Bauskas sporta halles būvniecība turpinās nelielos apjomos 21

Bauskas Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles būvniecība pašlaik turpinās, taču nelielos apjomos, jo vēl nepieciešams veikt izmaiņas projektā, informēja novada pašvaldības Saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis.

Līdz šim, atbilstoši domes lēmumam, līgumā ar būvnieku - SIA "Selva Būve" - veikti grozījumi, iekļaujot projektēšanas darbus un autoruzraudzību. Feldmanis apgalvoja, ka pašlaik ļoti intensīvi strādā projektētāji, lai veiktu nepieciešamās izmaiņas būvprojektā un būvuzņēmējs varētu turpināt darbu. 

Pašlaik gan nav zināms, cik liels būs projekta sadārdzinājums, un izmaksas precīzi būs zināmas pēc visu izmaiņu būvprojektā veikšanas un projekta ekspertīzes. Pēc Feldmaņa teiktā, pašvaldība dara visu, lai apgūtu visu šogad plānoto un no Valsts kases saņemto finansējumu, bet tā, lai no tā neciestu ēkas kvalitāte un nepamatoti nepieaugtu būvniecības kopējās izmaksas. 

Darbi objektā pašlaik notiek ļoti nelielos apjomos un tikai tie, kam ir derīga projekta dokumentācija.

Jau vēstīts, ka jūlija beigās Bauskas novada deputāti pēc ilgām diskusijām lēma turpināt Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles būvniecību, precīzas projekta izmaksas nosakot vēlāk.

Pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka deputātiem skaidroja, ka labākais risinājums ir līgumā ar "Selva būve" iekļaut projektēšanas darbus un autoruzraudzību, tādējādi neiesaldējot projektu un līdz gada beigām apgūstot pēc iespējas lielāku valsts aizņēmuma daļu.

Domes sēdē izskanēja domas, ka "būve ir jāturpina, taču ne par katru cenu", tāpat deputāti aicināja pie viena galda apsēsties visus projektā iesaistītos, lai pārrunātu iespējamos risinājumus.

Apstiprināšanai domes sēdē virzīts lēmumprojekts, kas paredzēja iekļaut līgumā ar "Selva būve" projektēšanas darbus un autoruzraudzību, nemainot kopējo līguma summu un pagarinot līguma izpildes termiņu. Pēc pozitīvas būvprojekta ekonomiskās daļas ekspertīzes saņemšanas varētu apstiprināt gala būvniecības izmaksas.

Tāpat lēmumprojekts paredzēja, ka būvdarbu pabeigšanai finansējums būs jānodrošina Bauskas novada domes 2020.gada budžetā.

Ruhocka stāstīja, ka pašvaldībai šogad būs pieejams vēl vairāk nekā viens miljons eiro no Valsts kases aizņēmuma. Savukārt darbu pabeigšanai nepieciešamo summu prognozēt esot grūti. Tie varētu būt ap 800 000 eiro, kas būs jāparedz nākamā gada budžetā, pieļāva izpilddirektora vietniece.

Viņa arī atzina, ka pašvaldība var zaudēt daļu būvniecībai saņemtā valsts aizdevuma. Ruhocka gan apliecināja pašvaldības gatavību nodrošināt visus darbus pēc iespējas ātrāk, lai līdz gada beigām varētu apgūt pēc iespējas lielāku summu un hallē pabeigt galvenos darbus, lai tā būtu "noslēgta" - zem jumta, ar durvīm, logiem.

Iepriekš deputāti vairākkārt nav spējuši vienoties par grozījumiem Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas sporta halles būvniecības līgumā.

Grozījumi līgumā ar būvnieku "Selva būve" nepieciešami, jo projektētājs - SIA "Projektēšanas birojs "Austrumi"" - neesot veicis darbus, kas nolīgti projektēšanas un autoruzraudzības līgumā, tāpēc kavēts normāls būvdarbu process.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2017.gada pavasarī, lai izbūvētu sporta halli Bērnu un jaunatnes sporta skolai, Bauskas novada pašvaldība Valsts kasē aizņēmusies 4 102 470 eiro.

Sporta halle plānota Pilskalna ielā 26. Plānojumā paredzēts ne vien izbūvēt daudzstāvu ēku, bet arī sakārtot volejbola, tenisa un handbola laukumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Taapat

Kur tad palika ***ana, ka ja Selvai atdos projektesanu buvnieciba aizies uz urrā mēneša laikā, šis apgalvojums bija pirms 2 mēnešiem.

pirms gada, 2019.09.29 09:08

pieaicinātais eksperts

ar domes vadoņu svētību "atlobītiem" 15 460 EUR par būvnieka interešu izlobēšanu vēl ne tāda ***ana aizies uz urrā!

pirms gada, 2019.09.30 09:47

Lohatrons griežas pilnā apjomā

Tas ir iespējams Bauskas novada pašvaldībā, kurā pie varas esošie, tautā folklorizētie melu čempioni, kas kļuvuši slaveni ar savu nekompetenci, amatos iekārtotiem varas partijām uzticamiem darboņiem, radiem un citādi labiem cilvēkiem ar apbrīnojamu regularitāti nodrošina pašvaldības “barotni” dažādiem “krūmu ekspertiem” un kampējiem.

pirms gada, 2019.09.29 10:28

Lohatronam

Labrīt, Novicka kungs!

pirms gada, 2019.09.29 11:01

█████████████

Kaut kur ir jānovirza enerģija. Bet beigās Jātnieka grupējums uzvarēs un izveidos kārtību.

pirms gada, 2019.09.29 11:38

Grupējuma kārtības rullis

melot un zagt un tev būs piedot mūžīgi mūžos! Āmen!

pirms gada, 2019.09.29 13:00

Patiesībā projekts ir labs, bet būvnieki švaki

Slikts precedents! Nākotnē jebkurš nemākulīgs būvnieks teiks, ka projekts ir slikts, nepieciešams par 50% lielāks finansējums un tāpēc būvdarbus jāaptur un pirms pēdējo darbu pabeigšanas jāveic pārprojektēšanu. To arī Baukai novēlu - lai katrā projektā ir sadārdzinājums, aizkavēšanās ar pārprojektēšanu un lai tādi Arlovski uz naivo cilvēku rēķina pelna miljonus!

pirms gada, 2019.09.29 11:34

Putni aizlidoja

Tie varētu būt ap 800 000 eiro, kas būs jāparedz nākamā gada budžetā, pieļāva izpilddirektora vietniece......kur tad pazuduši iepriekš izdabūtie sadārdzinājuma 806 000 eiro? No kurienes tos paredzēs, vai no zemnieces Ķikures ievāktajiem turīgo uzņēmēju ziedojumiem?

pirms gada, 2019.09.29 13:17

dddd

atlaist tos izpilddirektorus un vietniekuu nahren,diez ar savu naudu viņi tāpat šeptētu,vai beidzot sāktu domāt ka tevi nedaudz čakarē un slauc. bet nba no savas kabatas par to jāmaksā.

pirms gada, 2019.09.29 14:04

Muldēšana

Kādi 800 000 tūkstoši? Paši domnieki runā, ka kā minimums 2 miljoni. Un tas pie labu apstākļu sakritības. Tā kā saturaties Bauskas novada iedzīvotāji!
Jūs gaida 7 liesie gadi!

pirms gada, 2019.09.29 14:44

Jurka

Ja sākumā būtu cēluši kā Pasvaļos baseins kopā ar sporta zālēm,tad būtu ietaupījuši es domāju,ka vismaz pusi no tagadējās summas,bet nē,kāpēc jāceļ kā Lietuvā? Labāk mazāk un dārgāk.Pie šiem ,,labajiem,, darbiem ir taču uzvārdi. Atceros,kad cūkopējs teica,ja jau ceļ baseinu Bauskā tad ar 50 metru celiņiem,tribīnēm tādu kā Olimpiskajām spēlēm derētu....un aplauzās,tad parādījās citi Napaljoni,beigās stafeti pārņēma čempione un esam tur kur esam.

pirms gada, 2019.09.29 22:47

Pajolīšu baram!

Ko var ñemties ap vienu halli, asaukājās kā kaut kādi garīgi atpalikušie, riebjas skatīties, klausīties un lasīt! Tam ir citas instances, ja konstatēta zādzība, vai korupcija, nevis te portālā ākstīties! Laikam nav pierādijumu, tik paranoiski pieñēmumi. To, ka nav kaut kas kārtībā visi saprot, bet kāda jėga pa tukšo vemstīties! Pavisam aptrakuši!

pirms gada, 2019.09.30 07:41

Pajolīšu baram!

Ko tad te vemsties?

pirms gada, 2019.09.30 09:30

saskanis

Ābelnieks, Grantiņa, Kalinka, Vilciņš

pirms gada, 2019.09.30 13:40

Kamēr

neviens nenesīs personīgu atbildību par nekvalitatīvi sagatavotiem iepirkumiem, nekvalitatīvi izstrādātiem projektiem, bezatbildīgām ekspertīzēm, neprasmīgu vadīšanu u.tml., nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšana turpināsies, arvien pieņemot apgriezienus. Bet, kas attiecas uz dusmīgajiem komentāriem, tās ir sekas no situācijas, kad baušķenieki tiek baroti ar atlasītas informācijas druskām un neviens tā arī nesaprot, kāda ir kopējā bilde. Pāsvaldības vadībai vajadzētu rīkot publisku tikšanos ar vēlētājiem (jā, nevis atcerēties par viņiem vien mēnesi pirms vēlēšanām) un atbildēt uz visiem jautājumiem!

pirms gada, 2019.09.30 10:08

tikmēr

kamēr visādi juristeļi sevi pasludinās par būvniecības jomas augstākajiem ekspertiem, un ja priekšā vēl norūpējusies veca kurpe kurai ir neierobežota pieeja novada kasei, tikmēr varēs slaukt šos muļļas līdz bezprātam. Un apskatoties video ir skaidrs ka liela daļa deputātu ar trulu skatu blenž mutē lielajai minhauzena radiniecei, un ir tīri apmierināti, ka tur šos absolūtiem muļķiem

pirms gada, 2019.09.30 22:59

vienu nesaprotu

Ja būvniecība turpinās nelielos apjomos, tad....tie notiek nelikumīgi vai pēc vecā, sliktā projekta?

pirms gada, 2019.09.30 13:59

kā uz delnas

te nu redzams, cik Latvijā to zinošo speciālistu, ja līdz Bauskas novadam tāds neviens nav ticis, vismaz novada domē iekārtots, bet Latvijā to novadu veseli 119, un visi pilni ar tādiem " vietējiem speciālistiem", pat Rīga. Tad jau tā reforma ar steigu jātaisa, tik to zinošo speciālistu labi ja kādiem 4 novadiem pietiks

pirms gada, 2019.09.30 21:15

Vietējās ziņas