Bauskas sportiste Latvijas vieglatlētu izlasei palīdz izcīnīt ceturto vietu

Latvijas vieglatlētu izlase 40 sportistu sastāvā aizvadījusi Eiropas komandu čempionātu otrajā līgā. Latvijas izlases sastāvā uz Horvātiju devās Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas trenere un sportiste Ilona Dramačonoka.

Horvātijas pilsētā Varaždinā VIII Eiropas komandu čempionāts otrās līgas komandām vieglatlētikā beidzās aizvadītās nedēļas nogalē.
I. Dramačonoka vietu izlases sastāvā nodrošināja, uzvarot 100 metru barjerskrējienā Latvijas čempionātā, kas notika jūlija izskaņā Ogrē.

Horvātijā Latvijas izlases pretinieces bija Igaunijas, Slovēnijas, Dānijas, mājinieces Horvātijas, Bulgārijas, Izraēlas, Kipras, Luksemburgas, Gruzijas un Maltas valstu izlases. I. Dramačonoka startēja otrajā sacensību dienā un bija pirmajā no diviem 100 metru barjerskrējieniem kopā ar Kipras, Izraēlas, Maltas, Gruzijas un Luksemburgas sportistēm. Tiesnesim nācās dot startu trīs reizes. Vispirms pāragru startu izpildīja Kipras sportiste, par to viņu diskvalificēja. Atkārtotajā startā nervi neizturēja Izraēlas pārstāvei, kura arī atstāja starta paliktņus pirms tiesneša šāviena. Trešajā reizē viss notika bez aizķeršanās, I. Dramačonokai esot ātrākajai uz pirmo barjeru un saglabājot vadību visu distanci. Ilona savā skrējienā finišēja pirmā pēc 14.43 sekundēm, kas bija sportistes sezonas labākais rezultāts.

Otrajā skrējienā sāncenses spēja uzrādīt labāku rezultātu, līdz ar to Ilonai kopvērtējumā septītā vieta 12 sportistu konkurencē. Ilonas izcīnītā vieta par sešiem punktiem papildināja Latvijas izlases punktu bagāžu kopvērtējumā. Ilonai tā bija jau trešā reize šovasar, kad viņa pārstāvēja Latvijas izlasi. Jūnijā viņa piedalījās otrajās Eiropas spēlēs, bet jūlija sākumā Eiropas komandu čempionātā daudzcīņā.
Sacensību noslēgumā Latvijas izlasei ceturtā vieta ar 306 punktiem, tikpat, cik mājiniecei Horvātijai, taču mūsējiem vieta augstāk, jo vairāk individuālo uzvaru, proti, sešas. Eiropas komandu čempionāta otrās līgas sacensībās uzvarēja ziemeļu kaimiņi igauņi. Ar šo panākumu viņi nopelnīja iespēju 2021. gadā startēt līgu augstāk. Savukārt pēc diviem gadiem ar Latvijas izlasi sacentīsies dienvidu kaimiņi lietuvieši. Šogad startējot pirmajā līgā, mūsu kaimiņi palika pēdējā 11. vietā, tādējādi krītot līgu zemāk.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas