Bauskas tiesa turpinās skatīt lietu par izspiešanu un personas nolaupīšanu 1

Bauskas tiesa šodien plāno turpināt skatīt krimināllietu, kurā par izspiešanu un cilvēka nolaupīšanu apsūdzētas piecas personas, jo lietā mainīti apsūdzības panti.

Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika aģentūru LETA informēja, ka 2.martā notikušajā sēdē tika īstenota pierādījumu pārbaude, un sēde tika atlikta līdz šodienai plkst.10, kad tiesa turpinās pierādījumu pārbaudi.

Kā ziņots, 19.decembra sēdē Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors Pāvels Sondors grozīja apsūdzības pantus visiem apsūdzētajiem uz vieglāku pakāpi un tiesa lietu atlika, lai dalībnieki varētu iepazīties ar apsūdzības grozījumiem.

Šajā lietā par izspiešanu un personas nolaupīšanu apsūdzēti Aigars Loginovs, Jānis Talačka, Leonīds Lotko, Valdis Lurups un Deniss Konstantinovs.

Piecu apsūdzēto grupas dalībniekiem apsūdzība katram celta atsevišķi, bet kopumā apsūdzība pārsvarā celta pēc Krimināllikuma 153.panta 3.daļas - par personas nolaupīšanu - un pēc 184.panta 2.daļas - par izspiešanu organizētas grupas sastāvā.

Jau ziņots, ka marta sākumā Zemgales tiesas apgabala prokurors tiesai nodeva krimināllietu, kurā par izspiešanu un cilvēka nolaupīšanu apsūdzētas piecas personas. Prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe aģentūru LETA informēja, ka apsūdzētie vīrieši laikā no 2012.gada vasaras līdz 2013.gada rudenim darbojās organizētā grupā un izspiešanas nolūkā, lietojot vardarbību un draudus, vairākkārt no cietušā pieprasīja 7114 eiro, kā arī, pielietojot vardarbību, sagrāba cietušo.

Cietušais guva galvas traumu un zaudēja samaņu. Kopumā viņam nodarītie miesas bojājumi kvalificēti kā vidēja smaguma.

Apsūdzētie savu nodomu turpināja īstenot arī tad, kad cietušais bija pabeidzis ārstēšanos Bauskas slimnīcā. Speciālā izmeklēšanas eksperimenta laikā tika arestēts viens no organizētās grupas dalībniekiem un drīz pēc tam arī pārējie.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas