«Bauskas siltums» konkursā izvēlēsies būvnieku katlumājas rekonstrukcijai 1

Saistībā ar šķeldas apkures katla iegādi SIA «Bauskas siltums» izsludinājusi iepirkumu, lai noskaidrotu būvnieku katlumājas rekonstrukcijai, paredzot šķeldas katla uzstādīšanu, portālu informēja  siltumapgādes uzņēmumā.

Plānots, ka projektēšanas darbi tiks veikti ne ilgāk kā divu mēnešu laikā no iepirkuma līguma noslēgšanas. Plānotais būvdarbu izpildes termiņš paredzēts līdz pieciem mēnešiem no būvdarbu sākšanas dienas. Kopējais iepirkuma līguma izpildes termiņš ir noteikts līdz sešiem mēnešiem. Būvdarbiem jābūt pabeigtiem un objektam nodotam ekspluatācijā ne vēlāk kā līdz 2015.gada 6.novembrim. Servisa līguma izpildes termiņš ir 48 mēneši pēc objekta nodošanas ekspluatācijā.

Ieinteresēto piegādātāju sanāksme notiks 6.maijā plkst.10 Bauskā, Dārza ielā 8/1, SIA «Bauskas siltums» telpās. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš iepirkumā ir līdz 25.maijam. Līgumu plānots noslēgt līdz maija beigām.

Projektā paredzēts uzstādīt firmas «Kolbach» (Austrija) biomasas (koka šķeldas) katlu ar piecu megavatu nominālo jaudu.

Rekonstruējamā katlumāja atrodas Bauskā, Dārza ielā 11. Projekts paredz demontēt ķieģeļu dūmeni, izbūvēt šķeldas noliktavu ar kustīgo grīdu. Katlumājas telpās rekonstrukcijas gaitā paredzēta pamatu veidošana jaunajām iekārtām, esošo ailu aizpildīšana un jauno ailu veidošana, tāpat paredzēts montēt jaunus plastikāta logus ar baltas krāsas rāmjiem, veikt visas ēkas sienas siltināšanu un apdari ar profilētām loksnēm. Kopējais apbūves laukums pēc plānotās rekonstrukcijas ir 3068 kvadrātmetri.

Kā ziņots, februāra beigās Bauskas novada dome atbalstīja pašvaldībai piederošās SIA "Bauskas siltums" šķeldas apkures katla projekta īstenošanu, kuru apstiprinājusi Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), un dome gatava garantēt sava uzņēmuma aizņēmumus šim projektam.

Savukārt 2014.gada 30.oktobrī Bauskas novada dome nolēma atbalstīt pašvaldībai piederošās SIA "Bauskas siltums" iecerēto šķeldas apkures katla izbūves projektu ar prognozētu 2 538 580 eiro finansējumu. Tāpat dome nolēma deleģēt šai pašvaldības kapitālsabiedrībai komunālo pakalpojumu funkcijas.

SIA "Bauskas siltums" valdes priekšsēdētājs Ilmārs Rūsis iepriekš informēja, ka saskaņā ar projektu šķeldas apkures katlu iespējams izbūvēt tajā pašā katlumājā, kur patlaban ir gāzes apkures katls, taču ēkai būtu nepieciešama rekonstrukcija. Jaunā katla iegādes un izbūves projekta finansējums varētu būt ap diviem miljoniem eiro, taču par precīzākām izmaksām pagaidām esot pāragri runāt.

Šķeldas apkures katla iegāde ļautu kompensēt SIA "Windau" tarifa augšanu un citas izmaksas, kas, iespējams, pasargātu Bausku no apkures tarifu kāpuma, tāpēc pagaidām jauna tarifa aprēķini nolikti malā un SIA "Bauskas siltums" tos neprognozē, pastāstīja Rūsis.

Iepriekš SPRK apstiprināja SIA "Windau" koģenerācijas stacijā saražotās siltumenerģijas tarifu - 29,53 eiro par megavatstundu, kas ir par 72% vairāk nekā līdz šim noteiktie 17,12 eiro par megavatstundu, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja SPRK.

"Ar šķeldas katlumāju galvenais ieguvums būs tas, ka nepalielināsies tarifs. Protams, samazināsies atkarība no dabasgāzes, jo iepriekš mums nebija izvēles - tikai un vienīgi gāze. Agrāk ieguvums ar SIA "Windau" bija tāds, ka Bauskā tarifs bija ievērojami zemāks nekā citās pašvaldībās, jo viņi pamatā pelnīja ar elektrību, un siltums bija kā blakusprodukts. Bet tagad ar izmaiņām obligātā iepirkuma komponentē (OIK) un citiem noteikumiem viņi vairs tik daudz nesaņem par elektrību un pērn palielināja savu siltuma pārdošanas tarifu par 70%.Taču arī šajā situācijā tas būtu lētāk, nekā pašiem dedzināt gāzi," intervijā aģentūrai LETA pauda Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks (nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK).

"Kādā brīdī viņu siltums mums vairs nebūtu izdevīgs, un viņi paši ir plānojuši izbeigt savu darbību 2017.gada 30.jūnijā. Tagad zināms, ka mūsu projekts ir atbalstīts, iepirkumi vēl turpinās. Projektu īstenot paredzēts līdz šā gada 15.novembrim. Skaidrs, ka mēs pārejam uz atjaunojamiem energoresursiem, un, kaut arī gāzes katls paliks, būtiski, ka vairs nebūsim atkarīgi no viena kurināmā veida. Plānots, ka siltuma tarifs Bauskā nepalielināsies," skaidroja Bauskas mērs.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

imants

Vai Bauskas domes iepirkumu LIELĀKAIS SPECIĀLISTS Rāceņa kungs ir pieaicināts, ja nav tad jāuzmanās, ka kautkas neaiziet nepareizās sliedēs, jo pieredze taču šim ir milzīga, jo visi iepriekšējie iepirkumi taču ir ar ''PLUSS'' zīmi. Galvenais LĒTĀKAIS variants.

pirms 5 gadiem, 2015.05.03 18:36

Vietējās ziņas