Bauskas svētku gadatirgū varēs iepazīt itāļu virtuvi

Par godu Bauskas pilsētas 410. jubilejai 22. jūnijā Bauskas Rātslaukumā notiks gadatirgus. Bauskas kultūras centra speciālisti informē, ka priekšroka šoreiz bijusi pašu novada ražotājiem, bet būšot arī citi piedāvājumi, pat itāliešu ēdieni.

Svētku gadatirgū Rātslaukumā būs sastopams uzņēmums «Lazanjas Republika», kurā darbojas itālietis un latviete – Saverio un Sigita Bianči. «Esam izveidojuši ģimenes uzņēmumu un gatavojam īstus un ļoti garšīgus itāliešu ēdienus. Saverio ir no Toskānas, bet mīlestība viņu atvedusi uz Latviju. Saverio runā latviski un mīl mūsu zemi,» stāsta S. Bianči. Sigita savulaik ēst gatavošanas prasmes mācījusies Itālijā.

Gadatirgū viņi plāno piedāvāt vairākus itāliešu ēdienus no dažādiem Itālijas reģioniem – Toskānas, Sicīlijas un citiem. Ēdienkartē paredzētas sicīliešu uzkodas arančini ar gaļas mērci un sieru scamorza, arančini ar mocarellu un tomātu mērci, Boloņas lazanja, lazanja ar lasi un sēnēm, veģetārā lazanja ar mocarellu, klasiskais tiramisu, deserts «Zuppa Inglese», kā arī kafija – «cappuccino» un «espresso italiano». Būs kraukšķīgie «Taralli» cepumi no Apūlijas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas