Bauskas poliklīnikā remontdarbi ilgs līdz mēneša beigām 6

Bauskas poliklīnikā gan pacientiem, gan ārstiem vēl līdz mēneša beigām jāpacieš neērtības, kas saistītas ar pašlaik ēkā veiktajiem remontdarbiem. Kopš jūnija šeit tiek pārbūvēta apkures sistēma, remontēti kabineti, veicamais konkursa kārtībā uzticēts Īslīces pagasta
Rītausmās reģistrētai firmai SIA «Flumina», portālu informēja SIA «Bauskas slimnīca» vadītāja Mirdza Brazovska.

M. Brazovska atklāj, ka bijis pēdējais laiks ķerties pie apkures sistēmas rekonstrukcijas. «Kopš padomju gadiem nekas nebija darīts, vien atsevišķās telpās, kas remontētas, uzstādīti jauni siltumnesēji, pārējās pie sienām atradās vecie čuguna radiatori. Ziemas sezonā nereti bija brīži, kad logi jātur vaļā, bet citviet otrādi, vajag pietiekami augstu temperatūru, jo pacientam, kuram jāatģērbjas uz izmeklējumiem un jājūtas komfortabli, nākas drebināties,» pieredzēto ilustrē SIA «Bauskas slimnīca» vadītāja.

SIA «Flumina» valdes loceklis Edgars Kramiņš atzīst, ka līdzšinējā siltumapgādes sistēma bijusi ļoti sliktā stāvoklī. «Ar fotofiksācijām iestādes vadītājai parādījām, ka ēkas iekšējie inženiertīkli pamatīgi «aizauguši». Te konstatējām lielas kaļķa un dzelzs nogulsnes. Neapšaubāmi – viencauruļu sistēma novecojusi, kļuvusi neefektīva, jo divreiz lielāks ūdens tilpums jāsilda nekā modernizētā analogā, tālab tikai atbalstāmi, ka energoefektivitātes nolūkos izlemts par labu divcauruļu sistēmai,» apgalvo E. Kramiņš. Pagrabā esošais iestādes siltummezgls palicis līdzšinējais, to pirms kāda laika bija rekonstruējis cits uzņēmums. Izbūvējot jauno sistēmu, katrs sildķermenis tiks aprīkots ar t. s. termogalvu jeb termostatu, kas telpā ļaus uzturēt lietotāja uzstādīto temperatūru.

«Iepriekš tik, cik no siltummezgla «izgāja», radiators sildīja – vajag vai nevajag. Tagad varēs, piemēram, arhīvā, uzturēt zemāku temperatūru. Viennozīmīgi jaunā sistēma būs tīra, ar mazāku pretestību, nodrošinot efektīvāku siltumatdevi. Arī ekonomija būs jebkurā gadījumā,» pārliecināts E. Kramiņš.

Remontdarbi poliklīnikas darbību nav apturējuši. M. Brazovska skaidro, ka pie tik lielas noslodzes nav iespējams pārcelties uz citām telpām, tāpat nevar uz mēnesi slēgt medicīnas iestādi, tādēļ pozitīvo ieguvumu vārdā ar radītajām neērtībām jāsamierinās gan mediķiem, gan pacientiem.


Dakteres Ārijas Zirnes prakses ārsta palīdze Ausma Zunde atzīst, ka šādos apstākļos strādāt ir sarežģīti. «Pacientiem nevaram pateikt – šodien nenāciet, jo telpās remonts, nāciet citu dienu! Katrs tomēr rēķinās ar savu laiku un zina, kā strādā viņa ģimenes ārsta kabinets, tāpēc arī pieņemšanas kārtību mainīt nevaram,» teic A. Zunde un papildina, ka vasara nenozīmējot, ka iestājusies mierīgāka sezona. Esot dienas, kad sirdzēju ir ļoti daudz, bet ir tādas, kad plūsma niecīga. Pašlaik, piemēram, aktivizējies augšējo elpceļu vīruss, un cilvēki biežāk meklē mediķu palīdzību. A. Zunde piekrīt, ka apstākļi jāpieņem, jo galarezultātā ieguvēji būs visi.

SIA «Bauskas slimnīca» vadītāja M. Brazovska atklāja, ka līdzekļi remontdarbiem – 70 277,45 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa – rasti iestādes budžetā. Katru gadu nauda tiekot atlicināta šādiem mērķiem, jo apzinoties, ka to neviens no malas nepiešķirs. Nākotnē palicis vēl kāds neatrisināts, sāpīgs jautājums – ventilācijas sistēma. Poliklīnikā tā neesot tik kliedzoša problēma, bet slimnīcā, kad laukā ir plus 30 un vairāk grādu, logi uz dienvidu pusi, esošā gaisa apmaiņa nekāds atspaids nav, un slimniekiem līdz ideāliem apstākļiem tālu. Taču, lai investētu uzlabojumos, jābūt pārliecībai par nākotni.

«Nezinu, vai slimnīca būs pēc tam vai nebūs. Šogad, 1. septembrī, precīzi paliek desmit gadu, kopš Bauskā ir pārtraukts līgums par slimnīcu un neatliekamo palīdzību. Tas notika vienas nakts laikā. Arī pašlaik man nav garantijas, ka slimnīca tur būs. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš publiski paudis, ka Latvijā vajag piecas slimnīcas. Te rodas arī jautājums, ko viņš sauc par slimnīcām, tā ir nekompetence šādi izteikties. Taču Latvijā es vairs ne par ko nebrīnos. Ja kāds dos garantiju, ka te vēl būs slimnīca arī priekšdienās, ir vērts ieguldīt, taču, ja tā nav, tad jēga maza,» teic M. Brazovska.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Sssss

Kariņa kungs vesels kad saslims aizbrauks uz arzemem 5 slimnīcas ???!!! doma ar galvu ....!!!

pirms gada, 2019.08.10 11:12

Bauska

'' Paiet desmit gadi kopš Bauskā ir pārtraukts līgums par slimnīcu un neatliekamo palīdzību" vai tad slimnīcas vadītāja nav lietas kursā par to ka Bauskā joprojām ir stacionārs? Pati pirms mēneša tur ārstējos. Rēķinā rakstīts - Pacienta līdzmaksājums par ārstēšanos stacionārā. Varbūt Brazovskas plānos ir slēgt slimnīcu, jo nav pārliecības, nav valsts garantijas, "un jēga maza" - priekš kam Bauskā slimnīca?

pirms gada, 2019.08.10 23:20

INGA

Nu,kas tā par lietu,Bauskā ir nepieciešma slimnīca,vai tad to nesaaprot vadība,un kāapēc par to necīnās kopāa ar novada pašvaldību.Vai tad pašvaldībai nekādas intereses par to nav,taai ir pilnīgi vienalga? Nesaprotu.

pirms gada, 2019.08.11 12:59

P

Žļēba sākās līdz ar bijušā rajona izvarošanu.

pirms gada, 2019.08.11 20:13

Diemžēl

Slimnīcas vadītājas teiktajā saskatu zemtekstu- pēc manis kaut vai ūdens plūdi... skumji

pirms gada, 2019.08.11 19:27

Vietējās ziņas