Bauskas šautuvē apmācīs zemessargus

Trešdien, 24. aprīlī, Bauskas novada Īslīces pagasta šautuvē notiks Zemessardzes Bauskas 53. kājnieku bataljona šaušanas apmācības. Šis pasākums ir tikai viens no zemessargu šī mēneša aktivitātēm.

Kaprālis Lauris Šūba informēja, ka apmācībās šautuvē pārsvarā piedalīsies apsardzes darbinieki, kam pamatā mācīs apieties ar pistoli. Tāpēc troksnis varētu nebūt pārāk skaļš, turklāt apmācāmo dalībnieku skaits ir neliels – apmēram desmit cilvēku. «Mācīsimies, kāda ir pareiza stāja, tēmēšana,» informēja L. Šūba.

Pašās marta beigās, 30. un 31. martā, Vecumnieku novada Zvirgzdē Gediņu karjerā notika 53. kājnieku bataljona 1. kājnieku rotas mācības kaujas šaušanā ar triecienšauteni AK-4 un prettanku ieroci «Carl Gustav», kā arī zemessargus iepazīstināja ar ložmetēju «Browning 50cal». 13. un 14. aprīlī Gailīšu pagasta Uzvarā notika šīs pašas rotas taktiskās mācības, kurās apguva kaujas apdzīvotā vietā elementus. Mācībās piedalījās arī Bauskas pašvaldības policija un Valsts policija.

Savukārt 21. aprīlī zemessargi iesaistījās Vimbu svētkos, dodot iespēju gan lieliem, gan maziem  iepazīties ar Zemessardzes tehniku, strēlnieku ieročiem, vieglajiem un smagajiem atbalsta ieročiem, uzvilkt zemessargu ekipējumu. Varēja iejusties sapieru lomā un ar mīnu detektoru atrast kādu «mīnu» vai «lādiņu».
Elmārs Popakuls, 53. kājnieku bataljona komandieris, informēja, ka jau šajā nedēļas nogalē notiks divu dienas apmācības «Kaujas apdzīvotā vietā» pie Iecavas novada Zālītes ciema.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas