Bauskas skolēnus informē par Latvijas prezidentūru

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē ilgst trešo nedēļu. Par šo tēmu Bauskas Centrālajā bibliotēkā ceturtdien, 22. janvārī, notika izglītojošas nodarbības skolu audzēkņiem.

Pasākumu vadīja jauniešu organizācijas «Klubs «Māja»» dalībniece Annija Bergmane. 9., 11. un 12. klases skolēnus viņa iepazīstināja ar Eiropas Parlamenta (EP) darba pamatprincipiem, izskaidroja, kā darbojas Eiropas Savienības Padome, kādi ir Latvijas kā šīs Padomes prezidējošās valsts galvenie uzdevumi, mērķi un izaicinājumi. Līdztekus lekcijai skolēniem bija sagatavoti radoši uzdevumi. Tajos viņi varēja pārbaudīt savas zināšanas par EP, kā arī Latvijas prezidentūru ES Padomē.

Bauskas Valsts ģimnāzijas 11.c klases skolēni «Bauskas Dzīvei» pirms lekcijas apliecināja, ka zināšanas viņiem par Latvijas prezidentūru ir minimālas. «Esmu dzirdējusi, ka Rīga ir Eiropas galvaspilsēta, bet, kā tas izpaužas, nemācēšu izskaidrot,» teic skolniece Jolanta Kārkliņa. Klasesbiedre Līva Druviņa ir dzirdējusi vārdu savienojumu «Latvijas prezidentūra», taču neko vairāk par to viņa nezina.

Klases audzinātāja Sarmīte Ābelniece par jauniešu nezināšanu iesaka nesatraukties. Viņa uzskata, ka mūsu sabiedrības lielākā daļa par šo notikumu spēj pateikt tikai dažas vispārīgas frāzes. «Procesi, kurus cilvēks nevar ietekmēt, viņam nav interesanti. Tā var izskaidrot minimālo sabiedrības interesi par Latvijas prezidentūru ES Padomē. Tas liecina arī par to, ka sabiedrība ir apmierināta ar procesu norisi. Ja būtu neapmierinātība, cilvēki interesētos, domātu un meklētu veidus, kā notiekošo ietekmēt,» skaidro skolotāja.

Tomēr pedagoģe atzinīgi novērtē jauniešu organizācijas «Klubs «Māja»» aktivitātes. «No šodienas stāstītā skolēniem kaut kas paliks atmiņā, vēlāk to pārrunāsim mācību stundā. Audzēkņiem būs pietiekams zināšanu minimums par šo notikumu,» pārliecināta S. Ābelniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas