Bauskas tautas nama fasādei garantijas remonta nebūs 13

Šai pavasarī, ejot garām Bauskas tautas namam, bija jāuzmanās ne tikai no garāmbraucošām mašīnām, lietus un peļķēm, bet arī no apmetuma gabaliņiem, kas krita no trešā stāva fasādes. Lasītāji vērsās pie «Bauskas Dzīves» ar jautājumu: «Vai vismaz šai gadījumā no celtniekiem būs iespēja pieprasīt, lai veic remonta darbus garantijas termiņa laikā?»Informē lietvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Andra Matuļenko: «Bauskas tautas nama fasādes remonts tika veikts 2008. gadā ar garantijas termiņu divi gadi. Diemžēl tautas nama un vakarskolas ēku sienas atrodas ļoti tuvu maģistrālajai ielai, pa kuru ikdienā brauc vairāki simti automašīnu ar lielu kravnesību.  Smagā autotransporta radīto vibrāciju dēļ ēku sienu apmetumā rodas mikroplaisas, savukārt mitrums ar garāmbraucošo autotransportu tiek uznests uz sienu apmetuma un sala ietekmē tas sāk atdalīties. Vainot celtniekus šai gadījumā nebūtu pamats.»2008. gadā veiktās renovācijas kopējās izmaksas ir vairāk nekā 220 tūkstoši latu. Pēdējo reizi liela apjoma remonts ēkā veikts pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu sākumā. Tad meistari strādāja divus gadus.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

L

vai vispār celtniekiem, pieņemšanas komisijai un pārējiem šīs ēkas būvniecības procesā saistošām personām nav kauns par savu darbu.

pirms 10 gadiem, 2011.04.06 13:19

pepe

Vēl viens iemesls var būt nepietiekoša jumta izolācija un aukstuma tilt šajā vietā, kā rezultātā kūst un pieslast, kūst un piesalst, tad protams iet pāri. Problēma jānovērš, jo ūdens tiks arī iekšpusē, telpa kļūs mitra, tad būs arī sēne klāt.
Šis ir vairāku gadu rezultāts. Jautājum, kāpēc jau garantijas laikā par nekustamiem īpašumiem Pašvadības atbildīgā persona nav informējusi būvnieku par problēmu ?
šis ir tas gadījums, kad svaigi izremontēta ēka atkal tiek nolaista uz gruni..un to dara pati pašvaldība...

pirms 10 gadiem, 2011.04.06 12:55

L

citējot jelgavnieku___ja renes būtu ierīkotas attiecīgajā slīpuma tad ūdens renēs nesakrātos un nepaspētu aizsalt.

pirms 10 gadiem, 2011.04.06 12:13

tad nav saprotams, ko te purinās par kautkādām mistiskām mikroplaisām un drebināšanos!!!!!! nevajag laipot un taisnoties, bet teikt kā ir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozorņiki!

pirms 10 gadiem, 2011.04.06 10:06

jelgavnieks

Šitādi skati ir rezultāts tam, ka aizsalst jumta lietus ūdens noteces renes jau rudens-ziemas periodā, bet kad pavasara saulītē sāk kust uz jumta biezā slānī sakrājies sniegs, tad ūdenim jau nav kur likties; tek uz bēni'ņiem, pa sienām. Šogad JELGAVĀ daudzām mājām bija līdzīgs paskats. Kā rīkoties: regulāri jātīra jumti- pirmkārt; otrkārt, lietus notekcaurulēs var ievietot speciālus sildošos elektrokabeļus, kas neļauj aizsalt notecēm. No kļūdām jāmācās!

pirms 10 gadiem, 2011.04.06 10:01

Petuhs

un šļaksta ar apbrīnojamu precizitāti pa vienu vietu! Ja tas tā būtu tad kā izskatītos pirmais stāvs!?

pirms 10 gadiem, 2011.04.06 04:15

L

savukārt mitrums ar garāmbraucošo autotransportu tiek uznests uz sienu apmetuma un sala ietekmē tas sāk atdalīties____ar kādu ātrumu jābrauc automobilim un kādai jābūt peļķei lai ūdens tiktu uz pašu augstāko stāvu. es arī uzskatu, ka tieši jumta konstrukcija ir izbūvēta nekvalitatīvi.

pirms 10 gadiem, 2011.04.05 22:11

izskatās, ka kādam tomēr būs jāatbild pa šo nesmukumu

pirms 10 gadiem, 2011.04.05 20:47

apmetums

būtu remontējuši par savu naudu tad savādāk runātu vai ta valstī naudas trūkst

pirms 10 gadiem, 2011.04.05 17:17

loto

kārtējais bardaks kultūras iestādēs. pa 220 tūkst var visu ideāli sataisīt. kas tad tur vispār taisīts tajā kultūras namā? Aplupis tas bijis vienmēr, turklāt ilgu laiku pēc sū... vēl smirdēja kāpņu telpa. Visi šādi celtniecības darbi Latvijā vienīgo labumu dod tādu, ka organizētāji un arī celtnieki labi uzvārās. TĀPAT TAS NOTIEK UN ATKAL NOTIKS POLIKLĪNIKĀ. ZELTIŅŠ TAČU SAVUS ĪPAŠUMUS VĒL NAV PABEIDZIS BŪVĒT, KĀ ARĪ TOS PABEIGTOS TAGAD NĀKAS ATMAKSĀT. TAMDĒĻ JĀŅEM ATKAL EIROPAS NAUDA. Uz priekšu, Zeltiņ, - 3 kravas polklīnikai, 1 sev un tā joprojām, kamēr vien Eiropas fondi būs.

pirms 10 gadiem, 2011.04.05 15:47

Dodu 99%,ka attēlā redzamais bojājums ir radies vai nu,nepareizas(nekvalitatīvas) jumta (tekņu)montāžas dēļ vai nu dēļ tā,ka būvētāji bija pilnīgi idioti! Un,ja līgumslēdzējiem no pasūtītāja puses,būtu vairāk(vai arī pareizajā vietā) smadzenes,būtu noslēguši līgumu ar garāku garantijas laiku! Savādāk tādus remontus vienmēr nāksies veikt ik pēc diviem gadiem!

pirms 10 gadiem, 2011.04.05 14:15

Vietējās ziņas