Bauskas slimnīcā noteikta gripas karantīna 5

Ņemot vērā to, ka Latvijā no 11.decembra ir izsludināta gripas epidēmija, Bauskas slimnīcā ir noteikta karantīna. Medicīnas iestādes vadība aicina iedzīvotājus bez liekas vajadzības ārstniecības iestādi neapmeklēt un ievērot slimnīcas noteiktos ierobežojumus.

«Mēs gripas slimniekus nodaļā neņemam, akūtus pacientus neievietojam, mums vairāk ir slimnieki ar hroniskām kaitēm. Uzņemšanas nodaļā bija pāris aizdomīgu gadījumu, bet droši par gripu viņiem tomēr apgalvot nevar,» situāciju komentē Bauskas slimnīcas medicīniskās daļas vadītāja ārste Zinaida Vītola.

Ģimenes ārste Iecavā Tamāra Gorohova «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka praksē bijuši divi trīs gripas gadījumi. Komplikācijas sirdzējiem neesot bijušas. «Vairāk izskatās pēc A tipa vīrusa. Arī šodien, 20. decembrī, man bija jādodas mājas vizītē, bet kopumā saslimšanas gadījumu ir maz,» apliecina daktere, «vēl jau varētu vakcinēties, tikai noliktavās jau mēnesi vairs nav vakcīnu. Ja saslimuši bērni un gados veci cilvēki, labāk būtu saukt ārstu uz mājām. Ja ir simptomi, var braukt uz slimnīcu. Augsta temperatūra var būt līdz piecām dienām, jāvērtē dinamikā, kā cilvēka pašsajūta mainās. Jālieto C vitamīns, daudz jādzer. Pretgripas zāles gan var izrakstīt tikai ārsts.»

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone informēja, ka 16. decembrī NMPD Zemgales reģionā izsaukumos konstatēts viens pacients ar gripas simptomiem, no 18. decembra līdz 20. decembra pusdienlaikam bijuši pieci izsaukumi pie iespējamiem gripas slimniekiem Zemgales reģionā.

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Edīte Tettere skaidro, ka pretgripas vakcīnu netrūkstot grūtniecēm un bērniem. «Vakcīnas ir jāpasūta. Iespējams, ārsts nav saplānojis vajadzīgo daudzumu, nav pasūtījis. Janvāra sākumā plānots jauns vakcīnu pasūtījums,» uzsver E. Tettere.

SPKC 17. decembra epidemioloģiskajā biļetenā par gripu un citām elpceļu infekcijām par laiku no 9. decembra līdz 15. decembrim rakstīts: «2019. gada 50. nedēļā vidējā gripas intensitāte pieaugusi vairāk nekā divas reizes un sasniedza 231,4 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju (49. nedēļā – 108,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju). Gripas gadījumi ambulatorajās ārstniecības iestādēs reģistrēti visās administratīvajās teritorijās, izņemot Ventspili (Ventspilī 50. nedēļā stacionēts viens pacients ar gripas infekciju). Kopā reģistrēti 243 klīniski apstiprināti gripas gadījumi. Augstāka gripas intensitāte reģistrēta Jelgavā, Rīgā, Valmierā un Jūrmalā. Stacionārās ārstniecības iestādēs palielinājies hospitalizāciju skaits saistībā ar gripu – uzņemti 130 pacienti ar gripas infekciju, t. sk. trīs pacienti ar gripas izraisītu pneimoniju.»

Gripas intensitāte, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju, Jelgavā bija 365,1 gadījums, Rīgā –339 gadījumi. Gripas intensitāte, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, palielinājusies vairāk nekā divas reizes. Biežāk gripas gadījumi bija noteikti bērniem vecumā līdz 14 gadiem, un pēdējā nedēļā īpaši pieauga saslimstība bērniem 5 – 14 gadu vecuma grupā. SIA «Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca» Nacionālajā references laboratorijā izmeklēti 132 klīniskie paraugi, no tiem 65 paraugos noteikti gripas vīrusi: 20 A tipa un 45 B tipa. Joprojām saglabājas augstāks B tipa gripas vīrusu īpatsvars, minēts epidemioloģiskajā biļetenā.

SPKC mājaslapā doti ieteikumi profilaksei:
@ Pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku, – masveida pasākumi slēgtās telpās, sabiedriskais transports u. c.
@ Vēdināt telpas un mitrināt to gaisu.
@ Ģērbties piemēroti laika apstākļiem.
@ Rūpīgi mazgāt rokas ar ziepēm vairākas reizes dienā un vēl biežāk slimošanas laikā, jo vīrusi un baktērijas intensīvi izplatās arī ar rokām. Roku mazgāšanā priekšrocība ir šķidrajām ziepēm, jo vīrusi un baktērijas spēj saglabāties uz ziepju gabaliem.
@ Svarīgi pārliecināties, ka arī bērni bieži un rūpīgi nomazgā rokas.
@ Ja rokas nav mazgātas, izvairīties no pieskaršanās acīm, degunam un mutei.
@ Iemācīt bērniem nebāzt mutē pirkstus, zīmuļus, citus priekšmetus, jo uz tiem var būt infekcijas izraisītāji.
@ Sasveicinoties ar draugiem vai paziņām atturēties no bučošanās un ciešas saskaršanās, it sevišķi, ja ir saaukstēšanās pazīmes.
@ Nelietot kopīgus traukus – glāzes, karotes un citus.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

medmāsa

bet Čača kungs teica, ka jāievieno pagasti pie Bauskas pilsētas, lai būtu slimnīca, atkal KLAJI MELI?

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.22 22:08

ATBILDE

Ja nemaldos , Bauskas slimnica ir no 1835 gada.Vajag pamācīties vēsturi

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.27 21:33

vēsturnieks

Bauskā ir tikai slimnīcas ēka! Nevajag jaukt vēsturi ar reālo dzīvi!

pirms 11 mēnešiem, 2019.12.29 00:07

vēsturniekam

Ir ēka un ir slimnīca.Žēl ka to neziniet.

pirms 11 mēnešiem, 2020.01.02 21:52

Vietējās ziņas