Bauskas skolniece uzvar biznesa izglītības konkursā 2

Bauskas sākumskolas audzēkne Karīna Kondore ieguvusi pirmo vietu biznesa izglītības biedrības «Junior Achievement Latvija» (JAL) finanšu pratības konkursā «Mana vārdnīciņa 2015».

Karīna uzvarējusi konkursa 1. – 2. klašu grupā, kurā šogad konkurence bija īpaši sīva, «Bauskas Dzīvi» informēja JAL mārketinga vadītāja Antra Laumane. Karīnas pedagoģe ir Santa Nākmane.

Vecāko konkursa dalībnieku vidū no 3. – 4. klases labākais bija Viesītes vidusskolas skolēns Rainers Daibe. Trešo vietu te ieguvis Vecumnieku vidusskolas skolēns Kristers Balcers, viņa pedagoģe ir Aija Staškeviča.

Konkursu «Mana vārdnīciņa» jau 15 gadus rīko JAL sadarbībā ar «Latvijas Banku» 1. – 4. klašu skolēniem, lai mudinātu viņus iepazīt finanšu un ekonomikas pasauli. Šogad konkursā iesniegts rekordliels darbu skaits – 281 terminu vārdnīciņa no 25 Latvijas skolām. Tas ir divreiz vairāk nekā pagājušajā mācību gadā, piebilst A. Laumane.

Savas finanšu vārdnīcas kopā ar vecākiem, vecvecākiem, pat vecvecvecākiem, brāļiem un māsām konkursam veidoja bērni, kas sākumskolā apgūst finanšu pratību pēc JAL sociālo zinību mācību materiāliem, kā arī izmanto informāciju «Latvijas Bankas» interneta vietnē «Naudas skola».

Konkursa finālam bija izvirzīti 33 darbi, 22 labāko autori 11. maijā «Latvijas Bankā» piedalījās radošajā darbnīcā un apbalvošanas ceremonijā. Pirmo vietu ieguvēji Karīna un Rainers dāvanā saņēma «Tallink» kruīza ceļojumu uz Stokholmu un Latvijas eiro monētu komplektu. Uzvarētāju skolotājas saņēma grāmatu «Ls 20. Nacionālās valūtas mākslas gadi».

Konkursa rīkotāji vēsta, ka šogad neviens dalībnieks nav ieguvis maksimālo vērtējumu, tāpēc visi aicināti un mudināti papildināt savas zināšanas par finanšu un ekonomikas pasauli, lai nākamgad veidotu vēl labākas vārdnīcas.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Līga

Malači !!! Skolotājai Santai - veiksmi arī turpmākajā darbā

pirms 5 gadiem, 2015.05.13 10:00

Vietējās ziņas