīvi pārliecināties par prasību izpildi.

Laika posmā no 12. līdz 14. februārim Bauskas iecirkņa policisti pārbaudīja 67 tirdzniecības vietas, kurās tika konstatēti 17 pārkāpumi. Divi administratīvā pārkāpuma procesi tika sākti pret juridiskām personām par to, ka nav izstrādāta iekšējā kontroles sistēma, un pārējos gadījumos sākti administratīvā pārkāpuma procesi un izteikti brīdinājumi vai piemērota soda nauda desmit eiro par mutes un deguna aizsega nevilkšanu. 

Tukuma iecirkņa policisti nedēļas nogalē veica plānotas pārbaudes 33 tirdzniecības vietās. Vienā gadījumā sākts administratīvā pārkāpuma process un piemērots 50 eiro naudas sods par deguna un mutes aizsega nelietošanu un klientu apkalpošanu ārpus aizsargbarjeras. Pārējos 32 gadījumos likumsargi sniedza preventīvus norādījumus.

Arī šajā nedēļas nogalē neiztika bez pārkāpumiem, kas saistīti ar vairāku personu, kuras nav no vienas mājsaimniecības, pulcēšanos privātos pasākumos. Tā 14. februārī Tukumā kādā dzīvoklī tika konstatētas astoņas personas no dažādām mājsaimniecībām. Par notikušo sākti astoņi administratīvā pārkāpuma procesi un katrai personai piemērots naudas sods 100 eiro.

Aizkraukles iecirkņa apkalpojamajā teritorijā tika veiktas pārbaudes 109 tirdzniecības vietās. Likumsargi 43 gadījumos sniedza preventīvus norādījumus, 12 administratīvā pārkāpuma procesi sākti par deguna un mutes aizsegu nelietošanu, bet trīs – par iekšējās kontroles sistēmas trūkumu. Tāpat arī tika pievērsta uzmanība pulcēšanās ierobežojumu ievērošanai, un 16 gadījumos par pulcēšanos ar personām no citām mājsaimniecībām tika sākti administratīvā pārkāpuma procesi.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Dobeles iecirkņa apkalpojamajā teritorijā pārbaudītas 50 tirdzniecības vietas, sešos gadījumos likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesus par mutes un deguna aizsegu nelietošanu publiskā vietā. Vienā gadījumā brīdinājums izteikts autobusa vadītājam, kurš vadīja transportlīdzekli un nelietoja deguna un mutes aizsegu, kā arī šofera vieta nebija nodalīta ar aizsargstiklu no pasažieriem autobusa salonā.

Savukārt 13. februārī Auces novada Bēnes pagastā kādā veikalā pircējs aizskarošiem un necenzētiem vārdiem lamājās uz pārdevēju un citiem pircējiem, publiskā vietā lietoja alkoholiskos dzērienu, kā arī atteicās likumsargiem uzrādīt personu apliecinošus dokumentus. Par notikušo policisti sāka četrus administratīvo pārkāpumu procesus.

Jelgavas iecirkņa apkalpojamajā teritorijā pārbaudītas 152 tirdzniecības vietas, un nevienā no tām netika konstatēti pārkāpumi.
Laika posmā no 12. līdz 14. februārim Jēkabpils iecirkņa apkalpojamajā teritorijā veiktas plānotas pārbaudes 168 tirdzniecības vietās, kur netika konstatēti būtiski pārkāpumi. Trijos gadījumos par mutes un deguna aizsega nelietošanu izteikti brīdinājumi. Par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpumiem likumsargi sāka piecus administratīvā pārkāpuma procesus.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Kovid-19 (covid-19) pandēmija mūsu mīļajā Latvijā sākās 2020. gada 13. martā. Līdz šim brīdim SARS-CoV-2 vīruss nav uzvarēts. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Neskatoties uz to, ka pavisam drīz sāksies vakcinācija pret kovid-19 vīrusu, turpināsim ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus. Lietosim higiēniskās sejas maskas. Mazgāsim rokas ar ūdeni un ziepēm. Dezinficēsim rokas. Ievērosim 2 metru distanci cits no cita. Vakcīna mūs pasargās no simptomātiskas saslimšanas ar kovid-19 vīrusu. Tā ir mūsu kopīga iespēja uzveikt pandēmiju un atgriezties pie ierastā dzīves ritma. Nezaudēsim cerību savās sirdīs. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Jau kopš senatnes Latvju Dievi ir rūpējušies par mūsu tautas pašcieņu un labklājību. Latvju Dievi vienmēr ir atbalstījuši mūsu tautu grūtos laikos. Arī šoreiz Latvju Dievi nepametīs mūs vienus nelaimē. Stiprināsim latvietību caur ticību Latvju Dieviem. Ielaidīsim savās dzīvēs Latvju Dievu dievišķo enerģiju! Būsim brīvi savā ticībā! Būsim vienoti kā tauta! Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt šajā grūtajā laikā!
Saticību mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #rituāli #buršanās #pagāni #ticība #veselība #spēks #drosme #Senpokaiņi #PokaiņuMežs

pirms 13 stundām, 2021.02.25 10:31

Vietējās ziņas