Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas rajona tiesa saimniecības «PS Līdums» maksātnespējas lietu nosūtījusi Augstākajai tiesai 6

Bauskas rajona tiesā ceturtdien paredzētā ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa (ĀTAP) izbeigšana un maksātnespējas procesa pasludināšana vienai no Latvijas lielākajām graudkopības saimniecībām - SIA "PS Līdums" - nenotika, jo lieta nosūtīta uz Augstāko tiesu.Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika aģentūru LETA informēja, ka tiesā atlikta šīs lietas skatīšana, jo SIA "PS Līdums" valdes locekle Inese Karlova iesniegusi protestu Augstākajā tiesā (AT), tāpēc šī civillieta nosūtīta uz AT.Kā ziņots, 4.janvārī Bauskas rajona tiesa līdz šodienai atlika sēdi, kurā bija plānots skatīt SIA "PS Līdums" maksātnespēju.Kā iepriekš norādīja uzņēmuma advokāte Anete Bergmane, tiesas lēmums atlikt maksātnespējas pieteikuma izskatīšanu ir pamatots, jo tādējādi "PS Līdums” tiek dota iespēja pabeigt ĀTAP un atjaunot maksātspēju. Advokāte norādīja, ka vairāk nekā 95% uzņēmuma kreditoru uzskata, ka "PS Līdums” ir izpildījusi ĀTAP plānu un ir atjaunojama uzņēmuma maksātspēja. Tāpat uzņēmums cer, ka Augstākās tiesas Senāts "labos pirmās instances tiesas pieļauto kļūdu"."Tā kā ar "Swedbank” bija panākta vienošanās par parāda - 3,8 miljonu latu - atmaksas termiņa pagarināšanu, bija nepieciešams formāli grozīt ĀTAP plānu. Tikmēr Bauskas rajona tiesa ar 22.novembra lēmumu atteicās apstiprināt "PS Līdums” iesniegtos ĀTAP plāna grozījumus. Līdz ar to administratora pieteikumu par maksātnespēju uzskatām par nepamatotu, jo uzņēmums ir veicis kreditoriem visus tos maksājumus, kuru izpildes termiņš iestājās ĀTAP laikā," norādīja advokāte.Kā ziņots, lauksaimnieku organizācijas "Zemnieku saeima" pārstāvji laikrakstam "Latvijas Avīze" pauduši aizdomas, ka notiek mēģinājums ar apšaubāmiem līdzekļiem pārņemt saimniecību.Kopš 2010.gada pavasara tiek īstenots "PS Līdums" ĀTAP. Saimniecība visas saistības kārtojusi, un šogad bija paredzēts ĀTAP plāna īstermiņa pagarināšana uz pusgadu, kam piekrita 95% kreditoru, tostarp lielākais - "Swedbank".Tomēr Bauskas rajona tiesa noraidīja pieteikumu par ĀTAP plāna grozījumu apstiprināšanu. Kā vienu no šī lēmuma argumentiem tiesnesis Aigars Sniedzītis minējis iespējamību, ka ĀTAP plāna grozījumi varētu būt pretrunā ar "Swedbank" interesēm, vēsta "Latvijas Avīze"."PS Līdums" pārstāve tiesā, advokāte Anete Bergmane tiesas lēmumu uzskata par nelikumīgu un nepamatotu, tāpēc Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājam nosūtīts "PS Līdums" lūgums iesniegt protestu par šo lēmumu.Neskatoties uz to, Bauskas rajona tiesa sākusi administratora iesniegtā "PS Līdums" maksātnespējas pieteikuma izskatīšanu. Pieteikumu bija paredzēts skatīt jau ceturtdien, taču "PS Līdums" valdes locekle Inese Karlova pieteica noraidījumu tiesnesim Sniedzītim, jo viņai radušās šaubas par tiesneša objektivitāti.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pārgudrais

Diemžēl tāds ir bizness,-Vēja kungu gan nevarēs patirit-jo viņam nav nekādu kredītu,tā lūk

pirms 7 gadiem, 2013.01.28 14:12

Zemnieks

Līduma īpašniece ir ļoti alkatīga pat mazajiem zemniekiem no degungala noceļ zemes ,lai pati tagad jūt kā ir kad tevi grib patīrīt,vēl Uzvaras lauku vajag patīrīt jo Vēja kungam arī kauna nav .

pirms 7 gadiem, 2013.01.28 13:57

lauķis

beidziet dir.t,ja nezināt tad klusējiet-kādas afēras?acīmredzot sēdi mājās bez darba un savā debilaja galvā izdomā visādus mēslus.Paldies Inesei ka velk šo uzņēmumu,maksā algas bez kavēšanās,+vēl visādi bonusi,par ko citas darba vietās tikai sapņo.Paldies tev Inese par visu,tā tik turēt un lai tev viss izdodas.Turam īkšķus ar visu ģimeni.

pirms 7 gadiem, 2013.01.27 20:14

f

zviedru meesli vienkarshi grib nozagt Latvijas uznemumu.

pirms 7 gadiem, 2013.01.26 23:19

eho

nesaprotu, kāpēc vajag dzīt cilvēkus bankrotā,labak ļautu strādāt.

pirms 7 gadiem, 2013.01.26 18:43

tā lūk

Būtu tikai godīgai , ja Līdums bankrotētu , tam vajadzēja notikt jau 2008.gadā , bet tagad mēģina otreiz visus uzmest . Neskatoties uz visām uzņēmuma ( PS LĪDUMS ) problēmām tās īpašnieki izvēlējās turpināt uzpirkt zemes ( par ļoti augstām cenām ) pārsaukt nomas līgumus , bet savus parādus sanēt uz citu uzņēmumu rēķina.Iesaku šobrīd ļoti satraukties tiem kam tajās kaltēs glabājās graudi - neko nevar zināt un graudus joprojām nevar atšķirt .

pirms 7 gadiem, 2013.01.26 13:46

Vietējās ziņas