Bauskas teritorijas licence neder makšķerēšanai Jelgavas novadā 3

Sākot ar aprīli, Jelgavas novada administratīvās teritorijas robežās – Lielupē, posmā no Staļģenes tilta līdz Bauskas un Rundāles novada administratīvās teritorijas robežai, – noteikta licencētā makšķerēšana, portālu informēja Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Viņa skaidro, ka ir stājušies spēkā Jelgavas novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 9 precizējumi, kas nosaka kārtību, kādā interesenti var piedalīties makšķerēšanā šajā Lielupes posmā. 

Sezonas licence ir derīga visam licencētās makšķerēšanas periodam – no 1. aprīļa līdz 16. maijam. Svarīgi, ka no 1. aprīļa līdz 14. aprīlim makšķerēšana noteiktajā teritorijā ir atļauta no krasta vai ar iebrišanu ūdenī, bet no 15. aprīļa līdz 16. maijam makšķerēšana atļauta tikai no krasta bez iebrišanas ūdenī.

Jelgavas novada pašvaldība īpaši uzsver, ka vairāku novadu teritorijām nav vienotas licences. Makšķerētājiem jāseko, uz kuru Lielupes posmu viņi dodas, – ja tā ir Jelgavas novada teritorija, licences iegādājamas Jelgavas novada pašvaldībā. Ja kādam ir licence Bauskas vai Rundāles novada teritorijā un viņš vēlas savu nodarbes vietu mainīt un makšķerēt Lielupes posmā Jelgavas novada teritorijā, jāiegādājas jauna licence Jelgavas novada pašvaldībā. Tātad – katra pašvaldība izdod licenci makšķerēšanai savas teritorijas ūdeņos.
Licences darbības periods – no 1. aprīļa līdz 16. maijam. Licences ar atlaidi tiesīgi iegādāties: piegulošās zemes īpašnieki un viņu ģimenes locekļi; invalīdi un politiski represētas personas; personas līdz 16 gadu vecumam un vecākas par 65 gadiem; maznodrošinātie un trūcīgie iedzīvotāji, uzrādot trūcīgās vai maznodrošinātās personas izziņu.

Licenču izsniegšanas vieta: Jelgavas novada pašvaldībā Pasta ielā 37 Jelgavā un Jaunsvirlaukas pagasta pārvaldē Lielupes ielā 5 Staļģenē.

Licences ar atlaidi tiek izsniegtas tikai personīgi, ierodoties Jelgavas novada pašvaldībā un Jaunsvirlaukas pagasta pārvaldē. Licences ar atlaidi tiesīgas iegādāties personas, kas var uzrādīt atbilstīgus dokumentus.

D. Kaņepone atgādina,ka licencētā makšķerēšana tiek organizēta, lai limitētu vērtīgu zivju sugu ieguvi un uzlabotu zivju krājumu aizsardzību un racionālu izmantošanu. Līdzīga kārtība Jelgavas novadā tika īstenota jau 2018. gadā, izsniedzot 28 gada licences un 61 mēneša licenci. Pērn no makšķerēšanas licenču pārdošanas iegūtie budžeta ieņēmumi 2500 eiro apmērā novirzīti zivju resursu atjaunošanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Uldis

Kad Bauskas novadā tiks atļauts legāli nodarboties ar zemūdens medībām?

pirms gada, 2019.04.16 08:46

Aldis

Tad, kad nebūs zivis :)

pirms gada, 2019.04.16 09:57

Vietējās ziņas