Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskas svētkos godina ļaudis, bauda alu un priecājas par ūdeņiem 36

Bauskas novada svētki 3. augustā ritēja visu dienu. Tajos ko noderīgu un aizraujošu varēja atrast ikviens apmeklētājs. Svētkiem nākot, kā ierasts, bija sarūpēti dažādi jaunumi.

Visā krāšņumā apmeklētājus sagaidīja Bauskas tūrisma informācijas centra (TIC) darbinieces. Viņas bija ģērbušās muzeja mākslinieces Tamāras Čudnovskas tērpos, kas darināti pēc 17. gadsimta bagāto pilsētnieku apģērba paraugiem. Trīs kostīmi tapuši pusgada laikā. TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure stāstīja, ka jauno apģērbu ikdienā apmeklētāji neredzēs, to vilks tikai īpašās svētku reizēs. Kad Rātsnama atjaunošana būs pabeigta un tajā notiks svinīga laulību reģistrācija, arī tad darbinieces iecerējušas uzģērbt šos tērpus.

Pirmo reizi novada svētkos darbojās īpašs Valsts policijas informatīvais stends. Suņu prasmju demonstrēšana, iespēja iekāpt policijas automobilī, uzvilkt bruņu ekipējumu piesaistīja lielus un mazus svētku apmeklētājus. Ilggadējais ceļu policijas darbinieks, tagad pensionārs Pēteris Rauduve atzina, ka būtībā nekas nav mainījies, vienīgi tehnika jaunāka, modernāk aprīkota. Taču viņam bija iebildumi pret valsts nespēju ierīkot stacionārus fotoradarus. Satiksmes drošībai tie ir ļoti nepieciešami, uzskata P. Rauduve.

Jau otro gadu biedrība «Bauskas vecpilsēta» rīkoja krāmu tirgu. Biedrības vadītāja Ieva Bronko-Pastore pastāstīja, ka apmeklētāju interese bijusi liela. Daudzas mantas nopirktas bez ilgas kavēšanās. Lielākā piekrišana bijusi traukiem. Vai ikviens tirgus apmeklētājs paudis viedokli par piedāvātajiem Lielā Murzas skulptūras variantiem. Vairākumam labākais – Lielā Murzas tēlam atbilstīgākais un vecpilsētas veidolam piemērotākais – šķitis baušķenieka Nika Eduša veidojums. Trīs iecerētā pieminekļa maketus var apskatīt un vērtēt Bauskas novadpētniecības muzejā, to varēs darīt arī 21. septembrī Vecpilsētas pagalmu svētkos.

Līdztekus novada svētkiem jau otro reizi Bauskā notika Alus svētki. Pēc alus darītavu pārstāvju gājiena svētku apmeklētāji varēja piedalīties dažādās atrakcijās, baudīt daudzo darītavu produkciju. Baušķenieks Aleksandrs Kalderausks novērtēja četru ražotāju piedāvājumu. Valmiermuižas alus viņam šķitis labs, bet nedaudz par dārgu. Brenguļu alus bijis pārāk salds. Ar patīkamu garšu izcēlies Piebalgas alus, tomēr īsti par savējo viņš atzina Tērvetē darināto bairīti.

Bauskas svētkos piedalījās arī viesi no ārzemēm. Interesantu ekspozīciju baušķeniekiem izrādīja Šilutes muzejs no Lietuvas. Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā bija iekārtots 20. gadsimta pirmās puses Lietuvas un Prūsijas robežpārejas un muitas punkts. To šķērsojot, apmeklētājiem pārbaudīja somas, vajadzēja aizpildīt deklarāciju, apliecinot, vai nav kontrabandas preču. Samainot latu pret vienu 1921. gadā izdoto vācu marku, varēja pamieloties ar Vāczemes kafiju un uz uguns ceptām vafelēm.

Svētku otrā daļa sākās ar gājienu. Oriģinālos, atraktīvos kostīmos sevi bija tērpuši pašvaldības iestādēs strādājošie, «SEB bankas» kolektīvs, lielveikala «Maxima» pārstāvji. Svētku viesiem sevi izrādīt bija sadūšojušies divu pagastu pārstāvji – ceraukstieši un īslīcieši.

Gājiena dalībnieku atbilstību tematikai «Mūsu upju iemītnieki» vērtēja uzņēmēji Daiga Solzemniece, Renārs Ronis un mūziķis Pēteris Upelnieks. Viņu skatījumā pievilcīgākie bija bērnudārza «Zīlīte» kolektīvs, Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja un Bauskas pils muzeja pārstāvji. Pēdējie visus sajūsmināja ar devīzi: «Peldbaseinam nē! Mēs par nūdistu pludmali!»

Vakara koncertā priekšnesumi mijās ar novada godājamāko ļaužu apbalvošanu. Atzinības rakstu par godprātīgu darbu pilsētvides un tūrisma attīstības veicināšanā saņēma uzņēmējs Ainārs Pastors. Pašvaldības goda rakstus pasniedza Bauskas 2. vidusskolas direktorei Verai Grigorjevai, Bauskas sporta skolas direktorei Birutai Grantiņai, Vecsaules pamatskolas direktoram Egonam Brazauskim, kā arī literātam Rūdolfam Saulājam.

E. Brazauskis Vecsaules skolu vada kopš 1980. gada. «Bauskas Dzīvei» viņš atzina, ka darbs nav viegls. Grūtības palīdz pārvarēt jaunībā gūtais sportiskais rūdījums. Apbalvojumu viņš uzskata par visa skolas kolektīva nopelnu. «Esmu vienmēr centies atbalstīt sportiskās aktivitātes, māksliniecisko pašdarbību, stiprinājis sadarbību ar draugu skolām Lietuvā,» savu veikumu uzskaitīja E. Brazauskis.

B. Grantiņa apbalvojumu dēvēja par visas novada sporta dzīves novērtējumu: «Esmu gandarīta, ka pašvaldība novērtējusi mūsu kolektīva veikumu. Kaut vai šovakar, kad apbalvo dažādu sacensību uzvarētājus, viņu vidū vairākums ir mūsu skolas audzēkņi.»

Uz apbalvošanas pasākumu nebija ieradušies titula «Goda pilsonis» saņēmēji Uldis Dumpis un Milošs Gavenda. Ar sirsnīgiem aplausiem un ziediem sanākušie sveica pašvaldības augstākā apbalvojuma «Mūža ieguldījums» saņēmējus – a/s «Latvijas Gāze» Bauskas iecirkņa bijušo vadītāju Aivaru Bērziņu un SIA «Tehnika laukiem» valdes locekli Antonu Mašalu.

Svētku noslēgumā risinājās tradicionālā sportiskā aktivitāte «Jautrais skrējiens». Tajā piedalījās septiņu pagastu, kā arī Bauskas atlases posma uzvarētāji. Skaļas mūzikas un publikas aplausu pavadīti, astoņi puiši veica dažādus veiklības un atjautības uzdevumus. Pārākais bija Genādijs Meļņiks no Dāviņu pagasta. Pašlaik viņš strādā Rīgas 41. vidusskolā par sporta skolotāju.

Ballēties Bauskas Rātslaukumā varēja Pētera Upelnieka, grupu «Dzelzs vilks» un «Dakota» mūzikas pavadījumā. Pasākuma apmeklētājus sajūsmināja uzņēmēju dāvātais svētku salūts. Rosība Rātslaukumā nerimās līdz rīta ausmai. Pēdējie ballētāji mājās devās pulksten puspiecos no rīta.

Pievieno komentāru

Komentāri 36

Klusais ārprāts

Un tomēr tas bija baiss skats agrā svētdienas rītā Rātslaukumā. Nabaga sētniekiem jācīnās ar mūsu pašu atstātajiem un izmētātajiem atkritumu kalniem. Kādi sušķi mēs tomēr esam, kad iedzeram nedaudz pār mēru. Diez vai mēs tā cūkotos, ja kāds pasākums notiktu mūsu pašu personīgajos īpašumos. Skumji ...

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 16:46

Dace

nu bauska nodzērās ,katrs otrais knapi turējās .

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 17:19

Mjā ...

Un diemžēl lielākā daļa no tiem kas knapi turējās bija šmurguļi pusaudži ... Besī ārā tas, ka tu saproti, ka viņiem nemaz neinteresē nekas no tā pasākuma. Ka tikai varētu aizliet savus ģīmjus un tēlot krutos Bauskas čaļus. Bet to idiotu, kas pie Cocacola vāģa izpūta piparu gāzi, vispār vajadzētu reāli iesēdināt uz sutkām ...

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 19:22

Kaiva

Ļoti izdevušies svētki! Nākamgad vajadzētu garāku gājiena maršrutu.
Tas ka nodzerās-kas jau ir lops, tāds arī paliks ar vai bez alus teltīm. Pārējie jauki izbaudīja. Paldies!!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 19:38

alla

Bet tur taču bābas sakāvās,un viena otrai iepūtas sejā piparu gāzi...

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 20:20

!!!

Gājiens bija jauks.Arī koncerts patika.Tas,kurš izdomāja pilsētas svētkus nosaukt par alus svētkiem ir vienkārši maigi teikt stulbs.Tādu nodzeršanos un vienviet redzēt tik daudz piedzērušos,un ne jau tikai jauniešus,reti var redzēt.Un bērniem tas viss bija jānoskatās.Nu protams,tie kam ir bērni nav ko iet uz svētkiem.Sēdiet mājās.Tā arī izdarījām,jo tad,kad mūsu bērnu pārbiedēja viens prātu nodzēris svētku svinētājs,sapratām ,kam šie svētki domāti.Skumji.

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 20:21

Dzērājs

Tie, kas dzer, tie dzer visos svētkos neatkarīgi kāds būtu to nosaukums. Vai Jūs domājat ka, piemēram, Zvejnieku svētkos dzērāji noreibst no zivīm un jūras ūdens?

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 21:20

!!!

Labi domātie svētki pārvērtās par prastu žūpošanu.Alus tirgotājus saskaitīt nevarēja.Pērc cik gribi.Rindu nekādu.Nākošajos svētkos vajadzētu apbalvot vides servisa darbinieces,kurām tā cūkkūts bija jāsakopj.Puspiecos no rīta nekādu ballētāju nebija.Tie bija parasti žūpas,kas nevis devās mājās,bet knapi klunkurēja.Bauska atkal var izcelties ar savu stulbumu svētku rīkošanā.

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 21:17

skatītāja

Svētki kā jau svētki- nekas īpašs!
alus ,alus alus- visu dienu dziesmas par un ap alu pat bērnu izpildījuma- nu mīļie, vai tad tā, tam ir jābūt!
Un vakara koncerts nekāds- nu nav mums tās zvaigznītes tik lielas,lai es novada svētkos pavērtu muti skatītos, vienīgais,ko varēja no malas atļauties bija Dzelzs vilks?! kāpēc citi novadi var daudz ko vairāk?!
Man visvairak patika tieši Dzelzs vilks, bet atkal padomājam par dziesmu tekstiem?!
Nu- jā,katrs jau organizē tos svētkus ar to,kas sirdij tuvāks!
P.S. sieviete ar spalgi ķērcošo balsi, nebija īstajā vietā, dikti grieza ausīs! un, te laikam mīnusiņš arī kompānijai,kas skaņoja pasākumu, nu nebija uz visiem 100!
Kopumā paldies, par svētkiem, bet zinu,ka varam labāk! ;)

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 21:51

es tur biju

Nu ko ņemties,vis tik slikti,tik slikti.
tas ir atkarīgs no paša,es piemēram esmu apmierināta,guvu daudz pozitīvu emoziju,gan no Dzelzs Vilka uzstāšanās,gan no skaistā salūta.Un kur vēl superīgā balle ar mūsu Dakotu,tik feinas emocijas -dziedot,dejojot.Akārt cilvēki smaidigi ,priecīgi....bet dzer,dzer visur,ne tikai Bauskā!!!Kas grib tas dzer,kas grib tas dejo un dzied !

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 22:02

.

sveetku organizaacija laba. bet,., vai tiesaam nevareeja savaldiit tos bomzikus, kas bez maz plikaam pakalaam gorijaas gar skatuvi!? un visaadi citaadi nesmuki izdariijas? tur pat netaalu ari Dz. Lembergs staveja. vai neredzeja? Paldies R. Abelniekam, kurs vismaz to lietu nokartoja. Bauskenieki vispaar nav atsaucigi, skatijos, nak organizacijas ar karogiem ,tik skidri aplausi, nekaadu ovaaciju, un, ta briinamies, ka pie mums nebrauc viesmaakslinieki, ko ta vini te brauks, ja taad publika!? taa teikt, tik nodzerties maakam un izaardities no sirds., zeel.,

pirms 7 gadiem, 2013.08.04 22:11

maz***

Tik tiešām, Bauskā kārtības sargus pasākumu laikā nejūt pavisam, nemaz, veicot savus pienākumus. Katrs huligāns var izdarīties kā , kur un kā viņam tīk. Kāda velna pēc tad vispār ir vajadzīgi tie pagonotie pāvi, ko viņi tur meklē? Atceros, kas darījās gadus sešus atpakaļ estrādē Kulakova koncertā, ārprāts! Un nebija neviena kas šos dauzoņas iebāztu uz kādu diennakti atvēsināties tuptūzī. Tāpat aizvakar, murgs. Un kāpēc vajag obligāti to žļurgu tirgot svētkos ko sauc par alu? Ja kādam ļoti gribas, lai iet bodē nopērk un rij. Nē, zaļā gaisma tiek atvēlēta alkohola izplatītājiem, kāpēc?

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 08:22

Dizcuris

Bauskā atkal notika Lielās Dižčuras svētki, kuriem bija kodēts nosaukums Bauskas novada alus svētki. Lai veidotos

īsta dižčura, bija pieaicināti dažādi alus ražotāji no visas plašās Dzimtenes. Miestiņš visiem bija sanācis labs un

dižčura veidojās un attīstījās teicami. Daži kompleksaini cilveciņi protams stāvēja rindā pie pārvietojamām

tualetēm, bet parastie ļaudis bez kompleksiem, kā arī dižčuras guru pulcējās parciņā un Pasta ielas posmā, kas veda

uz Mēmeles upi. Jau visai drīz parādījās tik patīkamais Lielās Dižčuras aromāts, kas tā vien vilināja pārējos

Dižčuras pielūdzējus pievienoties labi zināmajam rituālam. Puišiem, kā jau tas ir pierasts, un līdzīgi kā to dara

mūsu četrkājainie draugi, bija vajadzīga kāda konstrukcija, lai Lielās Dižčuras rituāls tiktu realizēts visā

pilnībā. Ja sunīšiem šim nolūkam noder kāds stabs vai koka stumbrs, tad puišiem bija sevišķi patīkami to darīt uz

ēkas sienas. Bet dāmas parasti to darīja pietupjoties. It sevišķi patīkami Lielās Dižčuras rituālu bija veikt virs

svaigiem izgarojumiem, kas patīkami kairināja kājstarpē novietoto orgānu. Dažas dāmas bija uztrenējušās šo rituālu veikt stāvus. Paceļot uz augšu svārku priekšējo malu un nedauz izbīdot kājstarpi uz priekšu kājas un svārki palika sausi.
Šķiet, ka ir pēdējais laiks mainīt Pasta ielas nosaukumu un pārdēvēt to par Lielās Dižčuras bulvāri. Ceru, ka

atbildīgie ļaudis šo jautājumu apspriedīs nākamajā domes sēdē.
Tomēr, neskatoties uz to, kāds lēmums tiks pieņemts Pasta ielas nosaukuma maiņas sakarā, patīkamais Dižčuras

aromāts, kas parādījās svētku vakarā, tur bija jūtams gan nākošās dienas rītā, gan arī būs jūtams visu nākošā

nedēļu, es tā ceru. Cik gan laimīgi ir tie ļaudis, kam logi ir tieši tur, kur rituāla veicēji nolika savu čuru. Ak

laimīgie.

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 00:00

pret alus tirdzniecību tautas svētkos

Domāju, vai tiešām svētki nevar iztikt bez alus tirgotājiem? Daudziem cilvēkiem svētki neasociējas ar alus kausu un čipšu paku, bet gribas ko jauku un skaistu. Nākmreiz Ābelnieka kungs, rīkojiet svētkus , bet bez alkahola tirdzniecības, jo svētkus lielā pulkā apmeklē arī bērni un cilvēki, kuri neatbalsta grādīgo dzērienu lietošanu. Vai tad vienēr vajag pieliet mūļus? Pietiek jau ar veikaliem, kur šmigu var iegādāties.

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 07:09

jaa

Patiesi laimiigie.vareeja striptiizu noskatiities bez maksas un liidz nelabumam!)))))

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 07:11

Suns_

Tikai nedzērājs vai dumja bāba var iedomāties,ka tauta lielākā daļa peirijās no tā alus,ko tigoja
telrīss! Ar 5,5% alu tas nemaz nav tik vienkārši -kuņga izmērs nav gumijas,un jaunatne alu ne visai!
Rīgas ielas kadri laka 7,5% kas pirkts veikalā, ,jaunieši visi vilka arā no somām stipros,ko
liet klāt koka kolai vai sidram! Tāpec zābaka mešana alus tirgotāju virzienā ir drusku nekorekta.Te jau parādās tā divkosiba: Kantri festivālā apsardze neļava ienest stipros dzērienus,un nekādi nejēga aprijušies bari tur neklīda...sklikti nevienam nepatīk tāds režims! Tagad varēja darit ,ko vēlas -atkal ir slikti! Venīgais ko varu piekrist -šados pasākumos BĒRNIM NEKAS NAV MEKLĒJAMS -visam piepūšamajām atrakcijām un braucamajiem bija jāatrodas pilnīgi citā placi -via nu Plūdiņu ielas parkā,
vai Rimi laukumā. Ja kāds tomēr grib savus ņemt līdzi -lūdzu,bet tad neķērc ,ka citiem tāpec sausais likums jāievēro,kas vēl nekur pasaulē nav izdevies!

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 11:46

Una

Varbūt svētku rīkotājiem un novada vadītājiem vajadzēja arī palikt tais saucamajos svētkos līdz pieciem no rīta,tad viņiem būtu viela pārdomām un diez vai nākošgad tiem alus tirgotājiem tad tādu zaļo gaismu dotu.Tas,kas notika pēc pusnakts bija ārprāts ,nevis svētku balle.

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 07:22

Peksis triumfators

Virsraksts "labs"...bauda alu, sviests. Vai pilsētas svētki ir īstā vieta kur būtu jādzer? Ja gribi "baudīt" tad paņem to alu, sedi mājās un baudi līdz vemšanai bet nebendē lielajam vairumam svētku apmeklētāju prieku. Biju uz zvejnieku svētkiem vienā piejūras mazpilsētā, cilvēku tūkstošiem. Tur divi policisti pagrozījās un piecpadsmit "baudītāji" tūlīt izgaisa. Laikam zināja ar ko darīšana. Gaiss bija tīrs līdz svētku beigām. Arī alu varēja nopirkt tikai veikalos. Šeit stāv vesels " kārtībnieku" kordons un huligāni plikām pakaļām pa priekšu visiem danco.

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 08:33

Tas nu gan

Gribējām kā labāk, bet sanāca kā vienmēr. Kā katru gadu ... Tā tas bija iepriekšējos gados un droši vien, ka tā būs arī nākošgad. Tomēr kaitina tie nodzertie purni, kas neprot atpūsties.

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 08:37

aha

VISLABĀKAIS SERVISS BIJA RĀTSLAUKUMA TUALETĒ )))))))))
ĻOTI TĪRI !!! UN SIEVIETE KAS TUR STRĀDĀ - ĻOTI PACIETĪGA UN LAIPNA - VISU CIEŅU !!!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 09:01

Š.Holmss

Labrīt!
Nu kas tad tajā ballē tik traks bija, ka dāmas jau no paša rīta kreņkējas?
Vai kāds novilka kreklu un lēkāja pie skatuves? Vasarā koncertos tā notiek!
Vai kāds apdzērās? Arī tā notiek publiskos pasākumos un karstā laikā.
to Peksis triumfators - ja jau tik dikti kaitina cilvēki, kas dzer alu publiskos pasākumos, tad varbūt Tu sēdi mājās un skaties koncertu pa TV. cilvēki ir atnākuši atpūsties, cits ir vairāk, cits ir mazāk saguris, viens no svētkiem, cits no miestiņa.
P.s Bērniem pēc plkst 11-tiem nav ko darīt pieaugušo ballēs!!!

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 09:05

marss

Dakota kā vienmēr MALAČI!Nebiju dzēris.Patīkami pārsteidza tualetes tīrība un dzīvespriecīgā tehniķe,kura ar jokiem spēja saganīt rindu,paldies.

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 09:12

sd

jā, piedzērāji bija daudz par daudz, brīžiem šķita, ka šis ir oficiāls dzērāju salidojums. Protoms arī smēķētājiem tika dota zaļā gaisma, tie varēja pūst dūmus citiem skatītājiem tieši sejā jebkurā vietā, gan bērnu ratiņos mazajiem bēbjiem, gan grūtniecēm, bērniem u.c nesmēķētājiem. Varbūt nākošajos svētkos tomēr vajadzētu ierobežot šos dažādās atkarībās esošos cilvēkus un kārtības nodaļas darbiniekiem darīt savu darbu nevis tikai grozīties un izrādīties svinētāju pulkā. Paldies par " Dzelzs vilku", salūtu, " Dakotu" interesanto svētku gājienu, noteikti, jāuzteic arī tualetes darbiniece, kura tiešām strādāja vārda tiešā nozīmē.. Manuprāt, ir ļoti daudz darāmā visiem, lai Bauskā sarīkotu svētkus, kuri būtu daudzmaz pieņemami visām iedzīvotāju grupām.

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 10:30

Fui!

Divas reizes svētku laikā - ap plkst. 21 un 23 - gadījās būt tā teikt skatuves otrā pusē pie Nodarbinātības valsts aģentūras, un abas reizes tur redzēju pamatīgus kautiņus, izrēķinājās nevis1 pret vienu, bet veseliem bariem jauniešu... Dīvaini - nevienu kārtības sargu dzeltenajā vestē tur nemanīju, viņi kaut kā vairāk grozījas citur - sasveicinājās ar pazīstamajiem, uzsita "klačiņu" ar viņiem... Nu nezinu, var jau būt, ka kļūdos...

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 11:39

...

Piekrītu.Kārtībnieki ir nulles vērti.

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 12:15

Čuriks

No sērija "Gribēja kā labāk, bet sanāca kā vienmēr"

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 11:47

Pilnīgi noteikti

Šo svētku sakarā Bauskas Domei vajadzētu piešķirt prēmijas sētniekiem un sievietei, kas strādāja sab. tualetē. Šie cilvēki IR PELNĪJUŠI ka viņiem pateiktu PALDIES. Bez viņiem mēs tur Rātslaukumā vispār būtu galīgā dimbā ...

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 13:08

kl

gaajaat sveetkus baudiit juus, vai tikai pa tualeteem staigaajaat!??!)))))))))))

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 13:46

es no Bauskas

Man savukārt žēl, ka kāds atļaujas visus Bauskas iedzīvotājus nosaukt par dzērājiem!!! Dzērāji ir visur, ne tikai te, un nav ko apvainot nedzērājus! Paliek nelabi, lasot tādus nopēlumus par visu pilsētu......

pirms 7 gadiem, 2013.08.05 16:45

Vietējās ziņas