Bauskas slimnīca vēlas tikt vaļā no parādniekiem 4

Parādnieku skaits - 4987, parāda summa - 45 tūkstoši latu. Tādus datus sniedz Bauskas slimnīca par pacientu nesamaksāto ārstniecības iestādei. 2007. gada oktobrī maksājumu piedziņa nodota firmai «Lindorff». Iedzīvotāji saņem vēstules ar brīdinājumu, ka tiks izmantoti visi likumiskie līdzekļi parāda piespiedu piedziņai. Norādīts, kādu summu klients nav samaksājis slimnīcai, un tai pievienoti piedziņas izdevumi. Trīs lati par vienu slimnīcā pavadīto dienu izaug līdz 8,90 latiem. Bauskas slimnīcas finanšu un uzskaites daļas vadītāja Sandra Drozdovska stāsta, ka parādu lielums ir no trim līdz apmēram simtam latu: «Vairākus gadus mēģinājām iesaistīt šajā procesā pašvaldības. Rakstījām vēstules, informējot par iedzīvotājiem, kuri no slimnīcas izrakstījušies nesamaksājuši. Lūdzām precizēt, vai šiem cilvēkiem nav trūcīgās personas statuss, kad par viņu ārstēšanu varētu norēķināties pašvaldība. Sadarbība izveidojās tikai ar dažām pašvaldībām, bet parāda summa auga. Sapratām, ka jāvēršas pie profesionāļiem un griezāmies pie firmas «Lindorff».»Brīdinošos piedziņas paziņojumus saņēmuši arī cilvēki, kuri ir pilnībā norēķinājušies par ārstēšanos. Tā gadījies baušķenieces Antras vīram un vecmāmiņai. Maigas kundze bija saglabājusi maksājuma dokumentu no 2006. gada jūlija, un viņai jau izdevies pierādīt, ka nav parādā slimnīcai. Antras vīram 2006. gada maijā ķirurgs sašuva brūci, par to uzņemšanas nodaļā samaksāti 2,50 lati, bet čeks nav saglabāts. Mežotnieces Lolitas vīram 2005. gada augustā iekodis irsis, un viņš zaudējis samaņu. Uz slimnīcu atvedusi ātrā palīdzība, pacients ievietots vispirms intensīvās terapijas, pēc tam terapijas nodaļā. Nākamajā dienā vīrietis izrakstīts, bet maksa nav prasīta. Līdzīga situācija bijusi brunavietei Ivetai, kura 2007. gada februārī pēc traumas uz pusi dienas iekļuva slimnīcā. Tobrīd to uzskatīja pa neatliekamo palīdzību, bet nu ieraksta parādniekos.Skaidro Bauskas slimnīcas valdes loceklis Uģis Zeltiņš: «Neatliekamā palīdzība ir īslaicīga - dzīvībai vai veselībai bīstamu situāciju apturēšanai. Tā tiešām ir bez maksas, bet, tiklīdz pacientu ievieto nodaļā, sākas ārstēšana, un par to ir jāmaksā. Atzīstu, ka mūsu datu bāzē ir kļūdas, kas tagad arī parādās. Jebkurš pacients ar vai bez norēķinu dokumenta ir gaidīts slimnīcas administrācijā, kur precizēs, ir vai tiešām nav parāda. Atzīmes par maksājumiem ir slimības vēsturēs, varam attīt arī kases aparāta lentes. Atvainojamies katram, kurš ir skarts nepelnīti.» Uģis Zeltiņš atgādina, ka medicīnisko palīdzību slimnīca sniedz 24 stundas diennaktī, bet finanšu darbību, norēķinus veic tikai darbdienās un darba laikā. Parādu piedziņas procesā noskaidrojies, ka visbiežāk problēmas ir ar pacientiem, kuri izrakstās nesamaksājuši, bet ar naudu ierodas sestdienā vai svētdienā. Maksājums tiek pieņemts, arī čeks izsniegts, bet kāds no dežurējošā personāla ir aizmirsis par to paziņot administrācijai.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

liepājniece

palasiet www.liepajniekiem.lv, kā gāja Liepājā. Prasīja pat piecus gadus vecus it kā parādus. Aizgāja tik tālu, ka slimnīcas vadītājs Bārzdiņš visiem atvainojās, domes priekšsēdētājs prasīja paskaidrojumus, kā vispār tāda situācija varēja rasties. turklāt joprojām nav skaidrs, kāpēc izvēlēta tieši tā piedzinēju firma un cik slimnīcai tiek no atgūtās summas.

pirms 13 gadiem, 2008.01.24 13:17

Anna

Tomēr,Zeltiņa Kungs,nav glīti izsūtīt paziņojumus tiem,kuri ir samaksājuši, pat ja "dežūrējošais personāls ir tikai aizmirsis"paziņot administrācijai.Personāls jāapmāca-neaizmirst.

pirms 13 gadiem, 2008.01.21 16:40

SIA

Man bija ustaisita operacija,kad gaju uz parbadi,arste pateica*liels paldies ka samaksajat* diezgan stulbi isklausas. vai tiešam cilveki nesaprot ka šodien nekas nav pa velti?

pirms 13 gadiem, 2008.01.20 09:25

Depresija

Pagāšgad pavasarī (aprīlī vai maijā) poliklīnikas reģistratūrā kompjiem ielika jaunu programmu un tie, kas stāvēja tai rindā redzēja cik reģistratūras meitenes gudras bija tai programmā-> viņām taču nebija pat parādīts kā strādā ko un kā spiest...pieņemot, ka arī kaut kas līdzīgs tika ielikts arī slimnīcas reģistratūras kompī, tad lieta skaidra:D
Manas domas-> viņi salaida visu grīstē?

pirms 13 gadiem, 2008.01.19 11:53

Vietējās ziņas