Bauskas slimnīca varētu turpināt sniegt līdzšinējos pakalpojumus arī turpmāk 17

Bauskas slimnīca arī turpmāk varētu sniegt līdzšinējos pakalpojumus, jo jaunā ārstniecības iestāžu līmeņošana to ietekmēs mazāk,  pieļāva slimnīcas vadītāja Mirdza Brazovska.

Viņa stāstīja, ka pašlaik slimnīcas izvērtē nākotnes sadarbības modeli, lai noteiktu, kādi pakalpojumi katrā no iestādēm tiks sniegti. Zemgalē līdz ar Bauskas slimnīcu pie šāda modeļa izstrādes jāstrādā arī Dobeles un Jelgavas slimnīca, kas ir reģiona nozīmes slimnīca.

Taču jaunā slimnīcu līmeņošana Bausku ietekmēšot mazāk, jo tajā vairs netiek sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība tās klasiskajā izpratnē, bet darbojas tikai uzņemšanas nodaļa, kurā pacienti vēršas paši ar nelielām problēmām. Līmeņošana vairāk attiecināma uz tām iestādēm, kas nodrošina neatliekamo palīdzību, tāpēc tajās arī tiek vērtēts pieejamo speciālistu skaits, sniegto pakalpojumu kvalitāte, lai izveidotu attiecīgās iestādes profilu, skaidroja Brazovska.

Viņa pieļāva, ka Bauskā arī turpmāk tiks sniegti hronisko slimnieku aprūpes pakalpojumi, jo lauku reģionos šis pakalpojumus ir pieprasīts.

Vienlaikus slimnīcas vadītāja atzina, ka prognozēt nākotni un pieejamo finansējumu ir grūti, jo valstī trūkst stratēģiskā plāna attiecībā uz medicīnas jomu. Viņa uzskata, ka slimnīcai vajadzēja turpināt sniegt arī neatliekamo palīdzību, jo Bauska atrodas uz intensīvas satiksmes šosejas.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" atzina, ka slimnīcas Latvijā netiks slēgtas, lai gan turpmāk slimnīcām valsts ļaus sniegt tos pakalpojumus, kurus tās var nodrošināt pietiekamā kvalitātē. Viņa stāstīja, ka no 1.aprīļa ir sākta slimnīcu līmeņošana, kurā pašas slimnīcas, izvērtējot savus resursus, nosaka, kādus pakalpojumus tās var sniegt pienācīgā kvalitātē un no kādu pakalpojumu sniegšanas tās atteiksies.

Veselības ministrijas prognoze ir, ka tiks piedzīvota slimnīcu profila maiņu, īpaši reģionos. "Protams, mēs šo procesu uzraudzīsim. Turpmāk slimnīcām valsts ļaus sniegt tikai tos pakalpojumus, kurus tās var nodrošināt pietiekamā kvalitātē. Nevar slimnīca sniegt konkrētu pakalpojumu, ja tai trūkst attiecīgo speciālistu," sacīja ministre.

Tāpēc ministre izteica prognozi, ka slimnīcas slēgtas netiks, bet notiks pakalpojumu koncentrācija. Jautājums ir tikai par to, kādi pakalpojumi un cik plašā spektrā tiks sniegti konkrētajās ārstniecības iestādēs.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Aija

Nezinu par kādiem pakalpojumiem runā Brazovskas kundze, bet pacientus nodokļu maksātājus tur neviens neapkalpo tiem jāgaida rindā 1.5 h. Priekšroka ir bomžiem un nakomāniem, tos tiešām apkalpo bez rindas, jo viņi taču nabadziņi!

pirms gada, 2019.08.02 11:21

alise

aizbrauc uz Rīgu vai Jelgavu un tur pagaidi 9 stundas,kur pie tevis neviens nepienaks un varesi mocities sapes, taka beidz muldet, priecajies ka ir kur aiziet,bet nav tacu jau jagaida 1,5 stunda, spiesta lieta jau nav tur sedet un gaidit drosi vari pa to laiku tikt tikai lidz RIGAI. ;)

pirms gada, 2019.08.05 12:03

Diemžēl

šeit vecus slimus cilvēkus vārdzina badā, lai nav jāmaina pamperi...

pirms gada, 2019.08.02 13:46

mjāā

Var arī pats piebarot un pamperus vest, lai būtu ko mainīt, bet ja nav labi, var turēt citu rajonu slimnīcā

pirms gada, 2019.08.02 14:32

kur nu bez

Vari taču iet un pieteikties. Ja tu tur gulēsi, vai tad tev tiešām vajadzēs klaunus?

pirms gada, 2019.08.02 18:53

Mia

Lai Brazovskas kundze pastāsta, kāpēc slimnīcā negrib ārstēt mazus bērnus, bet sūta tos uz citām slimnīcām, lai arī tukšas nodaļas un es te nerunāju par zīdaiņu uzņemšanu.

pirms gada, 2019.08.02 16:30

Mamma

Varbūt tāpēc, ka nav atbilstoši speciālisti un noteikti valsts nav paredzējusi apmaksāt šos pakalpojumus Bauskā, bet apmaksā citās pilnā profila slimnīcās.
Un vai jūs savu mazo bērnu atstātu slimnīcā, kur nav speciālisti bērnu aprūpē, protams nē pasauks beztabu, ka bērnu ārstē internists.

pirms gada, 2019.08.03 11:29

Sssss

Pati laikām nau slimojusi un nēzin cik sāpigi kad nēvar savu miļo cilvēku apciemot apkopt piemāciģi kur nu aizfīrē uz otru pasaulēs galu !!!

pirms gada, 2019.08.02 20:43

Www

Bauska ir vajadziga normala slimnica lai butu kur arsteties gan berniem gan pieaugusiem. Vajag atjaunot visas nodalas kadas bija sava laika. Vai tiesam valdiba nesaprot ka katra pilseta jabut pinvertigai slimnicai kur cilveki varetu arsteties.

pirms gada, 2019.08.03 00:29

pilsetniece

Aizraksti vestuli veselibas ministrei varbut atbalstis domu, bet pagaidam jaapmierinas ar to kas ir patreiz un labi,ka ir vismaz tik daudz.

pirms gada, 2019.08.05 12:07

par līmeņošanu

iespējams, pirmkārt, ne tikai Bauskas slimnīcā, bet arī visā valsti vajadzētu novest saprātīgā līmenī slimnīcu un citu veselības aprūpes iestāžu administrācijas štatu salīdzinājumā ar pakalpojumus sniedzošo speciālistu skaitu. Vai administratīvais slogs nenoēd lielu daļu no veselības finansējuma, jo pārāk daudz jebkurā iestādē šo "administētāju" saviesies.

pirms gada, 2019.08.03 08:57

aija

kas tā par slimnicu ,ja ārsts nevar pacientam ielikt urinkatetri ,kurš pēc dienas nomirst ,tas ir absurds .Mirušā nāve ir uz šī daktera sirdsapziņas .........!

pirms gada, 2019.08.04 10:48

INGA

Es arī uzskatu,ka Bauskā jau nu bija jābūt slimnīcai,bija mums gaan labi ārssti,gan pārējais personāls,iedzīvotāji gāja toreiz uz tā tilta,mierīgā piketā,viņus Mūrnieces vīri,izdzenāja,un toreizējā Domes vadība un slimnīcas vadītājs,ne mazo pirkstiņu nepakustināja,lai slimnīcu neslēgtu,viņiem bija citi plāni.|Ļoti žēl,ka nav,jo Jelgavas slimnīcā mēs esam svešinieki,kuri tur nemaz nav tā īsti vēlami,un uz Rīgu neviens ātrais nedrīkst slimnieku vest.Skumji.

pirms gada, 2019.08.04 12:20

INGAI

Paklausies vakaros ziņas pa TV,tad varēsi uzskatīt.Ja valstī medicīna ir tādā stāvoklī,tad par ko te vispār spriedelē.Skaidri saprotams,ka Bauskā nekad vairs īstas slimnīcas nebūs.Tāpēc labi,ka vēl tā.Mums baušķeniekiem vismaz ir kur griezties nepieciešamības gadījumā,bet ko lai dara lauku cilvēki,nezinu.

pirms gada, 2019.08.08 06:19

aijai

varbut si mirusa cilveka nave ir uz tavas pasas sirdapzinas,ja nevareji vinu nogadat nopietnaka iestade, bet tagad vaino arstus.

pirms gada, 2019.08.05 12:10

baušķenieks

Tad,kad "izputināja"mūsu slimnīcu viens otrs no tagadējiem deputātiem arī bija.Neviens no amatpersonām necīnijās par mums.Neredzēja cilvēku izmisumu.Tagad tas pats.Ceļam visā valstī kaut kādas būves,bez kurām arī varētu iztikt,ja reiz nav naudas medicīnai,bet par cilvēku nedomājam.

pirms gada, 2019.08.08 06:51

Vietējās ziņas