Bauskas skolniece iepazīstas ar zāļu ražošanu a/s «Grindeks» 3

Trešdien, 4. februārī, uzņēmumā «Grindeks» viesojās Bauskas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Diāna Ramane, kura  «Profesiju dienas skolēniem» ietvaros gatavo zāļu formu ražotnē iepazinās ar farmaceitiskās produkcijas ražošanas operatora darbu, portālu informēja a/s «Grindeks» pārstāve Laila Kļaviņa.

Viņa atzīmēja, ka «Profesiju dienas skolēniem» uzņēmums «Grindeks» rīko jau sesto gadu.  Šogad atsaucība bijusi īpaši liela – dalībai projektā pieteikušies 160 vidusskolēni no 32 Latvijas pilsētām un novadiem. Baušķeniece D. Ramane bijusi to 40 jauniešu vidū, kurus, izvērtējot atsūtītās pieteikuma vēstules, uzņēmums aicināja piedalīties projektā.

Savā pieteikuma vēstulē Diāna rakstīja, ka savu nākotnes studiju virzienu viņa plāno saistīt ar ķīmiju vai bioloģiju, un, lai labāk sagatavotos mācībām augstskolā, jau šobrīd apmeklē nodarbības Latvijas Universitātē. Ķīmija, viņasprāt, ir zinātne, kas izraisa atkarību atklāt un pētīt, tāpēc Diāna labprāt praksē vēlas iepazīties ar kādu profesiju, kur var pielietot ķīmiķa vai farmaceita zināšanas.

Trešdien Diānai bija iespēja pavadīt dienu «Grindeks» gatavo zāļu formu ražotnē un iepazīties ar farmaceitiskās produkcijas ražošanas operatora darbu. Stāstot par gūtajiem iespaidiem, Diāna neslēpa prieku par iespēju savām acīm redzēt zāļu tapšanas procesu.

«Tiešām biju pārsteigta, cik liels uzņēmums ir «Grindeks», un par to, cik gatavo zāļu ražotnē viss notiek automatizēti un ļoti sterili. Uzzināju daudz ko jaunu, un šobrīd domāju, ka farmācijas ķīmija būtu viens no virzieniem, kurā varētu strādāt pēc studijām,» teic Diāna.

Tablešu un kapsulu ražošanas iecirkņa farmaceitiskās produkcijas ražošanas operators Olafs Vaļinieks, kas šajā dienā bija meitenes «darbaudzinātājs», uzteica Diānas ieinteresētību un pozitīvo attieksmi: «Iepazināmies ar visu ražotni – gan ar masu sagatavošanas iecirkni, gan tablešu pārklāšanas iekārtām, kapsulēšanas procesu un ziežu ražošanu. Man prieks, ka varēju Diānai parādīt savu darbu, un ceru, ka tas viņai noderēs profesijas izvēlē nākotnē.»


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Gramatika

-Īt, -īties, -ināt, - ināties = "iepazīstās" nevis "iepazīstas"- 3.klases gramatika!

pirms 5 gadiem, 2015.02.05 10:26

gramatikas kalpone

te nav tas gadījums , Gramatika sajauca, šeit -īties nav izskaņa, bet gan -ī- ir saknē.Nevajag pārsteigties ar secinājumiem.

pirms 5 gadiem, 2015.02.05 10:44

juhu

jā,tas ir ienesīgakais bizness pasaulēEjiet bērni mācīties par farmaceitiem,ja vēl tiksiet Grindeksā,tad uz zaļa zara

pirms 5 gadiem, 2015.02.06 10:20

Vietējās ziņas