Bauskas rajonā būs četri novadi 7

Saeima šodien, 18. decembrī, apstiprināja Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas noteic, ka Latvijā būs 109 novadi. Proti, Bauskas rajonā būs četras jaunveidojamās pašvaldības - Iecavas, Vecumnieku, Rundāles un Bauskas novads.Par likuma pieņemšanu balsoja 56 deputāti, bet pret 38 tautas priekšstāvji. Par likumu balsoja Tautas partija, LPP/LC, Saskaņas centrs, «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK, izņemot Pēteri Tabūnu, kā arī Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis Gundars Daudze. Likumu atbalstīja arī divi partijas «Jaunais laiks» deputāti Artis Kampars un Sarmīte Ķikuste, kā arī pie frakcijām nepiederošie partijas «Sabiedrība citai politikai» pārstāvji Artis Pabriks un Aigars Štokenbergs.«Žēl, ka netiek ņemtas vērā iedzīvotāju un vietējo pašvaldību intereses. Galvenokārt to domāju par Īslīces un Gailīšu pagastu,» komentēja Bauskas rajona Padomes priekšsēdētājs Aivars Okmanis. Diemžēl Gailīšu pagasta padomes vadītāju Valdi Veipu un Īslīces pagasta padomes priekšsēdētāju Veru Purmali l«Bauskas Dzīvei» neizdevās sazvanīt. Codes vietējās varas vadītājs Andris Āboliņš notikumu komentēja šādi: «Tad tā arī būs, ko tur vairāk var izdarīt. Likumi ir jāpilda, kādas tur vairs iespējas.»Saeimas sēdes debates ilga gandrīz deviņas stundas. Jāatgādina, ka administratīvi teritoriālā reforma sākta pirms 15 gadiem.  Līdz 2009. gada 1. jūlijam administratīvās teritorijas statusu saglabā rajoni, kā arī rajona pilsētas un pagasti. Ar šī likuma pieņemšanu spēku zaudē Administratīvi teritoriālās reformas likums, uz kuru balstījās novadu karte, kas tika apstiprināta valdībā, un kuru 30 pašvaldības apstrīdēja Satversmes tiesā.  Likumā noteikts, ka valdībai līdz 2009. gada 1. jūnijam jāsagatavo un jāiesniedz izskatīšanai Saeimā likumprojekts par apriņķu izveidošanu un darbību, bet līdz 2012. gada 31. decembrim jāapstiprina republikas pilsētu, novadu administratīvo teritoriju robežu aprakstus, kurus sagatavos Valsts zemes dienests, ziņo LETA.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

atbilde hmm

arī Dalbiņš samelojās, teikdams, ka Kaucminde nekad nav bijusi Īslīcē. IR!!!!
Tā nu tas Dalbiņš ne vēsturi zina, ne tagadni, un kas vēl sliktāk - novēl saviem novadniekiem sliktu nākotni!!!!
Kādreiz bija cienījams Īslīces pedagogs un skolas direktors, bet tagad - savu ļaužu nodevējs.
Un tāda arī ir TP jauniešu nodaļa. Piketa laikā Latvijas valsts karodziņus ar kājām mina un konteineros izmeta. Un gāja uz piketu nevis aiz savas pārliecības, bet ar ministriju nozīmētu rīkojumu. Kauns un negods Tautas partijai. Kaut gan pareizākais nosaukums viņiem būtu - tautas iznīcināšanas partija.

pirms 12 gadiem, 2008.12.22 08:37

Hmm

... Ha! Nu gan joki!
Un vai Tālavas taurētājas Seikes k-dzes argumenti bija pārliecinnoši? .. Manuprāt, - smieklīga viņa bija, tekdama - Īslīce var lepoties ar Saulaines prof, vidusskolu ,,kaucmindi - Dalbiņš palaboja...- sak tā tomēr Rundālē, ne Īslīcē bāzējas..
Tad par Vecsauli - redz kāda tā varena!! Var kā novads pastāvēt ! - tai ir trīs skolas, n-tās baznīcas ,,, nu murgs kaut jkāds..
ākstu bars !! Vienu novadu pa visu bijušo teritoriju!! Tikai tā!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 23:57

staigājošā tauta

Visi redz, kur tautas partija tautu un Latviju novedusi šobrīd, bet viņiem vēl par maz - vēl vedīs iekš novadiem, lai Latvijas laukus pilnīgi izputinātu. Dalbiņa vienīgais arguments no tribīnes pirms balsošanas par Īslīci bija, ka Īslīce atrodas 20 minūšu gājienā no Bauskas. Citu argumentu viņam nebija, jo pamatotu argumentu VISPĀR NAV!
Nu tad Īslīces tauta - sāksim staigāt pēc Dalbiņa pavēles un iegribas!!!! Kas zin - varbūt drīz būs arī jādejo????

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 21:07

novads

Es dzīvoju Latvijā Zemgales novadā, Bauskas novadā.................hi hi hi DA ha ha ha!!!!!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 19:22

novad nieks

Vai nebūtu lietderīgi tomēr izmantot ķīmiskos ieročus savas tautas izīcināšanai?! Varētu mēģināt iebarot ar raundapu tieši pirms novākšanas labi samiglotu graudu maizi, ko jau paklusām praktizē. PVD tas to atļauj, jo izliekas neredzam. Tad vajadzētu finansēt tikai Rīgas novadu un process būtu ātrāks! Kas var apstrīdēt faktu, ka ap 1997g. bijām apmēram 3 miljoni, šodien apmēram 2 miljoni?! Kā to var definēt? Genocīds!

pirms 12 gadiem, 2008.12.20 03:10

viens no tautas

Aicinājums tautai pret TP

Mosties, mosties reiz, svabadais gars,
Celies un salauzi kalpības spaidus,
Atpestī cietējus, klusini vaidus -
Mosties reiz, brīvības cēlajais gars!

Tumšos varmākas zemē triec,
Svētos liekuļus garīdzniekus,
Kuri melš krāpdami debesu niekus.
Ticības māņus pie malas liec.

Zemē kungus, kas lepnībā sēž,
Šķērdībā putina miljonu sviedrus!
Zemē kundzības draugus un biedrus,
Kas savus brāļus spaida un plēš!

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 12:02

bb

.. nu nepatīk man šī reforma , jau tagad Delfos raksta, ka 2009.gadā 200 lauku skolām draud slēgšana, kur mūsu pirmklasniekiem būs jādodas vai 50 km un novada centru? Kas par to maksās, ja nākošo gadu sabiedriskā transporta biļetes būs 30% dārgākas un reisus plāno retāk. Sajūta, ka "oranžie"darba tautu un zemniecību grib likvidēt kā nevajadzīgu. Krauj tik visu uz mūsu pleciem darba vietas pamazām likvidējas, nodokļi aug, aug.. Vēlēšanu likums pieņemts tāds, kas lobē politiķus. Saliks savus ielikteņus novados, bet viņiem tikai politiskā atbildība!!! Sakiet , kas tā tāda es nezinu tādu juridisku terminu?

pirms 12 gadiem, 2008.12.19 10:32

Vietējās ziņas