Bauskas Tautas teātris jubilejas gadā iestudē jaunu izrādi

Gada sākumā, 19. janvārī, apritēja 60 gadu, kopš Bauskas teātra entuziastu grupa ieguva Tautas teātra nosaukumu. Vēsturiskais notikums netika plaši atzīmēts, tam vēl tikai gatavojas.

Tautas teātra nosaukumu 1959. gadā baušķenieki saņēma gan par skatēs uzrādītajiem rezultātiem, gan darbības unikalitāti – tolaik Bauskā bija vienīgais muzikālais amatierteātris Latvijā. Repertuārā bija operetes, muzicēja un dziedāja vietējie aktieri.
 
Pirmās ziņas par teātra spēlmaņiem mūsu pilsētā varētu būt meklējamas ap to laiku, kad latvieši sāka iepazīt Ādolfa Alunāna lugas. Vairāk liecību rodams 20. – 30. gadu fotogrāfijās, kas vēl saglabājušās, bet tajās diemžēl daudz neatšifrētu vārdu un personu.

Arī vācu okupācijas laikā teātra trupa radoši darbojusies un iestudējusi izrādes. Viena no tām ir 1943. gadā uzvestā Fodora luga «Pildspalva», kas sarakstīta 20. gadsimta sākumā. Lugas režisors bijis Rūdolfs Medulājs. Patlaban šo lugu atkārtoti iestudējis Bauskas Tautas teātris, kas gatavojas pirmizrādei 12. maijā.

Kā atzīst izrādes režisors Edvīns Hegenbarts, līdzās darbam ar ierastajām aktieriskajām kvalitātēm un to slīpēšanu jāgādā par uzveduma rekvizītiem. Tāpēc teātra kolektīvs lūdz talkā «Bauskas Dzīves» lasītājus un visus, kam tuvs teātris, palīdzēt ar izrādei atbilstošiem rekvizītiem. «Ļoti vajadzīga tintes pildspalva, teātra binoklītis, sakvojāžs (pagājušā gadsimta sākuma ceļa soma ar ovālu vāku), teātra programmiņas, vecas fotogrāfijas, ja no tām žēl šķirties, varam ieskenēt un atdot īpašniekiem. Mēs augstu novērtētu šādu iespēju un iedzīvotāju atsaucību. Varbūt kāda lietiņa kļuvusi ļaudīm nevajadzīga un var rast mājvietu pie mums teātrī. Iespējams, kāds vēlas tikai aizdot minētos priekšmetus, saprotams, varam arī tā vienoties,» stāsta režisors.

Edvīns Hegenbarts uzsver, ka ir gandarīts par aktieru entuziasmu un darba prieku, viņš teic: «Izrādē ikviens ieguldījis ne mazums pūļu un radošas izdomas. Ceram, ka skatītāji to novērtēs. Ar pateicību sagaidām savējo – īpašo, mums uzticīgo skatītāju izpratni un šoreiz arī praktisku atbalstu.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas