Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas sākumskola aizvada piepildītu projektu nedēļu 3

Šī gada patriotisko nedēļu Bauskas sākumskolā izmanto kā projektu nedēļu, īstenojot dažādus patriotiska rakstura pasākumus, kas noslēgsies 16. novembrī Bauskas kultūras centrā ar izglītības iestādes audzēkņu koncertu «Es esmu Latvija».

«Savu piederību skolai, novadam, Latvijai un tās simtgadei apliecinām ar draudzīgām savstarpējām attiecībām, ar cieņu, godu un pieklājību citam pret citu, kā arī ar lepnumu velkot skolas formu un piespraužot pie apģērba sarkanbaltsarkanu lentīti,» informēja Bauskas sākumskolas direktores vietniece izglītības jomā Inita Nagņibeda.

Jau pirmdien skolēni devās pie Bauskas Brīvības pieminekļa, bet skolā īstenoja projektu «Iededz gaismu Latvijai!», pie mācību iestādes pļaviņā izveidojot Latvijas kontūru no bērnu atnestajiem gaismekļiem. Bija skatāmas prezentācijas par Latvijas brīvības cīņām, notika konkursi «Ko es zinu par Latviju?».

Trešdien bija īpašs pasākums – bukleta «Izzini Bausku bērna acīm!» atvēršanas svētki. Tas bija ļoti praktisks pasākums – audzēkņi devās apskatīt bukletā atzīmētos objektus, bet tur viņus gaidīja Bauskas sākumskolas 3.b klases audzēkņi, kas savulaik pielikuši savu roku bukleta tapšanā. Šīs klases audzēkņa mamma Agita Gelbe slavēja klases audzinātāju Daigu Eimusu, kas daudz darba ieguldījusi projekta tapšanā.

Projekts īstenots Bauskas novada projektu konkursā «Mēs savam novadam». Biedrība «Bauskas sākumskolas padome» ieguva finansējumu un radīja bukletus bērniem, kurus dāvās arī citām novada skolām. Izveidoja arī informācijas stendus 12 dažādās Bauskas vietās.

«Bukleta idejas autore ir 3.b klases audzinātāja Daiga Eimusa, skolēni un vecāki,» stāsta I. Nagņibeda. Mākslinieks un maketa autors ir Bruno Bahs, fotogrāfs – Jānis Laicāns. Vēsturisko informāciju precizēja Raitis Ābelnieks. Savukārt informācijas stendiem idejas no skolas padomes pārstāvjiem vāca un apkopoja audzēkņa mamma Linda Tijone, konsultējoties ar vēsturnieku Aigaru Urtānu.

Tādējādi trešdien bērniem bija laba iespēja iepazīt tuvāk pašiem savu pilsētu. Viena no bukletā aprakstītajām vietām ir mozaīka Strautnieku ielā. Atnākušajiem pedagoģes Ineses Masjules 1.b klases audzēkņiem 3.b klases skolēni uzdeva dažādus uzdevumus – atrast mozaīkas fragmentu, kā arī atminēt mīklas.

«Maza, maza meitiņa, simts dālderi mugurā,» savu mīklu uzdeva Klāvs Gelbe.

Visas nedēļas garumā notika gatavošanās 16. septembra svētku koncertam. Pa vidu skolēniem bija vēl iespēja izmēģināt evakuācijas mācības Bauskas kultūras centrā, kā arī veidot dažādus projektus – gan par Latvijas brīvības cīņām, gan pirmās neatkarīgas Latvijas Republikas dzīvesveidu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

16.septembris

Hmm....kam par godu šis svētku koncerts?

pirms gada, 2018.11.15 10:44

Klāvs Gelbe

Vispār bija baigi grūti visai 1.b pateikt mīklas..

pirms 11 mēnešiem, 2019.04.05 15:53

Vietējās ziņas