Bauskas svaru stieņa spiedējiem labi panākumi pēdējās gada sacīkstēs 4

Latvijas Pauerliftinga federācijas rīkotajā čempionātā klasiskajā spiešanā guļus Inčukalnā 12. un 13. decembrī veiksmīgākais starts jau ierasti bija Bauskas novada veterāniem, taču medaļas tika arī junioriem.

Šogad Bauskas novada pasākums «Sporta laureāts» notiek nedēļu vēlāk nekā ierasts, – 19. decembrī. Tas priecē novada spēcīgākos vīrus, kas parasti šajā nedēļas nogalē startēja Latvijas čempionātā svaru stieņa spiešanā un uz sarīkojumu ieradās no sacīkstēm. Šoreiz viņi mierīgi varēs baudīt svētkus, it īpaši tāpēc, ka kārtējo reizi gūta uzvara.

Ar katru gadu pieaug daiļā dzimuma dalībnieču skaits sacīkstēs, un arī šogad tas bija liels – gandrīz 30 dalībnieces no 13 dažādām vietām un sporta klubiem, tai skaitā no Lietuvas. Tādā konkurencē Bauskas novada pārstāves Līga Gaurilka un Vēsma Lazdiņa palika bez medaļām.

Jauniešu konkurencē šoreiz baušķeniekiem bija maza pārstāvniecība. Erlends Līkais izcīnīja ceturto vietu svara kategorijā līdz 83 kilogramiem.

Toties iepriecināja juniori. Juris Ručkanovs guva uzvaru svara kategorijā līdz 83 kilogramiem, uzspiežot 155 kilogramu smagu svaru stieni. Ralfam Augulim otrā vieta svara kategorijā līdz 105 kilogramiem. Komandai punktus palīdzēja iegūt Matīss Svikša – juniori par vienu punktu apsteidza Jelgavas «Apolonu» un izcīnīja otro vietu komandu vērtējumā.

«Open» klasē baušķeniekus pārstāvēja Guntars Valters un Ainārs Sakalauskis, šoreiz gan bez godalgām.

Veterānu sacīkstes notika trīs vecuma grupās, bet kopvērtējums bija visiem kopā. Grupā «Veterāni 1» sudraba medaļa Andrim Grigalovičam, bronzas godalga – Vladimiram Ponomarjovam. Pēc traumas sadziedēšanas sacīkstēs atkal piedalījās Felikss Žieds – viņam ceturtā vieta. Startēja arī Edgars Savickis un Andris Ķikurs.

Labi panākumi grupā «Veterāni 2». Zelta medaļas izcīnīja Juris Červids un Ivars Rigasts. Kārtējo reizi nepārspēts palika Dainis Zaķis – tuvākajiem konkurentiem līdz mūsu spēkavīram ir tālu. Svaru stieņa spiešanas sacīkstēs atgriezies rundālietis Alfrēds Graudiņš – viņam trešā vieta.

Grupā «Veterāni 3» mūsu novada sportistus pārstāvēja Ivars Mizišs un Jānis Āboltiņš – abiem otrā vieta.

«Jāuzteic Jāņa Āboltiņa sniegums. Sākt piedalīties sacīkstēs šādā vecumā – tas ir kas īpašs,» atzīst komandas vadītājs Felikss Žieds. I. Mizišam un J. Āboltiņam abiem ir 64 gadi. I. Mizišs startē sacīkstēs jau ilgus gadus, turpretī J. Āboltiņš ir šīs sezonas debitants.
Jāatzīst gan, ka iespaidīgāko sniegumu parādīja Valdis Alksnītis no Jēkabpils sporta centra – 1941. gadā dzimušais sportists svara kategorijā virs 120 kilogramiem bija otrais, uzspiežot 180 kilogramus smagu svaru stieni.

Komandu vērtējumā cīņa bija ļoti sīva. Pirmo vietu no astotās šķīra tikai desmit punkti. Tomēr baušķeniekiem uzvara – mūsējiem 54 punkti, savukārt tuvākajiem sekotājiem – Jelgavas «Apolonam» – 50, Aizkraukles novada vienībai – 49 punkti.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

hmm

melš,ka spiezdami esot perdeļus iespieduši arī Inčukalna pazemes krātuvē

pirms 5 gadiem, 2015.12.17 18:06

hum

Rigasts tā nobarojies,ka paliek bail. Čempions no viena dalībnieka savā svarā un tas vienīgais dalībnieks ir viņš pats,jo Latvijā retums tādu.,kas svērtu tik daudz kā mūsu Ivariņš :)) Visa informācija par šiem varoņiem www.sp.lv

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 13:34

To hum

Aizej, spēkavīr, un pats parādi, ko proti, nevis gudri pļūti dīvānā !

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 17:12

Vietējās ziņas