Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas skolēnu pasakas publicētas grāmatā 5

Ducis pasaku par dzīvniekiem, par draudzību un dažādiem brīnumiem apkopotas grāmatā «Īstā draudzībā viss ir iespējams». Zīmīgi, ka pasaku autori ir Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkņi.

Pasaku krājumu «Īstā draudzībā viss ir iespējams» laidusi klajā izdevniecība «Iedvesmas grāmata». Skolotāja Ieva Mašale stāsta, ka viņas audzēkņi savulaik piedalījušies skolēnu jaunrades darbu konkursā «Pasakas par mīlestību». «Konkursam darbus sūtījām pirms diviem gadiem. Bijām saņēmuši pozitīvas atsauksmes, taču necerējām, ka šie darbi kaut kur tiks publicēti. Tādēļ liels bija mans, kā arī audzēkņu pārsteigums, uzzinot, ka klajā laista skolēnu sacerēto pasaku grāmata,» skaidro skolotāja Ieva Mašale.

Krājumā iekļautas 8.a klases skolēnu – Dāvida Burmistrova, Raimonda Lavenieka, Paulas Lindes un Ievas Kudlānes – pasakas par piparkūciņu, mīlestībā uzplaukušo ziedu, lidojošo pelēnu un Mīlestības feju.

Tāpat izdevumā lasāmi pamatskolas pagājušā gada absolventu darbi. Te ir Dinijas Salasgrāves skaistā pasaka par pelēko taureni, Elīnas Stašānes vēstījums par kaķiem Pūku un Frici. Lasītājus uzrunā Elvitas Beikules stāsts par zirneklīti Šarloti, Kitijas Untāles pasaka par, dārznieka lolotu, krāšņi uzplaukušo balto rozi. Sirsnīga ir Lindas Maskales pasaka par zvirbulēna draudzību ar suni un Luīzes Druviņas pasaka par runci un peli. Mīlestības burvība atklāta Paulas Kristiānas Daugules un Loretas Purviņas pasakās.

Grāmatu ar Bauskas pilsētas pamatskolas audzēkņu darbiem rotā mākslinieces Ievas Putniņas ilustrācijas. Pasaku grāmatu varēs iegādāties Grāmatu svētkos Bauskas kultūras centrā 15. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

jauki

Vislielāko ziedu klēpi pelnījusi skolotāja ar saviem pasaku veidotājiem. Noteikti iegādāšos grāmatu . Lai vairāk būtu tādu jauku pārsteigumu, bet kā zinām nekas nerodās pats no sevis. Paldies par darbu! VISI JŪS ESAT PELNĪJUŠI KAUT KO ĻOTI, LABU.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 20:29

mamma

Paldies Skolotājai un darbu autoriem. Ar šo mēs patiesi varam lepoties.
Skaista piemiņa no šī laikmeta.Ļoti ceru,ka šo krāšņo grāmatu ieraudzīs un novērtēs baušķenieki. Paldies izdevējam, kas šos darbus pamanīja un ar savu neatlaidību padarīja pieejamu mums.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 20:49

lasītājs

Malači! Ceru, ka šo pamanīs arī ar izglītību saistītas amatpersonas. Gaišs notikums mūsu ikdienā! Paldies visiem iesaistītajiem.

pirms 2 gadiem, 2017.09.05 20:51

Mammaa

Liels prieks par skolotājas ieguldījumu un to,ka pamana skolēnos tās labās lietas, kā rezultātā skolēni cenšas arvien labāk. Skolotāja I.Mašale ir skolotāja ar lielo "S". Esmu pārliecināta, ka mans bērns arī šajā mācību gadā ar prieku apmeklēs šis stundas. Lai laba veselība un izturība visa gada garumā!

pirms 2 gadiem, 2017.09.08 12:45

prieks

Cik forši , ka vēl ir tādas radošas, darbīgas skolotājas.

pirms 2 gadiem, 2017.09.08 22:37

Vietējās ziņas