Bauskas pusē aktuālas 69 vakances 8

Saistībā ar situāciju, ko radījusi jaunā koronavīrusa izraisītās slimības «Covid-19» izplatība, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiāle līdz piektdienai, 20. martam,  nebija saņēmusi nevienu paziņojumu par kolektīvo atlaišanu , portālam apliecināja  NVA Bauskas filiāles vadītāja Igunda Bēmane.

Arī individuālo iesniegumu skaits būtiski šajās dienās nav pieaudzis. «Šobrīd nejūtam, ka būtu sācies atlaišanas bums. Drīzāk ir iestājusies neziņa par turpmāko. Situācija mainās jau pa stundām, ne dienām. Darba devēji interesējas, kā rīkoties,  ja gadījumā samazinās darba apjoms, taču tie, kuri ir darbinieku meklējumos, pagaidām piedāvātās vakances arī paniski nesteidzas izņemt,» stāsta I. Bēmane.

Viņa norādīja, ka Bauskas filiālē šobrīd reģistrēti 1206 bezdarbnieki, salīdzinoši pērn šajā pašā laikā bijuši 1836 darba meklētāji. Patlaban ir aktuālas 69 vakances. «Esam sazinājušies ar darba devējiem un noskaidrojuši, ka joprojām darbinieki tiek meklēti un ārkārtas situācija valstī nav pārmaiņas ieviesusi,» teic I. Bēmane.

Pieprasītākās profesijas mūspusē šobrīd  ir krāvējs, lauksaimniecības palīgstrādnieks, ceļa būves palīgstrādnieks, lentzāģa operators, būvnieks, ceha strādnieks, betonētājs, remontstrādnieks, galdnieks u.c. Tiesa, gan būvniecībā darba devēji norādījuši, ka vēlas nodarbināt trešās valsts pilsoņus. Taču neapšaubāmi darbs jāpiedāvā arī vietējiem iedzīvotājiem.

«Darba devējs trešo valstu pilsoņus drīkst pieņemt darbā tikai, ja vakance ir reģistrēta NVA CV un vakanču portālā un ir brīva ne mazāk kā 10 darbdienas,» skaidro I. Bēmane.

Lai gan klātienē klientu apkalpošana Bauskas filiālē nenotiek, interesenti var ierasties un ar jaunumiem iepazīties iestādes vējtverī.  Tur ir izvietota informācija gan par reģistrēšanos, gan par aktuālākajām vakancēm.  Arī uz vietas var aizpildīt iesniegumu par bezdarbnieka statusa iegūšanu, neskaidrību gadījumā ir norādīti telefona numuri, uz kuriem zvanīt. Aizpildīto dokumentu iespējams ievietot turpat kastītē.

Pašlaik neesot arī apturēta skolēnu nodarbināšanas programma. Kopš 10. marta uzsākta darba devēju pieteikšanās, kas noslēgsies 3. aprīlī. I. Bēmane informēja, ka līdz 20. martam bija pieteikušies vairāk kā 10 darba devēji. «Izvērtēšana notiks pēc pieteikšanās termiņa beigām. Jau tagad darba devējus esam informējuši, ka jābūt elastīgiem.

Iespējams, jūnijs izkritīs, līdz ar to darba devējiem jāspēj pārplānot pārcelšanu uz jūliju un augustu,» iespējamo situācijas attīstību iezīmē I. Bēmane. Viņa atzīmēja, ka nav atcelti arī pagaidu algotie sabiedriskie darbi, taču tur pašvaldībai jālemj, kā šos ļaudis nodarbināt.
Uzskaitē esošajiem bezdarbniekiem regulārie apmeklējumi pārcelti uz maiju, par ko viņi informēti telefoniski. Arī kvalifikācijas celšanas kursi un mācības atliktas.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

iboroiss

Licenci uz mūžu vajadzētu atņemt par vēlmi vien nodarbināt svešiniekus, savējos atstājot aiz borta, kur nu vēl ja to patiešām veic.

pirms gada, 2020.03.22 16:40

Mehāniskās lāpstas operātors

69 vakances ar minimālo algu un 12 stundu darbadienu!

pirms gada, 2020.03.22 18:40

annele

Ja Tev galīgi nebūs naudas , tad strādāsi arī par tādu algu
Tas notiek ar tiem , kam ir pamatizglītība, un tiem jau parasti ir tās augstākās prasības par algu

pirms gada, 2020.03.23 12:14

Vecā šimpanze

darba deveji-----------mans kakīs aizgaja,nekomentejis!

pirms gada, 2020.03.22 19:22

Apdzēries Gibons

Vecajai šimpanzei+++++

pirms gada, 2020.03.22 19:52

Eva

Vai ir kada darba vieta kas var piedavat darbu tiesi sobrid

pirms gada, 2020.03.23 14:49

Evai

Izlasi arī rakstu, ne tikai komentārus, tad uzzināsi!

pirms gada, 2020.03.23 15:31

Vietējās ziņas